Казка про кольори. Матеріал до уроку образотворчого мистецтва.

Опис документу:
Казка про кольори. Пояснення понять "світло" і "тінь",як вони впливають на колір, "тепла гама кольорів". Малювання дерева при різному освітленні. Декоративний килим або скатертина з зображенням сонця.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Казка про кольори

Дорогі діти! Сьогодні ми з вами пограємо в казку та спробуємо засвоїти деякі художні правила.

Спочатку, малюючи дерево, звернімо увагу на світло й тінь, а також на те, як вони впливають на колір. В цьому нам допоможе казка про дві маленькі літери «с» та «т», з яких починаються слова СВІТЛО й ТІНЬ.

Навесні, коли прокидається земля після довгого сну й перші листочки одягають дерева в зелений наряд, знайомі нам з уроків мови букви «с» і «т», вбравшись в сукні з листочків, поселяються на деревах.

Бажаючи погрітися в теплих променях, ласкава і весела «с» завжди повертається до сонечка. Її одяг стає таким світлим, чистим, яскравим, що видно кожен листочок.

Зовсім інше місце займає похмура «т». Боючись сонячних променів, вона крутиться, щоб заховатися від них подалі. Її одяг, наче такий самий пухнастий як у сусідки «с», але набагато темніший, тому важко роздивитися окремі листочки з яких він складається.

Відрізняються й характери цих літер. Якщо «с» завжди слідкує за сонечком, місяцем, ліхтарями і намагається наслідувати їх колір, то «т» чинить навпаки. Наприклад, коли ясним сонячним днем зелена шубка «с» набуває від сонячного світла жовтуватого відтінку, то «т» вдягає сіро-синю; коли сонечко заходить «с» червоніє, а «т» навпаки стає темно-зеленою; вночі, щоб бути схожою на місяць, «с» заливається сріблом, а «т» забарвлюється темно-коричневим.

Подивіться які малюнки зробили діти до цієї казки і спробуйте самі намалювати дерево з літерами «с» і «т» в його кроні в різні пори року й при різному сонячному світлі – веселому вранішньому, пекучому полуденному, засинаючому осінньому. Зверніть увагу які при цьому бувають небо і хмари.

Познайомившись з літерами «с» і «т», ви зрозуміли яку роль відіграє сонце в зображенні дерев. А що дарує сонце людям? Ну звісно щедрий врожай: колосисті хліба, соковиті фрукти і овочі, запашні квіти.

Давайте спробуємо розмістити їх на чарівній скатертині. Для цього візьмемо лист паперу, пензлі і фарби – акварель або гуаш.

Сонячне проміння пестить і зігріває Землю. Добре сонечко зобразимо теплими кольорами: червоною, жовтою, оранжевою на пістрявому килимі.

Малюючи треба пам’ятати, що сонце головне в нашому оповіданні, тому воно більше ніж інші зображення на аркуші і займає місце в середині малюнка. По краях ваші пензлики можуть зобразити річки з золотими рибками, казкові ліси, красиві села і міста з хатинками і замками – пофантазуйте, бо сьогодні ви чарівники. А допоможуть нам чарівні слова про кольори: « Від червоного – тепло, від жовтого – світло, а оранжевий колір, оживи нашу казку!»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»