Казка «Який орган важливіший».

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Цей матеріал призначений для дітей 6 – 7 років. Як допомогти дитині зрозуміти будову і функціонування нашого організму, як донести до маленької людини складні наукові поняття? Як зацікавити малечу сухими науковими термінами? Як пояснити необхідність і взаємодію всіх органів і систем людського організму? Звичайно через улюблений дитячий жанр – казки, які найбільш зрозумілі і цікаві для дітей. Пропоную казку про одну з систем організму – шкіру.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

«Чи потрібна людині шкіра?»

Одного вечора, лежачи в ліжку, Сашко перебирав в думках всі добрі справи, які він зробив за день. День пройшов добре, він був задоволений собою, тому заснув з відмінним настроєм.

Всі його органи, у цей час, теж відчували себе чудово і почали навипередки хвалитися, як допомагають своєму господареві. Серце, звичайно, вважало себе найважливішим: «Ось я таке маленьке, а ніколи не сплю, постійно качаю кров». Травна система заявила, що забезпечує весь організм енергією. Мозок нагадав, що саме він, контролює роботу всіх органів. Вони розповідали про свої значущі, важливі та нелегкі завдання.

Тільки Шкіра мовчала. «Вони всі такі важливі, - думала шкіра, - а я просто «мішок для органів».

й стало так прикро, що Шкіра розплакалася. У цей момент хлопчик весь покрився потом, ліжко стала вологим.

Раптом пролунав тривожний голос мозку: «Що трапилося, в чому причина такого потовиділення?» Шкіра повідала про свою біду.

«Ах ти «дурненька»... Та чи знаєш ти, що без шкіри ми усі миттєво б загинули. Ти підтримуєш постійну температуру, щоб всім органам було тепло і затишно, а якщо якийсь орган захворів, температура тіла підвищується і людина знає: «Сталася біда». А шкіра виділяє більше поту, який, випаровуючись, знижує температуру.

Ти ж знаєш, що з потом через шкіру виводяться різні шкідливі речовини, які потрапили в організм.

Якщо людина з'їла щось для неї шкідливе, шкіра покривається висипом, це сигнал господареві: «Будь обережний».

Шкіра перший охоронець для всіх нас, так як мікроби, бактерії і комахи не можуть дістатися до внутрішніх органів і знищити їх.

Ти перша приймаєш удар від гострого, швидко ростеш, щоб затягнути порізи і садна.

Спеціальні залози, що виробляють жир, подібно крему змащують всю поверхню і роблять її більш м'якою, еластичною і міцною.

Завдяки тому, що в шкірі є нервові закінчення, людина знає, де гаряче, де холодне, що робити, щоб не обпектися і не захворіти.

Чутливість пальців допомагає робити точну дрібну роботу. А малюнок шкіри на них у кожної людини свій і ніколи не повторюється ».

Тут відгукнулася печінку: «Завдяки тобі на сонечку в організмі виробляється вітамін Д і кістки Сашка стають міцнішими».

Раптом шкіра на щічці відчула ніжний м'який поцілунок. «Ось і мама прийшла, пора прокидатися», - сказав Мозок. Оченята відразу відкрилися і побачили миле рідне обличчя, а вушка почули: «Доброго ранку, синку!». Руки і ноги самі випростались, потягнулися. Губки розтяглися в посмішці, і організм знову зажив своїм складним, цікавим і злагодженим життям.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.