Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Figma – сучасний інструмент для створення якісних методичних матеріалів. Від ідеї до реалізації
»

Календарно-тематичне планування з образотворчого мистецтва

Образотворче мистецтво

Для кого: 4 Клас

16.08.2021

347

23

0

Опис документу:
Календарне планування з образотворчого мистецтва 4 клас до підручника Т. Рублі, І. Мед, Т. Щеглової . За програмою під керівництвом О.Я. Савченко. З очікуваними результатами.. На І семестр. З яскравим оформленням.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

уроку

Тема

Очікувані результати

Дата

1

Мистецтво українського народу. Символ. Народні символи України. Створення композиції «День знань»

дотримується правил техніки безпеки; добирає інструменти, художні матеріали відповідно до виду мистецтва (образотворче, декоративно-прикладне, тощо), в якому працює; виконує площинні живописні та графічні зображення; об’ємні композиції; дотримується правил зображення об’ємних предметів; спостерігає залежність впливу освітлення на зміну кольору;

розрізняє види штрихування для передання об’єму зображуваного об’єкту; передає характерні особливості жіночого, чоловічого, дитячого образів, професії через одяг та зовнішні ознаки; особливості будови птахів, тварин і пластичну виразність руху; характер силуетної форми архітектурних споруд;

  • створює відкриту чи закриту декоративну композицію (на площині або в обємі); використовує усю площину аркуша; конструює та створює прості композиції з паперу, художніх, природних та підручних матеріалів, самостійно добирає складові композиції; міксує техніки та матеріали (гуаш, фломастер, витинання) для втілення власного задуму (зокрема, інсталяція); доцільно комбінує елементи для втілення ідеї в художньому образі;

вирізняє і характеризує елементи художньої мови творів образотворчого мистецтва, застосовані для характеристики художнього образу: кольорову гаму твору (тепла, холодна), тональність (світлі й темні кольори), елементи композиції твору (центр, головне і другорядне, симетрію та асиметрію); вирізняє і порівнює засоби виразності різних видів мистецтва у створенні подібнихобразів (зокрема, персонажів казок, тварин, героїчних, фантастичних інших характерних образів, явищ природи); розпізнає та характеризує художні матеріали, якими виконана учнівська творча робота (кольорові олівці, фломастери, акварель, гуаш, пластилін тощо); називає характерні особливості жанрів образотворчого мистецтва (портрет, пейзаж (краєвид), натюрморт, анімалістичний тощо); види орнаментів за змістом (рослинний, геометричний тощо) та застосуванням (стрічковий, розетка), види анімації (мальована, лялькова, пластилінова, комп’ютерна); визначає досягнення в художньо-творчій діяльності однолітків, виявляючи об’єктивність і доброзичливість у висловлюваннях;

виконує різні дії / ролі в коллективному творчому процесі;

дотримується правил взаємодії і творчої співпраці, виявляє повагу до інших.

2

Український героїчний літопис. Козацтво. Сюжети картин на котрих зображено козаків. Традиційні елементи розпису бандури. Малюнок в стилі петриківського розпису для прикраси бандури.


3

Український героїчний літопис. Фестиваль бандури. Створення за уявою композиції «Співає кобзар про минувшину».


4-5

Народні обряди та свята. Свята річного народного календаря. Обереги. Родинний солом’яний оберіг «Павучок». «Віночок». Створення оберегу за власним задумом.


6

Краса народного танцю. Бутність народу на картинах. Постаті людей за паперу. Створення сюжетної композиції «У веселому вихорі танцю» за власним задумом.


7

Душа українського народу. Картина Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Перегляд фрагментів мультсеріалу «Як козаки …». Створення пригоди козаків за мотивами мультсеріалу.


8

Душа українського народу. Жартівливі іграшки народних майстрів. Ліплення з пластиліну за зразком чи власним задумом.


9

Україна – багатонаціональна родина. Національні святині. Колективна робота (панно) в техніці аплікації «Україна – наш спільний дім»


10

Палітра мистецтва Криму. Національно декоративно-прикладне мистецтво кримськотатарського народу. Візерунки. Натюрморт «Квітуче народне мистецтво».


11

Віночок дружби. Рапорт. Геометричні, рослинні, зооморфні, антропоморфні орнаменти. Мистецтво Молдови і Румунії у ткацтві та килимарстві. Виконання ескізу декоративної композиції за мотивами румунського килима «Дерево Життя».


12

Веселковий водограй. Художня культура болгарського народу. Орнаменти на виробах болгарців. Виконання рельєфної декоративної композиції з квітково-рослинних мотивів.


13

Мистецька мозаїка. Угорська народна вишивка «калочаї». Розписи угорців для прикрашання тканини, одягу, шпалер, посуд та інтер’єру. Виконання декоративної композиції за мотивами угорської вишиванки.


14

Підсумковий урок. Мистецтво рідного краю. Фестиваль «Україна – багатонаціональна родина».
Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.