Календарний план гуртка "Веселкові барви"

Опис документу:
Календарний план гуртка "Веселкові барви" Заняття №1 Малюнок. Тема: « Осінні дерева» Мета: вчити дітей передавати на малюнках враження від осіннього пейзажу, правильно розміщувати дерева, планувати свою роботу, використовувати різні кольори для передачі колориту осені; закріпити навички малювання дерев; навчити використовувати ватні палички для малювання листя; розвивати художні здібності, художній смак, ініціативність, спостережливість, виховувати любов до рідної природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Заняття №1

Малюнок.

Тема: « Осінні дерева»

Мета: вчити дітей передавати на малюнках враження від осіннього пейзажу, правильно розміщувати дерева, планувати свою роботу, використовувати різні кольори для передачі колориту осені; закріпити навички малювання дерев; навчити використовувати ватні палички для малювання листя; розвивати художні здібності, художній смак, ініціативність, спостережливість, виховувати любов до рідної природи.

Матеріали: фарби гуаш, ватяні палички, пензлі, альбом.

Заняття №2

Ліплення.

Тема: «Осінь»

Мета: закріпити початкові знання про пластичні матеріали; формувати вміння виконувати задані форми з пластичних матеріалів; формувати в дітей навички скочування та розкачування пластичних матеріалів між долонями; розвивати вміння аналізувати ; розвивати дрібну моторику ; розвивати інтерес до ліплення, спостережливість.

Матеріали: пластилін, папір, дошка для ліплення, стеки, зображення дерев.

Заняття №3

Малюнок.

Тема: «Грони горобини, кетяги калини»

Мета: учити дітей малювати гроно горобини (калини) ватяними паличками, а листочок-прийомом ритмічного примакування ворсу пензля. Закріпити уявлення про супліддя (кетяг, гроно) та їхню будову. Розвивати відчуття ритму й кольору. Виховувати цікавість до відбиття в малюнках своїх вражень і уявлень про природу.

Матеріали: ватяні палички, фарби гуаш, кольорові олівці, серветки.

Заняття №4

Аплікація.

Тема: «Золоті соняшники»

Мета: учити дітей створювати красивий образ соняшника з різних матеріалів. Продовжувати формувати аплікативні вміння на додаток до творчого завдання. Розвивати відчуття ритму і композиції. Виховувати художній смак.

Матеріали: круги з кольорового паперу жовтого чи жовтогарячого кольору(12-15см); дрібні листочки горобини, підсушені; стигле насіння кавуна, або насіння соняшника; кольоровий папір, або картон для тла; клей ПВА; клеєві пензлі, серветки.

Заняття №5

Малюнок.

Тема: «Бабусині соління»

Мета: учити дітей малювати прості зображення фруктів д за допомогою відтиску; виявити рівень розвитку графічних умінь і композиційних здібностей. Познайомити з новим способом передачі сюжету (відтиску). Створити умови для самостійного виготовлення прикраси для банок. Виховувати допитливість, охайність, спостережливість.

Матеріали: фарби, альбом, яблуко для відтиску, шаблон банки, серветки для прикрашання банки, палітра для розведення фарб.

Заняття №6

Аплікація.

Тема: «Городина. Гарбуз»

Мета: учити дітей створювати на папері сюжетні композиції з природного матеріалу-сухого листя, гороху, пшона, насіння. Розвивати відчуття кольору й композиції. Виховувати цікавість і бережливе ставлення до природи. Викликати бажання зберігати її красу в малюнках і композиціях із природного матеріалу.

Матеріали: картон для тла, природний матеріал (горох, пшоно), сухе листя,насіння; клей, серветки.

Заняття №7

Малюнок.

Тема: «Рукавички»

Мета: викликати інтерес до зображення й оформлення «рукавичок» за своїми долоньками – правою й лівою. Формувати точні графічні вміння – охайно й упевнено обводити кисть руки, утримуючи олівець біля руки і не відриваючи його від паперу. Показати залежність декору від форми вибору. Учити самостійно створювати орнамент – за уявленням або за задумом. Розвивати уяву. Дати наочне уявлення про симетрію парних предметів ( однаковий візерунок на обох рукавичках у кожній парі).

Матеріали: білий або кольоровий папір, кольорові олівці або фломастери, фарба гуаш, ножиці, клей, пензлі для клею, серветки.

Заняття №8

Аплікація.

Тема: «Береза»

Мета: учити дітей створювати на папері сюжетні композиції. Розвивати відчуття кольору й композиції. Виховувати цікавість і бережливе ставлення до природи. Викликати бажання зберігати її красу в малюнках і композиціях із паперу.

Матеріали: папір або картон для тла, кольоровий папір, серветки для скручування стовбура, клей.

Заняття №9

Малюнок.

Тема: «Будинок»

Мета: учити дітей самостійно придумувати і зображувати будинки; вправляти дітей у зафарбовуванні малюнка зх. Різним натиском олівця, одержанні інтенсивного, яскравого кольору під час зафарбовування та малювання дрібних деталей; продовжувати розвивати інтерес до малювання; закріпити вміння виконувати запропоновані завдання; формувати спостережливість, окомір, розвивати уяву, фантазію.

Матеріали: фарби або кольорові олівці, малюнок будинків, альбом.

Заняття №10

Аплікація.

Тема: «Українська хата»

Мета: вчити аплікувати будинки, використовуючи техніку ори гамі, та використовуючи природний матеріал; закріпити форму ( квадрат, прямокутник, трикутник, круг) та назви кольорів та техніку виконання роботи( складання, викладання, наклеювання). Розвивати вміння орієнтуватися на площині аркуша паперу та передавати просторові відношення. Виховувати вміння колективно працювати.

Матеріали: природний матеріал (сіно, крупа, палички), вата, круги з кольорового паперу, клей, картон або папір для тла.

Заняття №11

Ліплення.

Тема: «Грибочок»

Мета: учити дітей ліпити мухомор із чотирьох частин ( шапка, ніжка, «спідничка», галявинка). Показати раціональний спосіб виготовлення крапок (прикрас) для шапки : розкачування жгутика й розрізання стекою на дрібні шматочки. Уточнити уявлення про будову мухомора для більш чіткого передавання форми й пропорції частин. Виховувати цікавість до пізнання природи й відбиття вражень у різних видах образотворчої діяльності.

Матеріали: пластилін, стеки, серветки.

Заняття №12

Аплікація.

Тема: «Хмаринка і дощик»

Мета: вчити аплікувати сюжетну композицію; закріпити прийоми складання заготовок, різної форми, викладання та наклеювання; розвивати окомір , дрібні мязи рук, творчі здібності; виховувати спостережливість та вміння знаходити в навколишньому середовищі предмети, потрібні за формою, але різні за величиною.

Матеріали: заготовки хмаринок, крапельок, парасольки з кольорового паперу, клей, папір або картон для тла.

Заняття №13

Малюнок.

Тема: «Розфарбуй тарілку»

Мета: вчити дітей малювати візерунки на тарілках круглої форми; показати варіанти сполучення елементів декору за кольором і формою ( крапки, круги, плями, лінії прямі й хвилясті); показати залежність орнаменту від форми тарілки ( знайомство з основним принципом декоративно- прикладного мистецтва); розвивати відчуття кольору й ритму; виховувати інтерес до народного прикладного мистецтва.

Матеріали: паперові тарілки або заготовки з паперу у вигляді тарілки, фарби, малюнок тарілки з різними візерунками.

Заняття №14

Ліплення.

Тема: «Чашка»

Мета: вчити дітей ліпити посуд конструктивним способом ( кожна дитина ліпить чайну пару). Викликати інтерес до колективної роботи зі створення чайного сервізу для іграшок. Вчити домовлятися про розміри виробів і характер оздоблення ( приміром: наліпи, подряпування, відбитки). Розвивати дрібну моторику, окомір. Синхронізувати рух обох рук. Виховувати навички співробітництва й співтворчості.

Матеріали: тісто чи пластилін, стеки, ковпачки фломастерів, серветки.

Заняття №15

Малюнок.

Тема: «Телевізор»

Мета: вправляти дітей у зіставленні зображень за розмірами й кольорами; визначати зображення за силуетом; закріплювати назви кольорів, розвивати уважність , зорову пам'ять; Закріпити геометричні фігури; продовжувати вчити дітей обводити малюнок за шаблоном.

Матеріали: фарби, олівці, шаблон телевізора(прямокутник), серветки.

Заняття №16

Аплікація.

Тема: «Морозиво»

Мета: формувати вміння вирізувати різні за формою та розміром зображення; учити роботі з ножицями; працювати з наклеюванням вати; формувати вміння дітей аналізувати, порівнювати, зіставляти,; розвивати точність рухів руки й очей; прищеплювати інтерес до техніки аплікації; розвивати дрібну моторику рук; на підставі ігрової мотивації формувати в дітей упевненість у собі та своїх можливостях; продовжувати розвивати окомір.

Матеріали: папір, вата, фарби, серветки.

Заняття №17

Малюнок.

Тема: «Зимовий пейзаж»

Мета: учити дітей малювати та зображувати зиму, зимові явища гуашшю , красиво сполучати форми й кольори. Удосконалювати техніку володіння пензлем : вільно й упевнено вести пензель за ворсом, повторюючи загальні обриси силуету. Розвивати спостережливість, відчуття кольору й форми. Виховувати цікавість до відбиття своїх уявлень про навколишній світ в образотворчій діяльності.

Матеріали: фарби гуаш, альбом, пензлі, серветки.

Заняття №18

Аплікація.

Тема: «Міський пейзаж»

Мета: продовжувати вчити дітей користуватися ножицями – приблизно розрізати широкі смужки паперу на кубики («квадрати») або цеглинки («прямокутники»). Показати прийом ділення квадрата за діагоналлю на два трикутники для отримання даху будиночка. Викликати цікавість до складання композиції з самостійно вирізаних елементів. Розвивати окомір, відчуття форми й композиції. Виховувати самостійність, упевненість у своїх уміннях, охайність.

Матеріали: широкі смужки паперу різного кольору (ширина 3-4 см, довжина 12-15см), аркуші паперу різного кольору для тла; ножиці для дитячої праці, клей, серветки. Варіанти аплікативних композицій «Міського пейзажу» із «кубиків» і «цеглинок».

Заняття №19

Малюнок.

Тема: «Снігурі і годівничка»

Мета: вчити дітей малювати снігурів на засніжених гілках та годівничку: створювати просту композицію, передавати особливості зовнішнього виду птаха – будови тіла й забарвлення. Удосконалювати техніку володіння гуашшю: вільно вести пензлем за ворсом, повторюючи обриси силуету. Розвивати відчуття кольору й форми. Виховувати інтерес до природи, бажання відтворювати в малюнку естетичні емоції й отримані уявлення.

Матеріали: аркуші паперу світло-блакитного кольору, гуаш, пензлі, серветки.

Заняття №20

Обємне конструювання.

Тема: «Сова»

Мета: вчити аплікувати сову, використовуючи техніку ори гамі. Закріпити технічні прийоми складання паперу, картону, викладання та компонування форм та наклеювання їх. Розвивати впевненість у своїх силах, у можливостях досягти успіху, фантазію, образне мислення. Виховувати спостережливість, охайність , дбайливе ставлення до пташок.

Матеріали: картон, кольоровий папір, клей, серветки.

Заняття №21

Малюнок.

Тема: «Полярні ведмеді»

Мета: вчити дітей малювати сюжетну композицію за допомогою розбризкування фарби зубними щітками, тим самим створюючи ефект снігу; вчити використовувати шаблони для композиції. Удосконалювати техніку володіння пензлем : вільно й упевнено вести пензель за ворсом, повторюючи загальні обриси силуету. Розвивати спостережливість, відчуття кольору й форми. Виховувати цікавість до відбиття своїх уявлень про навколишній світ в образотворчій діяльності.

Матеріали: фарба біла гуаш, блакитний картон або папір для тла, зубні щітки, серветки.

Заняття №22

Аплікація.

Тема: «Зайчик»

Мета: вчити дітей аплікувати зайчика за допомогою вати та кольорового паперу, вміння накладати шаблон та обводити його олівцем. Розвивати увагу, емоційну та зорову чутливість, здатність захоплюватись, окомір, дрібну моторику рук. Виховувати естетично емоційне ставлення до навколишньої дійсності.

Матеріали: кольоровий папір, картон або папір для тла, вата, клей, серветки.

Заняття №23

Малюнок.

Тема: «Сніговики»

Мета: учити дітей малювати ошатних сніговиків у шапочках і шарфиках. Показати прийом декоративного оздоблення комплектів зимового одягу. Розвивати окомір, відчуття кольору, форми й пропорції. Виховувати впевненість, ініціативність, інтерес до експериментування.

Матеріали: фарби , кольоровий або білий папір для тла, пензлі, серветки; схематичне зображення сніговита для навчання планування роботи – графічний малюнок або аплікація з геометричних форм.

Заняття №24

Ліплення.

Тема: «Ялинка»

Мета: продовжувати вчити дітей користуватися пластиліном, самостійно визначати прийоми ліплення для передання характерних особливостей ялинки. Розвивати відчуття форми, пропорцій, композиції. Викликати яскраві емоції, очікуючи на свято.

Матеріали: пластилін, стеки, намистинки, бісер, фольга,серветки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності соціального педагога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.