Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання Microsoft PowerPoint в НУШ: від простого до складного
»
Взяти участь Всі події
0400ufwl-cf9b.jpg

Календарне планування з інформатики 11 клас за І семестр

docx

Інформатика

Для кого: 11 Клас

05.10.2022

78

5

0

Вміст матеріалу:

docx
26,2 Кб

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

Календарно-тематичне планування вибіркових модулів за навчальною програмою вибірково-обов’язкового предмету інформатика для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів (рівень стандарту)

Модуль. Графічний дизайн (35 год.)

Навчальна програма з інформатики (рівень стандарту) для 10-11 класів загальноосвітніх шкіл, затверджена Наказом Міністерства освіти і науки № 1407 від 23 жовтня 2017 року

Дата

уроку

Тема уроку

Примітки

Тема 1. Графічний дизайн як засіб візуальної комунікації

Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному класі.

Історія графічної культури. Дизайн і його тенденції.

02.09

Інструктаж з БЖ. Ілюстрація. Цифрове мистецтво.

Сучасна реклама та фірмовий стиль: напрямки, стилі, тренди.

07.09

Інструктаж з БЖ. Реклама. Психологія сприйняттям реклами. Інфографіка.

09.09

Інструктаж з БЖ. Типографіка, шрифти і шрифтові пари. Прийоми каліграфії та леттерингу. Особливості поєднання шрифтів. Коротка історія дизайну і типографіки.

14.09

Інструктаж з БЖ. Електронні та друковані портфоліо.

16.09

Інструктаж з БЖ. Веб-дизайн. Тематичне оцінювання.

21.09

Тема 2. Растрова графіка

23.09

Інструктаж з БЖ. Характеристики зображення та засобів його відтворення - яскравість, контрастність, роздільна здатність, інтервал оптичної щільності (фотографічна ширина), колірна гама, палітра, глибина кольору, насиченість кольору.

23.09

Інструктаж з БЖ. Растровий графічний редактор як інструмент для дизайну.

28.09

Інструктаж з БЖ. Основні інструменти для малювання. Інструменти виділення.

30.09

Інструктаж з БЖ. Концепція побудови пошарового зображення.

05.10

Інструктаж з БЖ. Робота з шарами. Трансформація об’єктів. Створення колажів. Прийоми колажування.

07.10

Інструктаж з БЖ. Робота з текстом. Робота з векторними елементами.

12.10

Інструктаж з БЖ. Ретуш та художня обробка зображень, отриманих шляхом фотографування або сканування. Гама-корекція як засіб узгодження діапазону яскравості зображення і характеристик засобу його відтворення.

14.10

Інструктаж з БЖ. Тонова Створення елементів для веб-сторінок.корекція зображень. Робота з кольором.

19.10

Інструктаж з БЖ. Анімація в растровому графічному редакторі. Тематичне оцінювання.

21.10

Тема 3. Основи композиції та дизайну

Інструктаж з БЖ. Колір. Теорія кольору. Колористика. Колірний круг. Система Pantone. Колір в рекламі. Насиченість, світлість, колірний тон, психологія кольору. Створення гармонійних колірних поєднань.

02.11

Інструктаж з БЖ. Основи теорії дизайну. Стиль та композиція в дизайні. Символи та образи. Художній образ. Знакові системи. Принципи побудови знаків. Стилістична єдність.

04.11

Інструктаж з БЖ. Поняття бренду, брендингу. Елементи фірмового стилю. Айдентика.

09.11

Інструктаж з БЖ. Створення логотипів. Брендгайд. Брендбук. Тематичне оцінювання.

11.11

Тема 4. Векторна графіка

16.11

Інструктаж з БЖ. Векторний графічний редактор як інструмент для дизайну. Основні інструменти для малювання. Заливка об'єктів. Робота з градієнтами. Прозорість. Градієнтна сітка.

16.11

Інструктаж з БЖ. Робота з векторними контурами. Трасування об'єктів. Маскування. «Живі» переходи. Спотворення і деформація.

18.11

Інструктаж з БЖ. Ділова графіка.

23.11

Інструктаж з БЖ. Робота з текстом. Робота з символьними об'єктами. Макетування. Художнє оформлення тексту.

25.11

Інструктаж з БЖ. Художні ефекти. Тематичне оцінювання.

30.11

Тема 5. Графічний дизайн у поліграфії

07.12

Інструктаж з БЖ. Комп’ютерна верстка. Програми для комп’ютерної верстки: інтерфейс, основні функції. Інструменти роботи з текстом і зображенням. Концепція багатосторінкового документа. Смислові та художньо-декоративні завдання при підготовці поліграфічної продукції. Основні друкарські терміни. Основи композиції і архітектоніки багатосторінкового видання. Вимоги єдності стилю в графічній композиції.

02.12

Інструктаж з БЖ. Листівка. Призначення. Композиційні прийоми створення листівки. Шрифтові композиції та графічні елементи листівок. Створення листівки (колаж).

07.12

Інструктаж з БЖ. Багатосторінкові видання та їх формат. Загальні питання побудови композиції шпальти (смуги ) набору. Сітка. Складові шпальти набору (кегль шрифту, інтерліньяж, відстань між колонками (середник), поля). Методи композиції тексту та графіки в смузі набору.

09.12

Інструктаж з БЖ. Перенос слів. Шрифтові виділення. Колонцифри. Колонтитули. Виноски. Художні ефекти. «Коридори». Висячі рядки. Текстові - видільні - титульні шрифти. Акценти. Абзацний відступ. Буквиця. Відбиття лінійками.

14.12

Інструктаж з БЖ. Буклет. Призначення. Принципи композиції. Види буклетів. Способи складання буклетів. Види згинів буклету. Технологічні особливості виготовлення буклетів. Вибір конструкції буклету. Аналіз існуючих стилів і видів буклетів, їх конструктивних форм і матеріалів. Створення шпальт(смуг) набору буклету. Визначення текстового вмісту, вибір шрифту. Контактні відомості. Визначення ілюстративної частини буклета. Розробка оригіналу макета буклету. Верстка буклету.

16.12

Інструктаж з БЖ. Створення шпальт(смуг) набору багатосторінкового видання (ескіз). Обкладинка журналу. Розробка логотипу. Створення обкладинки журналу . Макетування багатосторінкового видання - журналу. Вибір теми. Формат видання. Концепція верстки. Рубрикація. Підбір шрифту (кегль, гарнітура).

21.12

Інструктаж з БЖ. Макет журнального розвороту. Підбір ілюстративного матеріалу, винесення, підписи, підзаголовки і заголовки, елементи графічного оформлення видання. Побудови композиції шпальт набору. Оформлення та макетування багатосторінкового видання - журналу. Верстка журналу. Тематичне оцінювання.

23.12