Інтерактивна вправа «Хатина мудреця»

Опис документу:
Мета: допомогти учасникам усвідомити життєві та професійні цінності, визначити пріоритети. Все у житті відносно. Та головне, не треба панікувати, якщо з нами відбуваються якісь неприємності. Але при цьому не можна залишати ситуацію без уваги. В будь якій ситуації є мінімум три вирішення. Все, що з нами відбувається – це той досвід, який робить нас мудрішими, сильнішими, розвиває нові риси, і в результаті розвиває нашу особистість. Труднощі розвивають нові здібності і наші ресурси зростають.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Бутмарчук С.В.

практичний психолог

КЗ КОР «Фастівський ліцей-інтернат»

ІНТЕРАКТИВНА ГРА «ХАТИНА МУДРЕЦЯ» (30 ХВ.)

Мета: допомогти учасникам усвідомити життєві та професійні цінності, визначити пріоритети.

Ведучий:

 1. Напишіть на восьми окремих аркушах ваші професійні й життєві цінності. (Групі дається три хвилин методом «мозкового штурму». Після цього команда презентує свої напрацювання. Кожну цінність записують на окремому аркуші.)

 2. Уявіть, що одного чудового ранку пролунав телефонний дзвінок. Ви піднімаєте слухавку і чуєте дивну, але дуже цікаву пропозицію: всю вашу команду запрошують у незвичайну подорож. Вам пропонують вирушити в дорогу на зустріч до мудреця, який допоможе знайти відповіді на всі ваші запитання. Ви зацікавлені? У дорогу вам потрібно взяти тільки ваші цінності.

 3. Отже ваша дружна команда вирушає! Ви сідаєте в таксі, машина під’їжджає до аеропорту і водій просить вас віддати одну з тих цінностей, яку ви взяли з собою. (команді дається 3 хвилини, щоб спільно вирішити, яку цінність потрібно віддати)

 4. Ви заходите до аеропорту і чуєте, як називають ваші прізвища по гучномовцю і просять підійти до каси. Там вас уже чекає конверт з квитками, який ви можете обміняти на одну з цінностей. (команді дається 3 хвилини, щоб спільно вирішити, яку цінність потрібно віддати)

 5. І от ви вже летите в літаку, аж раптом літак входить у зону турбулентності. Виходить борт-провідник і повідомляє, що літаку загрожує небезпека. Але якщо ви віддаєте одну з цінностей, катастрофи не станеться. (команді дається 3 хвилини, щоб спільно вирішити, яку цінність потрібно віддати)

 6. Ви приземляєтеся посеред пустелі. Уже темно. Ніхто не знає куди йти. І раптом з’являється людина, яка пропонує вам свої послуги поводиря в обмін на цінність. (команді дається 3 хвилини, щоб спільно вирішити, яку цінність потрібно віддати)

 7. Провідник виводить вас з пустелі, і ви бачите перед собою гори. Ваш дальший шлях проходить у горах, але у вас немає ні спорядження, ні провізії. Біля підніжжя гір стоїть крамниця. Яку дві цінності ви обміняєте на спорядження і на провізію. (команді дається 3 хвилини, щоб спільно вирішити, яку цінність потрібно віддати)

 8. Ви продовжуєте свій шлях по горах і вже бачите хатину мудреця. Але під вашими ногами глибока і широка прірва, подолати яку у вас немає жодної можливості. Раптом перед вами з’являється дракон і пропонує перенести вас усіх на той бік в обмін на цінність. (команді дається 3 хвилини, щоб спільно вирішити, яку цінність потрібно віддати)

 9. І от нарешті ви перед хатиною мудреця. Ви заходите до хатини і вас вітає мудрець. Із якою цінністю ви прийшли до нього? Мудрець дякує вам за візит і повертає на ваш вибір одну з тих цінностей, які ви віддали по дорозі до нього. Яку цінність ви візьмете з собою? (команді дається 3 хвилини, щоб спільно вирішити, яку цінність потрібно повернути)

ОБГОВОРЕННЯ:

 • Із чим важко/легко було розлучатися?

 • Що допомогло пройти грудо кінця?

 • Чому саме цю цінність ви залишили до кінця?

 • Чому саме цю цінність ви вирішили повернути?

 • Який сенс ви вкладаєте в ті цінності зараз з вами?

ПРИТЧА «ШУКАЙ ТЕ, ЩО ТОБІ ДО ДУШІ»

Якось до мудреця прийшов мандрівник і, виконавши ритуал привітання, попросив наставити його на шлях істини.

Я знаю, що займає твої думки і краде радість буття, – сказав мудрець. – Все своє життя ти шукаєш досконалості в людях і, не знаходячи її, не можеш знайти спокій. Але я знаю ліки від твоєї хвороби. У спілкуванні з кожним слід шукати лише те, що тобі до душі, доповнюючи доброти одного перевагами іншого і особливостями третього. Тоді серед дюжини чоловіків ти зможеш знайти хорошого друга.

2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»