Матеріал:

Інтегроване заняття: "Подорож казками". Старша група.

docx
02.03.2025
21 0
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Мета: повторити та закріпити назви, зміст відомих дітям

казок, впізнавати знайомі казки,їх героїв за допомогою

різних завдань. Учити творчо мислити, оцінювати вчинки героїв, мораль казок.

Уточнити та збагатити знання дітей про українські казки. Формувати вміння передавати зміст казки за допомогою мнемо таблиці. Розвивати мовлення дітей, увагу, пам’ять, вміння уважно слухати питання і відповідати на них. Збагачувати

словниковий запас. Виховувати доброту, дружні взаємовід-

носини,гостинність,бажання допомагати в складних ситуаціях,

любов до українських казок.

Малювання : ознайомити з нетрадиційним способом малювання – сіллю.Продовжувати ознайомлювати з народним

мистецтвом. Закріплювати вміння красиво розміщувати візе-

рунок на формі, добирати потрібні кольори.Розвивати мислен-

ня, уяву, творчі здібності.

Матеріал: листи, ілюстрації до казок, відео – вікторина

« Впізнай назву казки» за ілюстрацією; Смайлики двох емоцій

«добрий і злий» на кожну дитину;Предметні картинки «Герої казок» до цієї гри; Гніздо; Різнокольорові яйця за кількістю героїв казок «Ріпка», « Колобок»; Загадки про казки; Чарівна скринька з речами казкових персонажів;Мнемотаблиця до казки « Лисиця і журавель»;Сіль; Гуашеві фарби; Вирізаний силует глечика; Клей; Піднос; Корзина з бубликами.

Хід заняття 1

Організаційний момент. Привітання.

Вих: Встаньте, діти всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько!

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться всі до друзів,

Привітайтесь : Добрий день!

Хай мирно розпочнеться новий день!

Ігрова ситуація

Вих: Діти, а чи любите ви казки ? Яка ваша улюб-

лена казка? Я їх теж дуже люблю, адже саме

казка веде нас в світ чарівних пригод та історій.

Вих: Діти, сьогодні ми з вами будемо подорожува-

ти по казках. Але наша подорож буде побудована

на ваших знаннях про казки і ми будемо викону-

вати різні завдання.

Казок багато є на світі

І веселих і сумних.

Хіба ми можемо прожити без них?

Діти: Ні.

Вих: Давайте з вами пригадаємо ,

Які казки ми знаємо.

Які читали залюбки

Вам вихователі й батьки!

А для цього ми з вами пограємо в вікторину

« Впізнай назву казки» ( за ілюстрацією)

( Діти стають в рядок перед телевізором.) 2

(Вихователь на телевізорі показує ілюстрацію з казки, зупиняє, щоб діти сказали назву казки, тоді вмикає і автор або вихователь каже назву.)

« Червона шапочка»

« Ріпка»

« Колобок»

« Коза та семеро козенят»

« Лисиця та журавель»

« Курочка ряба»

« Котик та півник»

« Колосок»

« Івасик – Телесик»

« Коза – Дереза»

« Солом’яний бичок»

« Рукавичка»

( Вих: « Зараз побачимо, чи вірно назвали. Дайте ще кому дати відповідь. Давайте побачимо. Всі

люблять цю казку. )

Вих: Молодці, справилися з цим завданням.

А ви знаєте, діти, в казках є не тільки чарівні

речі, а є дід і баба. Є ще звірі, які розмовляють,

співають, веселяться, вміють сумувати і плакати

так, як люди. Але ще казкові герої бувають добрі

і злі.

Зараз ми з вами пограємо в гру « Добрий та злий казковий герой.»

3

( Роздаю смайлики.)

Вих: Діти, розгляньте, які емоції на цих смайли-

ках?

Діти: Усміхнений- добрий, а другий злий- сердитий

Вих: Я буду показувати казкового героя. Якщо герой в цій казці добрий, веселий, показуєте усміхненого. Якщо злий – смайлик сердитий.

Будьте уважні!

Івасик – Телесик; Троє поросят; Лисиця з Котик і

півник; Коза і семеро козенят; Півник з Колоска,

Мишенята; Коза з Зайчикокої хатки; Червона ша-

почка ; Баба Яга.

Вих: Покладіть смайлики. Рухаємося далі.

Казки завели нас до лісу. Адже є казки, в

яких чарівні події відбуваються в лісі.

Яка зараз пора року?

Діти: Зима.

Вих: Пригадайте казки, сюжет яких проходить

взимку?

Діти: « Рукавичка», « Лисичка – сестричка і вовк

Панібрат»; Словацька народна казка «Дванадцять місяців», « Зайчикова хатка .» - яка була в кози хатка ? - крижана.

Вих : Подивіться, що я знайшла? Гніздечко. ( В ньому яєчка прикриті гілкою ялини.)

В ньому яєчка і лист:

« Яка казка заховалась в цих яєчках?» 4

Вих: Якщо це яйця, то це не означає, що там

буде….В якій казці яйце?

Діти: « Курочка ряба .»

( Роздаю кожній дитині по різнокольорово-

му яйцю. Для кожної казки окремо. З дру-

гої сторони білий папір ніби шкарлупа, посереди-

ні трошки надірвата, а в середині наклеєний

один з героїв даної казки)

Вих: Діти, розбивайте, облупіть шкарлупу з яйця

Діти: В мене дід. А в мене мишка. В мене кішка ( Дитина розказує загадку – підказку про казку.)

Діти: На городі виростала,

Сили набиралась.

А потім достигла,

Великою стала.

Став дід тоді всіх гукати,

Час нашу красуню рвати.

Вих: Правильно герої якої казки? « Ріпка.»

Тут ще є яєчка. Герої, якої казки?

( Дід, вовк, лисиця, колобок….) Давид розкаже

загадку – підказку.

Діти: Хто тікав від діда й баби?

Не сидів він на вікні.

А зустрівся з зайченятком,

І співав йому пісні.

« Колобок.»

Вих: Давайте повернемо яйця в гніздо на ялинку. 5

Ви напевно втомилися, давайте трішки

Відпочинемо.

Фізхвилинка ( музична)

Вих: Подивіться під ялинку. Що це?

Діти: Скринька.

Вих: Діти , це чарівна скринька. На ній написано:

« З якої казки предмет?» В ній знаходяться

загублені речі казкових персонажів. Потрібно

назвати казкового героя, якому вони належать,

та назву казки.

( Діти по черзі витягують предмет , показують.)

Яйце – « Курочка Ряба»

Червоний капелюх – « Червона шапочка»

Пір’я – « Кривенька качечка»

Рукавиця – « Рукавичка»

Червоні чобітки – « Коза – дереза»

Шкарлупа горіха – « Дюймовочка»

Кришталевий черевичок – « Попелюшка»

Пшеничний колосок – « Колосок»

Собачка – « Ріпка», « Рукавичка»

Пучок соломи – « Солом’яний бичок»

Глечик - « Лисиця і журавель»

Човний – « Івасик – Телесик»

Вих: Молодці. Всі ці речі віддамо їхнім господа-

рям в потрібну казку.

6

Вих: Але чарівні пригоди і історії в казках

не закінчуються, так само і в нашій подорожі…

Вих: Діти, а зараз відгадайте знайому вам казку

за загадкою – підказкою:

В казці цій рудий хтось, хитрий,

Кашки наварив і в миску.

Він налив її для гостя –

Скуштувать не довелося.

Другий, щоб за це віддячить,

Борщику зварив із м’ясом,

І насипав в вузький глечик –

Скуштувать не довелося.

Хто ж герої ці , згадай,

Назву казки називай.

« Лисичка і Журавель»

Вих: До чарівної скриньки прикріплено

ще дещо.

( Педагог дістає та прикріплює мнемотаблицю

до казки « Лисиця і Журавель» на демон-

страційну дошку і діти працюють за нею.)

Вих: А тепер згадаємо і розповімо групово цю казку по мнемотаблиці.

« Зустрілися якось лисиця з журавлем тай 7

подружилися.

Запросила лисиця журавля в гості.

Намазала манної каші по тарілці та частує.

Журавель дзьобом постукав по тарілці і

нічого не з’їв.

А лисиця всю кашу з’їла сама.

Вирішив журавель запросити лисицю до

себе в гості.

Приготував м’ясця та насипав його у глечик.

Лисиця навколо глечика крутиться, а їжу

дістати не може.

Журавель сам все і з’їв.

Так закінчилася дружба лисиці і журавля.

Вих: Діти, що вчить нас ця казка?

Діти: Берегти дружбу.

Бути щирими зі своїми друзями, ділити-

ся з ними тим, що маєш.

Не обманювати їх, бути гостинними.

Вих: : Народне прислів’я говорить:

« Дружба – найбільший скарб»

« Яке частування, таке й дякування»

Вих: Діти, який посуд обрав Журавель для

частування лисиці?

Діти: Глечик, бо він сам з нього їв.

Вих: Сьогодні ми з вами розфарбуємо глечик 8

для Журавля нетрадиційним способом :

Будемо малювати сіллю.

( Діти сідають за столи , на яких приготовлено

Все необхідне для малювання.)

Вих: По контуру візерунка, який є на глечику,

намащуємо клей. Тепер беремо сіль і добре

засипаємо по клею. Далі перевертаємо

глечика, щоб зайва сіль, яка неприклеена, поза

візерунком, зсипалась. Тепер беремо вмокаємо

пензлик у фарбу і по тому візерунку, де приклеє-

на сіль легенько її фарбуємо.

Залиште, хай роботи просохнуть.

Вих: Діти, вам сподобалась наша подорож каз-

ками? Що вам найбільше сподобалось?

Якими словами – кінцівками закінчуються казки?

« Стали вони жити – поживати і добра нажива-

ти»

« Жили вони довго, добре і щасливо»

Як я вам кажу ? « От і казочці кінець, а хто

слухав - молодець!

А сьогодні я хочу сказати « Вам казочка, а мені бубликів в’язочка!»

( Виймаю з корзини в’язку бубликів.)

Але я буду чемна, як вчать нас казки і поділюся з вами.

Дякую діткам. Дякую всім.

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Підсумкове інтегроване заняття-квест для старшої групи «Подорож із Котигорошком до країни знань» (сценарій)

zip
Підсумкове інтегроване заняття-квест для старшої групи «Подорож із Котигорошком до країни знань» (сценарій)

61

Аватар профіля Бистрицький Вадим Анатолійович
Дошкілля
4—6 років

150 грн

115 грн

Конспект інтегрованого заняття в старшій групі з елементами театралізованої діяльності «Скринька казок»

docx
Конспект інтегрованого заняття в старшій групі з елементами театралізованої діяльності «Скринька казок»

431

Аватар профіля Добровольська Марія Павлівна
театр
5—6 років

19 грн

Заняття-подорож "У гості до казки"

pptx
Заняття-подорож "У гості до казки"

485

Аватар профіля Ноготушкіна Анастасія Дмитрівна
Дошкілля
3—6 років

30 грн

Інтегроване заняття для старшої групи за програмою «Впевнений старт», "Досліджуй, щоб знати!"

docx
Інтегроване заняття для старшої групи  за програмою «Впевнений  старт», "Досліджуй, щоб знати!"

806

Аватар профіля Сидоренко Катерина Олександрівна
Дошкілля
4—6 років та 1—2 клас

33 грн

Онлайн інтегроване заняття "Весняна казка" молодша група

mp4
Онлайн інтегроване заняття "Весняна казка" молодша група

61

Аватар профіля Швецова Світлана Михайлівна
Дистанційне навчання
3—4 роки

33 грн

Інтегроване заняття "Математична морська подорож" середня група. Презентація

pptx
Інтегроване заняття "Математична морська подорож" середня група. Презентація

560

Аватар профіля Булюк Ольга Володимирівна
Дошкільна освіта

75 грн
