Тема «Пригоди Колобка у місті або Стара казка по новому»
Мета: закріплювати знання дітей про транспортні засоби та їх призначення, правила поводження на дорозі, закріплювати з дітьми знання відомих українських казок, спонуваки дітей до самостійного творення нових образів та сюжетних ліній на основі знайомих, учити висловлювати свою думку, розвивати творчу увагу, здатність фантазувати, нестандартність мислення, виховувати доброту, взаємо допомогу.
Обладнання: макет вулиці, багатоповерховий будинок, іграшковий транспорт, картинки із зображенням пасажирського транспорту, знаки дорожнього руху, іграшковий колобок, колесо
Ця пригода трапилася у великому місті, де були широкі вулиці по яких рухалося багато різноманітного транспорту. В однім із будинків цього міста жили собі дід і баба. Одного разу дід каже до бабусі: спечи мені колобка, щоб був апетитний як у казочці. Бабуся погодилася , замісила тісто і спекла Колобок. Був він гарненький, пухкенький і рум’яненький. Колобок був гарячим, тому бабуся його винесла на балкон, щоб прохолов. Лежав-лежав колобок, а тоді зазирнув крізь щілину вниз і побачив він широку вулицю, якою в різні боки їздили машини. Ой як цікаво!, подумав Колобок , і вже хотів зістрибувати вниз, як почув: «Ані руш! Перш ніж іти на вулицю тобі треба вивчити правила дорожнього руху. Хто це зі мною розмовляє, запитав Колобок і почав озиратися навколо, аж поки не помітив у куточку балкона старе Колесо.
-Що ж давай знайомитися, сказало колесо. Я Колесо від старого самоката. Самокат поламався , його викинули, а мене принесли на балкон, щоб згодом зробити візочок. А ти хто?
-Я Колобок, вмію гарно співати та від зайця, вовка і ведмедя тікати.
-Що швидко бігаєш? Це доре! Але в місті лісових тварин зустрінеш хіба що в зоопарку. Тут дорогами бігають зовсім інші звірі, відповіло Колесо
- Я нікого не боюся. Давай показуй своїх звірів, сказав Колобок.
І стало Колесо розповідати Колобку про всі види транспорту, які рухаються вулицями міста. Про легкові та вантажні автомобілі, автобуси , тролейбуси, трамваї і велосипеди.
-Хіба на дорогах тільки машини можуть їздити , спитав Колобок, а я мушу сидіти тут і черствіти. Я не можу побігати, погратися вулицями?
-Ні, відповіло Колесо. Гратися на дорогах неслід. Для ігор є спеціально відведенні місця. А якщо тобі потрібно кудись піти, то це можна зробити . Для пішоходів є свої доріжки, які називаються тротуаром. По середині дороги проведена розділова лінія, яка розділяє її на дві частини, по яких машини їдуть у протилежні боки. Вивчивши дорожні знаки , ти зможеш перейти проїжджу частину вулиці. Можна користуючись зеброю, підземним переходом, або підказкою світлофора.
-Я зрозумів, сказав Колобок, що на дорозі не пісеньки слід співати, а дотримуватися правил дорожнього руху.
Колесо і Колобок подружилися, разом бігали на випередки, доганяли один одного, але у спеціально відведених місцях для цього.
Казочку нову складали і правила дорожнього руху пригадали.












