Інтегроване заняття в середній групі на тему: «Посуд» Вихователь Чаусова Ганна

Опис документу:
- Збагачувати словниковий запас дітей назвами посуду, словами, що позначають властивості посуду (дерев'яний, скляний, металевий, глиняний); продовжувати вчити добирати дієслова до іменників, уточнити вживання узагальнюючого слова посуд , його призначення та функції; удосконалювати навички пояснювального та зв'язного мовлення; - Сприяти формуванню дбайливого ставлення до посуду. Продовжувати формувати навички орієнтування в просторі. - Вчити прикрашати тарілочку опишнянським розписом.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтегроване заняття

(ознайомлення з довкіллям, розвиток мовлення, малювання)

в середній групі на тему: «Посуд»

Програмовий зміст: 

  • Збагачувати словниковий запас дітей назвами посуду, словами, що позначають властивості посуду (дерев'яний, скляний, металевий, глиняний); продовжувати вчити добирати дієслова до іменників, уточнити вживання узагальнюючого слова посуд , його призначення та функції; удосконалювати навички пояснювального та зв'язного мовлення;

  • Сприяти формуванню дбайливого ставлення до посуду. Продовжувати формувати навички орієнтування в просторі.

  • Вчити прикрашати тарілочку опишнянським розписом, розташовуючи хвилясті лінії, крапки, листочки, квітку по формі тарілочки;

  • закріплювати технічні прийоми: прикладання пензля, малювати кінцем пензля хвилясті лінії, патичком ставити крапки;

  • Розвивати композиційні уміння, окомір, психічні процеси: мислення, пам’ять, увагу, чуття ритму;

  • Виховувати охайність, уважність, дисциплінованість, цікавість та повагу один до одного.

Попередня робота: читання вірша К. Чуковського «Федорине горе», розглядання різних видів посуду, вивчення матеріалів з якого виготовляється посуд, вивчення слів фізхвилинки.

Методичні прийоми: зразок, показ, пояснення, запитання, бесіда, оцінка.

Роздатковий матеріал: картки із зображенням посуду; фарби: зеленого, жовтого, червоного та синього кольору, тарілка круглої форми, пензлі, тички, підставки під пензлі, склянки з водою, серветки, серветки вологі.

Обладнання: Лист, деревяна ложка, чашка, віделка, банка, зображення :ніж, каструля, цукорниця ,

Хід заняття:

  1. Організаційний момент

Стук у двері. Занести письмо. Читання письма.

Скаче сито по полях,

А корито по лугах,

А за ним слідом із двору

Мчить бабусенька Федора:

-Ой, ой. Ой, Побий вас град!

Поверніться всі назад!

  • Як ви гадаєте, від кого цей лист? Ви впізнали цю бабусю? Яке лихо у неї сталося?

  • Я Федора, у мене втік весь посуд, він не вірить мені, що я виправилась, Щоб до мене повернувся посуд, треба вам мені допомогти виконати завдання. Допоможемо їй?

  1. Основна частина.

Вихователь: - Перше завдання ви знайдете у себе в куточку кухні.

«Загадки»

Гострі зуби вона має,

Їсти нам допомагає,

Що бере в тарілці — все

Нам до рота донесе. (Виделка)

Закидай в мене продукти,

Наливай в мене води,

Підігрій мене на пічці –

Я обід зварю тобі. (каструля)

Сама не їм,

А всіх годую(ложка)

Щоб підсмажить їжу швидко

Нам потрібна … (сковорідка.)

Буваю глибока, буваю мілка,

Буваю велика, буваю мала,

То борщику ,то кашки повна (тарілка)

Неначе паровоз, гуде,

Шумить, кипить, і пара йде,

Смачний заварює нам чай.

Хто ж він такий? От відгадай.(Чайник)

Вихователь: - Читаємо далі? Друге завдання ви знайдете в куточку чергових. (відповідає той у кого в руках малюнок )

Д/г «Що з цим робити» (картинки: Ніж, каструля, цукорниця )

  • Що можна робити з ножем? (різати, мити, класти, …)

  • Що можна робити із цукорницею? (насипати цукор,…)

  • Що можна робити з кастрюлею? (варити, мішати, мити, берегти…).

Фізхвилинка

Ось такий високий дім,(руки піднімають угору.)

Дах трикутний є на нім, (руки піднімають угору, зєднуючи пальці)

Вікна відчиняються, (плавно розводять руки в сторони)

Двері замикаються, (зєднують пальці в замок.)

Із труби іде димок – (повільними коловими рухами піднімають руки)

Непоганий теремок. (руки на поясі, роблять пружинку.) 2 рази.

Вихователь: - Читаємо далі лист. Наступне завдання заховане на столі, де ви пєте воду. (на підносі стоять чашка, дошка, каструля, банка та карточки посуду.)

М/ г «Який, яка, яке »

Діти стають колом біля столу. Кожній дитині назвати та покласти предмети виготовлені з такого ж матеріалу, що предмет, який показує вихователь. Поділити їх на групи: деревяні, металеві, скляні, глиняні.

  • У мене дошка, вона деревяна….

Вихователь: - В письмі написано, є чарівна торбинка. Треба відгадати що всередині.

Д\г «Що в торбинці».

Сидячи на підлозі відгадати, що знаходиться в торбинці. (Тарілочка).

  • Воно важке? Чому?

  • Воно може дзвиніти?

  • Там багато предметів?

  • Воно мокре?

  • Воно мяке? …

Вихователь: А давайте ми намалюємо чисти, красиві тарілочки.

  1. Вихователь демонструє тарілочку.

  2. Повторюємо правила поведінки на занятті з малювання.

  3. Показ малювання.

  4. Пальчикова гімнастика.

  5. Самостійна робота дітей за столами.

  6. Милування тарілочками.

  1. Підсумок заняття

  • Федора залишила номер телефону, подзвонимо їй? Телефон взяти. запитати, чи повернувся до неї посуд?

  • Вона дякує вам, та передала в конверті вам наліпки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»