ІНСТРУКЦІЯ з безпечної поведінки при організованому користуванні громадським транспортом

Опис документу:
ІНСТРУКЦІЯ з безпечної поведінки при організованому користуванні громадським транспортом. Безпека перевезення учнів електричним, автомобільним чи залізничним транспортом забезпечується: - відповідальним керівником перевезення учнів, який несе повну відповідальність за збереження здоров’я і життя учнів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ІНСТРУКЦІЯ

з безпечної поведінки при організованому

користуванні громадським транспортом

1. Загальні вимоги безпеки

1.1. Безпека перевезення учнів електричним, автомобільним чи залізничним транспортом забезпечується:

- відповідальним керівником перевезення учнів, який несе повну відповідальність за збереження здоров’я і життя учнів. Відповідальний призначається директором школи .

- транспортні організації, які несуть повну відповідальність за стан транспорту, його технічну експлуатацію та кваліфікацію і стан водія при виконанні перевезень.

1.2. Законодавчими актами України організоване пересування груп дітей громадським транспортом дозволяється здійснювати у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.

13. Обстеження транспорту, який повністю віддано для організованого перевезення груп дітей на відповідність обладнання спеціальними візуальними знаками інформації («НА ЗАМОВЛЕННЯ» та «ДІТИ») здійснює відповідальна особа закладу.

1.4 Призначений наказом по закладу відповідальний контролює максимальну кількість дітей при організованому перевезенні автотранспортом, яка не повинна перевищувати кількість місць для сидіння.

1.5 Відповідальному необхідно впевнитись, що в салоні транспорту, що повністю задіяний для організованого перевезення груп дітей вивішені позначки розташування аварійних виходів із зазначенням способу їх відкриття, аптечки та кнопки аварійної зупинки.

1.6 Організоване пересування груп дітей громадським, чи спеціальним автотранспортом обов’язково супроводжується машиною державної автомобільної інспекції. Для цього відповідальний готує відповідні заявки до органів внутрішніх справ і отримує їх згоду.

1.7 Учні, що допущені до організованого перевезення транспортом не повинні мати при собі предметів та речовини, що можуть створити небезпеку під час перевезень.

2. Вимоги безпеки під час користування транспортом

2.1. Під час пересування організованих груп транспортом:

- учням необхідно дотримувалися належного порядку і правил поводження під час руху транспортного засобу, а також під час під час посадки та висадки;

- посадка і висадка здійснюється тільки після повної зупинки транспортного засобу на посадочному майданчику, а разі його відсутності – з боку тротуару або узбіччя;

- учні проходять до посадки у транспорт організованою групою тільки тротуарами чи пішохідними доріжками, а у випадку їх відсутності – краєм проїзної частини дороги і тільки у світлу пору доби.

2.2. При організованому перевезенні учнів громадським транспортом, посадка і висадка здійснюється групами під керівництвом відповідального керівника перевезення через задні двері, спочатку учні, а потім відповідальний. В такому порядку здійснюється й висадка учнів через передні двері.

2.3. У період перебування у дорозі, при пересуванні залізничним транспортом, учням і забороняється виходити із вагонів на платформу під час стоянок, переходити з вагона у вагон без потреби, висуватися з вікон.

2.4. Приймання їжі учнями в дорозі здійснюється організовано в певний для всіх час, встановлений розпорядком дня. Не рекомендується брати в дорогу продукти, що швидко псуються (варені ковбаси, січені м’ясні страви, плавлені сирки тощо).

2.5. Медичну допомогу учням під час їх перебування в дорозі надає медична сестра, відповідальний керівник, в окремих випадках – за викликом відповідального за безпеку перевезень пересувні пункти швидкої медичної допомоги.

2.6. Доставка учнів від пунктів відправлення (навчальний заклад залізничні чи автомобільні станції, місця збору) до станції призначення (навчальний заклад залізничні чи автомобільні станції, місця прибуття) може здійснюватися спеціальним замовленим транспортом.

2.7. Після прибуття до місця призначення (кінцевого пункту перевезення) учні проходять другу перекличку.

2.8. Третя перекличка робиться перед відправленням в зворотньому напрямку

3. Вимоги безпеки після закінчення користування транспортом

3.1. Після закінчення перевезення:

- учнів доставляються на місце звідки почалось перевезення;

- проводиться перекличка;

- учні отримують настанови із правила дорожнього руху.

4. Вимоги безпеки у небезпечних ситуаціях

4.1. У разі несприятливих погодних чи дорожніх умов, виникнення технічних несправностей, що загрожують безпеці дорожнього руху або здоров’ю чи життю учнів, погіршення здоров’я водіїв – перевезення призупиняється рух транспорту до забезпечення умов, що створюють безпеку перевезень.

4.2. У випадку отримання учнем травми першу (долікарську) медичну допомогу надає відповідальний керівник групи та оточуючи учні.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»