ІНСТРУКЦІЯ ПО ЗВІЛЬНЕННЮ ПОТЕРПІЛОГО ВІД ДІЇ ЕЛЕКТРИЧНОГО СТРУМУ

Опис документу:
ІНСТРУКЦІЯ ПО ЗВІЛЬНЕННЮ ПОТЕРПІЛОГО ВІД ДІЇ ЕЛЕКТРИЧНОГО СТРУМУ 1. При ушкодженні електричним струмом необхідно якомога швидше звільнити потерпілого від дії струму, тому що від тривалості цієї дії залежить ступінь електротравм. 2. Дотик до струмоведучих частин, що знаходяться під напругою, ви-кликає в більшості випадків мимовільне судорожне скорочення м’язів і загальне збудження, що може привести до порушення і навіть повного припинення діяльності органів дихання і кровообігу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ІНСТРУКЦІЯ

ПО ЗВІЛЬНЕННЮ ПОТЕРПІЛОГО

ВІД ДІЇ ЕЛЕКТРИЧНОГО СТРУМУ

1. При ушкодженні електричним струмом необхідно якомога швидше звільнити потерпілого від дії струму, тому що від тривалості цієї дії залежить ступінь електротравм.

2. Дотик до струмоведучих частин, що знаходяться під напругою, викликає в більшості випадків мимовільне судорожне скорочення м’язів і загальне збудження, що може привести до порушення і навіть повного припинення діяльності органів дихання і кровообігу.

3. Тому першою дією того, хто надає допомогу, повинно бути негайне відключення електроустановки, до якої дотикається потерпілий. Відключення виконується найближчим вимикачем, рубильником чи іншим вимикаючим пристроєм.

4. Якщо відключити електроустановку досить швидко не можна, необхідно вжити заходів до звільнення потерпілого від дії струму.

5. В усіх випадках той, хто надає допомогу, не повинен доторкатися до потерпілого без належних засобів особистої безпеки, тому що це небезпечно для життя.

6. Особа, яка надає допомогу повинна стежити і за тим, щоб самому не виявитися в контакті зі струмоведучою частиною установки і під напругою кроку.

7. Для відділення потерпілого від струмоведучих частин чи проводу під напругою до 1000 вольт, можна скористатися канатом, палицею, дошкою чи іншим сухим предметом, що не проводить електричний струм. Можна також відтягнути його за одяг (якщо він сухий і відстає від тіла), наприклад за поли піджака чи пальта, за комір, уникаючи при цьому дотику до металевих предметів, що оточують, і частин тіла постраждалого, не покритих одягом.

8. Відтягуючи постраждалого, той, хто надає допомогу, не повинен торкатися його мокрого одягу і взуття, тому що вони можуть проводити електричний струм.

9. Для ізоляції рук того, хто надає допомогу, особливо якщо йому необхідно торкнутися тіла постраждалого, не прикритого одягом, повинен надягти діелектричні рукавички чи обмотати руку шарфом, надягти на неї сукняний кашкет, натягнути на руку рукав піджака чи пальта, накинути на потерпілого гумовий килимок, прогумовану тканину (плащ) чи просто суху тканину.

10. Можна також ізолювати себе, ставши на гумовий килимок, суху дошку чи яку-небудь непровідну електричний струм підстилку, згорток одягу.

11. При віддаленні потерпілого від струмоведучих частин рекомендується діяти однією рукою, тримаючи другу в кишені чи за спиною

12. Якщо електричний струм проходить через потерпілого в землю, можна перервати струм, відокремивши потерпілого від землі (підсунувши під нього суху дошку або відтягнувши ноги від землі мотузкою чи за одяг), дотримуючись при цьому зазначених вище заходів безпеки як стосовно самого себе, так і стосовно потерпілого.

13. Можна також перерубати проводи сокирою із сухою дерев’яною рукояткою чи перекусити їх інструментом з ізольованими ручками. У крайньому випадку можна скористатися і неізольованим інструментом, обгорнувши його рукоятку сухою матерією.

14. Після звільнення потерпілого від дії електричного струму необхідно оцінити його стан. Ознаки, по яким можна швидко визначити стан постраждалого, наступні:

а/ свідомість : ясна, відсутня, порушена, збуджена;

б/ колір шкірних покривів і видимих слизових тканин (губ, очей): рожеві, синюшні, бліді;

в/ дихання: нормальне, відсутнє, порушене;

г/ пульс на сонних артеріях: добре визначається, погано визначається, відсутній;

д/ зіниці : вузькі, широкі.

15. Якщо в потерпілого відсутня свідомість, дихання, пульс; шкірний покрив синюшний, а зіниці широкі (0,50 см у діаметрі) можна вважати, що він знаходиться в стані клінічної смерті. Негайно необхідно приступити до оживлення організму за допомогою штучного дихання за способом "рот в рот" чи "рот в ніс" і зовнішнього масажу серця. Якщо потерпілий дихає дуже рідко і судорожно, але в нього прощупується пульс, необхідно відразу ж почати робити штучне дихання. Не слід роздягати постраждалого, втрачаючи дорогоцінні секунди. Приступивши до оживлення, потрібно подбати при виклик лікаря. Це повинен зробити не той, хто надає допомогу, що не може перервати її надання, а хтось інший. Надавати допомогу необхідно негайно на місці події.

16. Переносити потерпілого в інше місце слід тільки в тих випадках, коли йому чи особі, що надає допомогу, продовжує загрожувати небезпека, чи коли надання допомоги на місці неможливо.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»