Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Інформаційний буклет "Будинок "Слово""

Українська література

Для кого: 10 Клас, 11 Клас

15.10.2020

585

16

0

Опис документу:
Цей матеріал можна використовувати на уроках літератури рідного краю (Харківщина). У буклеті стисло викладено матеріал про будинок "Слово" (м.Харків), у якому мешкали видатні діячі культури та літератури.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

У 1930-ТІ РОКИ ПОТРАПЛЯЮТЬ ПІД ПИЛЬНУ УВАГУ НКВС ЖИТЕЛІ БІЛЬШОСТІ КВАРТИР «СЛОВА».

"Помилкою було думати, що "Слово" було збудоване з мотивів створення сприятливих житлових та побутових умов для творчої

 

Мешканці «Слова»: Іван Сенченко, Микола Трублаїні, Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Валер’ян Підмогильний, Остап Вишня, Наталя Забіла, Михайло Яловий, Петро Панч, Микола Куліш, Юрій Яновський, Михайль Семенко, Іван Багряний, Володимир Сосюра, Лесь Курбас та ін.

 

Усе починалося, як казка. У 1929 році у Харкові звели новенький будинок із великими квартирами та затишним подвір’ям. І головне – виключно для письменників та діячів культури.

 

Будівля, спроектована 

Михайлом Дашкевичем, має в плані символічну форму літери «С».

 

В усі квартири поставили телефони. Невідомо, чи для зручності власників, чи для полегшення роботи спецслужб. Про зміст дружніх розмов невдовзі довелося говорити зі слідчими…

 

української еліти, - розмірковує син репресованого драматурга Миколи Куліша Володимир. - Маючи всіх пишучих українців в одній купі, легше було контролювати їхнє життя-буття..."

 

Харківський будинок для літераторів "Слово" став втіленням жахіть для своїх мешканців.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.