Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Ігроманія.Інтерактивні ігри для вихователів групи продовженого дня.

Гра

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас

24.09.2019

1707

87

0

Опис документу:
У посібнику подано інтерактивні ігри, які можна використовувати у виховній роботі. Дані ігри спрямовані на розвиток творчого та логічного мислення, фантазії та уяви, доброти та доброзичливості,людяності, збагачення словникового запасу. Посібник адресовано вихователям групи продовженого дня, вчителям початкових класів, педагогам організаторам.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Суми

2016

Комунальна установа

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19

ім. М.С. Нестеровськогом. Суми Сумської області

ІГРОМАНІЯ Інтерактивні ігри для вихователів групи продовженого дня

Комунальна установа

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19

ім. М.С.Нестеровського м. Суми Сумської області

ІГРОМАНІЯ

Інтерактивні ігри для вихователів групи продовженого дня

Суми

2016

Схвалено науково-методичною радою

КУ Сумська загальноосвітня школа І – ІІІ ст. № 19

ім. М.С.Нестеровського м. Суми Сумської обл.

( Протокол від 23.12.2015 №3 )

Автор- упорядник :Голенська А. О.,вихователь групи продовженого дня КУ Сумська загальноосвітня школа І – ІІІ ст. № 19 ім. М.С.Нестеровського

м. Суми Сумської області.

Рецензент: Кушнєрова Т.Д., заступник директора з навчально-виховної роботи КУ Сумська загальноосвітня школа І – ІІІ ст. № 19ім.М.С.Нестеровськогом. Суми Сумської області.

У посібнику подано інтерактивні ігри, які можна використовувати у виховній роботі.

Дані ігри спрямовані на розвиток творчого та логічного мислення, фантазії та уяви, доброти та доброзичливості,людяності, збагачення словникового запасу.

Посібник адресовано вихователям групи продовженого дня, вчителям початкових класів, педагогам організаторам.

Зміст

Вступ……………………………………………………………………. .…4

1. Чарівний стілець. Сонячні діти………………………………………... 5

2.Фея доброти. Добрий струмочок………………………………………..6

3. Новенька. Сердечко добрих справ……………………………………...7

4. Добрий дощик. Веселий мячик………………………………………..8

6. Прогноз погоди. Привіт. Фотографія………………………………..9

7. Квітка радості. Щедрі зірочки…………………………………………10

8. Чарівний клубок Чарівна кулька…………………………………….11

9. Добрий лісник…………………………………………………………12

Висновок…………………………………………......................................13

Список використаної літератури………………...................................14

ВСТУП

Гра... Вона входить у життя дитини з раннього віку. Граючись, діти глибше пізнають життя, набувають різних навичок і вмінь. Недарма ж гру називають „восьмим чудом світу”.

Казка, гра, фантазія – життєдайне джерело дитячого мислення, благородних почуттів та прагнень”, - писав В. Сухомлинський. Активізація пізнавальної активності та розвиток інтелектуального мислення – це ті проблеми, які вирішуються в процесі ігромистецтва, колективної радісної дії вихователя і дітей, у стані емоційної піднесеності. Гра висуває до дитини моральні вимоги, розвиває доброзичливе ставлення один до одного. Ігри можна використовувати як на заняттях, так і на святах, розвагах та в повсякденному житті. Тривалість гри може бути різною – це залежить від мети, якої хоче досягнути вихователь цією грою.

В учнів початкової школи, переважають ігрові інтереси, довільна поведінка, наочно-образний характер мислення, практичне ставлення до розв'язування завдань. Зважаючи на ці риси дітей, доцільно в роботі застосовувати елементи гри у поєднанні з бесідою, елементами самостійної роботи, спостереженнями.

У процесі проведення інтерактивних ігор у багатьох дітей підвищується інтерес до навчального процесу. Навіть пасивні діти виявляють бажання виступити в будь-якій ролі. Ігри повніше реалізують підготовку дітей до практичної діяльності, виробляють у них життєву позицію, привчають до колективних форм роботи.

Система підбиття підсумків гри передбачає: доброзичливе ставлення до дитини , позитивне оцінювання зусиль дітей, навіть тоді, коли ці зусилля не призводять до позитивного результату , детальний аналіз помилок, допущених ним, конкретні вказівки, спрямовані на покрашення досягнутого результату.

ЧАРІВНИЙ СТІЛЕЦЬ

МЕТА: активізувати зв’язне мовлення; розвивати моральні якості та творчі здібності дітей, уяву,фантазію, естетичний смак; виховувати почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.

МАТЕРІАЛ: стілець,який за допомогою дітей перетворюється на «Чарівний» (прикрашений кульками,квітами,метеликами,сердечками і т.д.)

ХІД ГРИ:перед початком гри розказати дітям про те, що «Чарівний» стілець уміє дарувати дітям добрі якості й, навпаки, віднімає в них все погане.Але щоб це побачити, потрібно дивитися чарівними очима на того, хто сидить на «Чарівному» стільці.

Діти стають у коло,в центрі якого стоїть «Чарівний» стілець.Діти йдуть по колу і співають:

Хто сьогодні найгарніший?

Хто із нас найщасливіший?

Ти з’явись, часу не гай!

На «Чарівний» стілецьсідай!

Діти по черзі сідають на «Чарівний» стілець, і кожен по колу повинен сказати тому, хто сидить на «Чарівному» стільці , що-небудь хороше, добре і приємне.

СОНЯЧНІ ДІТИ

МЕТА: : розвивати моральні якості дитини та її творчі здібності, активізувати зв’язне мовлення; уяву, фантазію; виховувати дружні стосунки та взаємоповагу.

МАТЕРІАЛ: промінчики, «сонечко» (жовте коло).

ХІД ГРИ: вихователь роздає дітям сонячні промінчики перетворюючи їх на сонячних дітей. Діти стають навколо «сонечка» і по черзі починають розповідати про свого товариша, який стоїть поруч, який він «сонячний» хлопчик чи дівчинка (Наприклад: «сонячний» хлопчик Миколка- щирий, чуйний, хоробрий, відданий ; «сонячна» дівчинка Надійка - м’яка, ніжна, ласкава, чуйна, лагідна і т. д. І після цих слів кладе промінчик до сонечка. Після того , як утворилося справжнє сонечко, запропонувати дітям «Сонячний хоровод» та заспівати українську народну пісню «Вийди , вийди, сонечко.»

ФЕЯ ДОБРОТИ

МЕТА: активізувати зв’язне мовлення, швидкість реакції, увагу; розвивати моральні якості та творчі здібності дітей, уяву,фантазію, естетичний смак; виховувати почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.

МАТЕРІАЛ: каблучка.

ХІД ГРИ: діти стають у коло й витягують перед собою руки. Вихователь непомітно вкладає в долоньки однієї дитини каблучку і голосно каже : «Хто сьогодні найдобріший, виходь до мене !» Той, у кого каблучка, повинен вибігти в центр кола і перетворюється на ФеєюДоброти.

Фея Добротиторкається кого-небудь із дітей каблучкою і говорить про нього щось хороше. Той, до кого доторкнулася Фея , повинен сказати що-небудь хороше про свого сусіда, який, у свою чергу, говорить щось хороше наступній по колу дитині й т. д. Остання дитина в колі разом з Феєю повторює все хороше,що діти сказали одне одному.

ДОБРИЙ СТРУМОЧОК

МЕТА: вчити уважно слухати співрозмовника; розвивати словниковий запас,мислення; виховувати любов до ближнього.

МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ: квіточки,маска струмочка.

ХІД ГРИ: діти стають у коло. Всі вони – квіти, один-струмочок. Кожна дитина розповідає струмочку про будь-яку образу, а струмочок має заспокоїти її. Наприклад: Квітка каже «Вітерець відірвав мою найкрасивішу пелюстку». Струмочок відповідає: «Не плач, я попрошу сонечка зігріти твої корінці, а дощик напуватиме тебе краплинками. І тоді у тебе виросте нова пелюсточка». Як тільки струмочок заспокоїть квітку, він стає у коло на її місце, а квіточка стає струмочком.

НОВЕНЬКА

МЕТА: розширити знання учнів про етикет, основні норми поведінки ; розвивати ініціативність та доброзичливість; виховувати культуру поведінки.

ХІД ГРИ: дітям пропонується уявити, що до них у групу прийшла новенька дівчинка. Вона всього соромиться, мовчить, не грається. Завдання для дітей: подружитися з нею. Вихователь грає новеньку дитину, а діти показують, як можна розпочати спілкування з нею.

СЕРДЕЧКО ДОБРИХ СПРАВ

МЕТА: продовжувати формувати уявлення про доброту, вчити бути милосердними, чемними, добрими, сповідувати любов і повагу до людей; розвивати етичні та естетичні смаки і вподобання дітей, розширювати духовний світ дитини; виховувати почуття відповідальності.

МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ: сердечко, розділене на клітинки, фломастери.

Хід гри: діти стають у коло й отримують по кольоровому фломастеру. Вихователь дає одному з дітей сердечко з картону, розділене на клітинки за кількістю дітей у групі. Той хто отримав сердечко, розповідає про свій добрий вчинок, а потім зафарбовує клітинку на сердечку. Передає сердечко далі, іншій дитині. В результаті гри у групі народжується різнокольорове «СЕРДЕЧКО ДОБРИХ СПРАВ.».

ДОБРИЙ ДОЩИК

МЕТА: розширювати знання учнів про доброту; розвивати звязне мовлення; виховувати у дітей бажання робити добро ближньому, зміцнювати довірливі стосунки між дітьми;

МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ: маска хмаринки,чашечка, пензлик.

ХІД ГРИ: діти сідають у коло. Усі вони - «добрі дощові краплинки». У центрі - «Мама Хмара», їй дається чашечка з «чарівною водою доброти». Вмикається весела музика, і всі «краплинки» танцюють, кружляють навколо «Мами Хмари». Коли мелодія обривається, всі завмирають, а «Мама Хмара» бризкає водою з чашечки по черзі на кожну дитину та запитує у них, кому вони допомогли. Після того, як усі «краплинки» повідомлять про свої добрі справи, «Мама Хмара» повинна повторити все, що розповіли їй «краплини».

ВЕСЕЛИЙ М’ЯЧИК

МЕТА: створити атмосферу довіри , вчити дітей виконувати танцювальні рухи до запропонованої музики; розвивати ритмічний слух, швидкість, танцювальність ; виховувати любов до танцювальної музики та ігор з

мячем.

ОБЛАДНАННЯ: м’ячик,магнітофон,запис танцювальних фрагментів.

ХІД ГРИ: діти стають у коло і під музичний супровід передають один одному м’ячик, промовляючи:

Ти котись веселий м’ячик,

Швидко-швидко по руках.

У кого веселий м’ячик,

Той танцює гопака.

У кого на останньому слові промови в руках буде м’ячик, той стає у центр кола і танцює .

ПРОГНОЗ ПОГОДИ

МЕТА:створити атмосферу довіри, зняття напруження; розвивати набуті знання та вміння ; виховувати дружелюбне ставлення один до одного.

ХІД ГРИ : діти стоять в колі спинами один до одного. Роблять масаж один одному.

«Дощ» - постукують по спині кінчиками пальців.

«Град пішов» - сильніше постукують кінчиками пальців.

«Град та блискавка» - ребром долоні труть по спині.

«Тайфун» - кулачком не дуже сильно стукають по спині.

«Землетрус» - трясуть за плечі.

«Сонце» - м’яке поглажування по спині

-А чи приємно вам було? Коли так, намагайтеся відповісти тим самим.

ПРИВІТ

МЕТА: створити позитивну психологічну атмосферу в групі; розвивати дружні стосунки; виховувати доброзичливість.

ХІД ГРИ: діти стають у пари й вітаються один з одним: долонями, ліктиками, спинками, колінами і так далі.

ФОТОГРАФІЯ

МЕТА: створити атмосферу довіри; розвивати пам’ять , спостережливість, уважність; виховувати естетичний смак.

ХІД ГРИ: грають у парах. Ведучий приймає якусь не рухому позу і говорить : «Увага! Знімаю!».Треба відтворити позу, що побачив. Потім міняються ролями.

КВІТКА РАДОСТІ

МЕТА: учити дітей відтворювати свої думки, фантазію на папері; розвивати логічне мислення; виховувати доброзичливе ставлення один до одного.

ХІД ГРИ: кожна дитина отримує «пелюстку», на якій вона повинна намалювати зображення того, що дарує їй радість (квітка, сонечко, іграшка, мама, друг). Потім «пелюсточки» приєднуються до кружечка-утворюється «квіточка радості». Діти розглядають малюнки та розповідають, які малюнки їм сподобалися і чому.

ЩЕДРІ ЗІРОЧКИ

МЕТА: закріпити знання про етикет; розвивати вміння використовувати набуті знання; виховувати культуру поведінки.

МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ: зірочки,чарівна паличка.

ХІД ГРИ: усі діти- « щедрі зірочки». Під музику вони кружляють у зірковому хороводі. Музика обривається, всі «зірочки» завмирають. Вихователь торкається однієї з них чарівною паличкою, вона розповідає про те які подарунки і для кого вона приготувала. Тільки-но «зіронька» розповіла про свій дарунок, вона оживає та починає знову кружляти у хороводі. Гра триває доти, поки всі «зіроньки» не оживуть.

ЧАРІВНИЙ КЛУБОЧОК

МЕТА: розвивати комунікативні навички; виховувати почуття доброзичливости, радості .

ОБЛАДНАННЯ: клубок ниток.

ХІД ГРИ: всі стоять у колі, передають один одному клубок так, щоб у тих, хто вже тримав клубок, залишилася нитка. Передаючи клубок потрібно щось сказати чи побажати хороше тому , кому передаєш його. Коли клубок повертається до ведучого, всі натягують спільну нитку, закривають очі, уявляючи, що всі вони складають єдине ціле, що кожен з них важлива частина цього цілого. За бажанням можна заспівати разом пісню, або поводити хоровод.

ЧАРІВНА КУЛЬКА

МЕТА: ; активізувати зв’язне мовлення; розвивати моральні якості та творчі здібності дітей, уяву,фантазію, естетичний смак; виховувати почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.

ОБЛАДНАННЯ ТА МАТЕРІАЛ: велика надувна кулька.

ХІД ГРИ: 1) вихователь кидає кульку дітям, той хто зловить кульку , повинен сказати «чарівні слова», та повернути кульку назад.

2)Той хто спіймає кульку, повинен сказати «чарівні слова» і кинути кульку іншій дитині і т.д.,поки кулька не повернеться до вихователя.

ДОБРИЙ ЛІСНИК

МЕТА: створити атмосферу довіри; розвивати уяву, фантазію; виховувати у дітей бажання допомагати ближньому.

ХІД ГРИ: діти стають у коло. Усі вони - різні лісові мешканці. Одна дитина - «лісник». Кожна дитина по черзі називає себе і просить «лісника» їй допомогти у тій чи іншій ситуації. Наприклад: «Допоможи мені,мої гілочки зламані». «Лісник» підходить до дерева і жестами показує, як він йому допоможе. Інші діти повинні відгадати,що «лісник» зробив для деревця. Вони міняються ролями.

Висновок

Застосування інтерактивних ігор сприяє розвитку навичок критичного мислення та пізнавальних інтересів дітей. На заняттях, розвагах, в повсякденному житті, де використовуються ці ігри, діти почувають себе впевнено, вільно висловлюють свої думки і спокійно сприймають зауваження, адже вони є активними учасниками виховного, навчального та розважального процесу. В атмосфері довіри та взаємодопомоги легко робити відкриття, усвідомлювати важливість здобутих вмінь і знань. Саме за таких умов можливе виховання особистості, підготовленої до майбутнього.

Отже, використання інтерактивних ігор – не самоціль. Це лише засіб для досягнення тієї атмосфери у колективі, яка найкраще сприятиме співробітництву, порозумінню і доброзичливості, дасть змогу реалізовувати себе в майбутньому житті.

Список використаної літератури

  1. Дівакова І. Інтерактивні технології навчання у початкових класах. – Тернопіль: Мандрівець, 2011.

  2. В.Зайцева . Вікторини, конкурси, лічилки, ігри.-Тернопіль: «Підтучники і посібники»,2013.

  3. Борисенко А. У режимі групи продовженого дня.-Фізичне виховання в шк.-1997.-№1

  4. Пометун О., Пироженко Л. Інтерактивні технології навчання: теорія, практика, досвід. – Київ, 2002.

  5. Васьков Ю. В. Система фізичного виховання в групі продовженого дня в 1-4 класах.-Харків,ТОВ Видавництво «Ранок», 2010.

  6. Ващенко О. М. Фізкультурно-оздоровчі заходи.-Камянець- Подільський: Абетка, 2003.

  7. Телячук В. Інноваційні технології навчання в початковій школі. – Вінниця, 2004.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.