Година з психологом на тему «А що таке щастя?»Мета: формування у дітей розуміння щастя як внутрішнього стану, вміння розпізнавати свої почуття, висловлювати свою думку, виховувати доброту,розвивати позитивне мислення, бачити навколо прекрасне і цінувати.Сонечко всталоІде новий день.Любі друзіУсім : «Добрий день!»Рада усіх бачити на нашому занятті. Сьогодні День щастя. Ви знаєте, що кожна людина є творцем власного щастя. І кожен по своєму його може описати.Дітки, подумайте і скажіть, а що таке щастя на вашу думку?( Обговорення з дітками)Так, вірно щастя у кожного своє. А подумайте і скажіть якого кольору може бути щастя?( відповіді дітей)Так, кожна емоція має свій колір.( Обговорення значення кольорів)Справді, наше щастя складається з багатьох компонентів.Вправа « Банка щастя»Так, як в нас пора року весна, то хочу вам запропонувати скласти гарний весняний букет у «Банку щастя». У мене є кольорові квіти, на кожній квіточці є напис з чим асоціюється слово – щастя. Я зачитую напис, а ви складаєте квіточку у баночку. Дуже красивий у нас вийшов букет.Танок- руханка «А що таке щастя?» Н.Майhttps://share.google/MO1jSsPUwSAjH93s9 А зараз пропоную послухати казку.Казка про Щастя і Нещастя.( Олег Погинайко) Якось на дорозі йдучи назустріч одне одному зустрілися Щастя і Нещастя. Щастя — веселе, дзвінке в голосі та світле душею, співало пісню від якої дихалося легко і вільно. Воно наче летіло розправив свої крила. Нещастя — сумне, сповнене образ, безголосе, зігнувшись, наче тягнуло на собі важку ношу, ледве переставляло ноги.— Чому ти таке нещасливе? — запитало Щастя Нещастя, зрівнявшись із ним.— Тому що я є Нещастя, — відповіло без виразу, подивившись сумними очима, в яких крім сірої завіси смутку та журби, крізь яку, здавалося ніколи не проникало проміннячко сонця, не було нічого. — Нічого мене не тішить: ні дощ, ні звуки грому, ні спів птахів, ні блакить неба, ні політ метеликів, ні… — воно зупинилося, не маючи наміру продовжувати й дуже важко зітхнуло.— А я щасливе. Не тому, що мене звати Щастя, а тому, що, насправді щасливе. Не розумію тебе, як можна бути нещасливим, коли живеш серед такої краси. — Щастя простягнуло в боки свої руки, крутнулося, заплющивши вічі на одній нозі, — де все наливається духмяними ароматами, співає, купається в росах. Поглянь, яке неозоре небо, — попрохало Щастя Нещастя. — А яке коштовне намисто з квітів. Світ маленький лише у вікні, а насправді — безмежний і завжди манить у мандри. Ходімо зі мною.— Ні, я назад не повернуся, — вперто завертіло головою Нещастя, — і тобі не раджу, бо світ із якого я утікаю перетворить тебе на мене. Краще піду туди, звідки ти йдеш.— А якщо мій світ уподібниться тобі й усі, хто живе в ньому стануть нещасливими? Давай, іди за мною.Довго прийшлося вмовляти Нещастя повернутися назад у своє місто й прислухатися до порад Щастя.— Аби стати щасливим — багато не потрібно, — мовило Щастя. — Потрібно радіти всьому.— Радіти? — здивувалося Нещастя. — Як можна радіти коли тебе… ти…І почало Щастя навчати, як у щоденній безлічі тривог, залишатися щасливим.— Для щастя візьми з усього потрохи: від сонця світла й тепла, від неба блакиті й легкого подиху, від птахів радості й декілька нот з їхніх пісень, від природи кольорів і запахів. Ось, поглянь на льон, який є блакитний і схожим на небо, послухай клекіт лелеки, що сповнене надії, придивися до бджіл, які в любові виконують свою роботу. Навіть краплина волошкових світань не втрачає своєї віри в ліпше майбутнє.Й прислухалося Нещастя до порад Щастя і не помітило, як згодом опинилося у сонячнім ореолі неба. І знову, як раніше розквітла у неї душа, наче в полі ромашка. А тривоги та все, що заважало жити щасливо, зникло з сірістю довіку.Обговорення казки.Вправа « Чарівний пензлик»Ми з вами говорили про кольори Щастя. А зараз хочу, щоб кожен з вас свої емоції переніс на ці малюнки своїм чарівним пензликом. Кожна дитина обирає малюнок і зафарбовує. Техніка малювання на харчовій плівці.Підсумок заняття. Бути щасливим- головна мета кожного з нас. І на закінчення нашого заняття хочу вам, дітки, зі своєї чарівної скриньки подарувати ці кольорові кульки, бо для щастя ми вже знаємо треба зовсім небагато. Хай кожному з вас Щастя усміхається!
















