Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Гуманно-особистісна технологія Ш.Амонашвілі

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №MO012732
За публікацію цієї методичної розробки Олексин Надія Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №MO012732
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема уроку. Культура спілкування. Конфлікти

Мета уроку. Показати учням значення добрих відносин, їх перевагу над конфліктами;розвивати вміння володіти собою, збагачувати словниковий запас учнів;виховувати культуру спілкування

Наочність. Комп’ютерна презентація, пам’ятки для учнів, стрічки.

Очікуваний результат. Розуміти значення слова «конфлікт», правила спілкування з оточуючими

Хід уроку

І.Організація класу. Створення психологічного настрою на урок.

- Пролунав дзвінок,

Починається урок,

Будемо працювати старанно,

Щоб почути у кінці

Щоб у нашому 4-а класі

Діти – просто молодці

На нашому уроці присутні гості. Привітайтеся з ними.

  • Добрий день, у добрий час

Всіх гостей вітаємо!

Здоров’я й творчих успіхів

Усім ми вам бажаємо!

Вправа «Кубування»

Куб має шість граней. Назвіть 6 слів ,що спадають вам на думку при слові «урок» (навчання, школа, домашнє завдання, вчитель….)

ІІ. Перевірка домашнього завдання

На попередньому уроці ми говорили про культуру поведінки та правила поведінки в гостях.

Що таке культура поведінки? Які правила поведінки в гостях ти знаєш? Які з них є для тебе основними?

( двоє учнів працюють письмово)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Спілкування – це найбільша розкіш на світі. Так висловився відомий французький письменник Антуан де сент Екзюпері. Кожен вчиться цьому все своє життя. Дуже часто ми здобуваємо досвід спілкування за рахунок помилок і розчарувань. І ,нажаль, доволі часто ми потрапляємо в ситуації, які визначаємо як суперечки. Непорозуміння. Це – конфлікти.

Що таке конфлікт? Яку роль відіграють конфлікти в нашому житті?Як розпізнати та попередити конфлікт? Про це ми поговоримо на сьогоднішньому уроці.

Чи потрібно нам це знати. Звичайно так. Тому що від цього залежить наше вміння спілкуватися з оточуючими(з батьками, однокласниками. друзями)

А урок наш буде не звичайний, а урок-дослідження. Наше завдання – дослідити поняття «конфлікт». Результатом нашої роботи буде пам’ятка для учнів «Як уникнути конфлікту»

ІV. Робота над темою уроку

1.Словникова робота

Конфлікт – слово латинського походження, що в перекладі означає «боротися разом». Це суперечність, що виникає між людьми внаслідок невміння спілкуватися.

2. Асоціативна павутинка

Конфлікт

сварка ворожнеча суперечка зіткнення безлад

3. Вправа «Зустріч з казкою »

Ми недаремно звертаємося до казки, адже казка — це душа українського народу. Почуті у ранньому дитинстві, вони протягом усього життя супроводжують нас і, безперечно, впливають на світогляд кожного з нас.

Пригадайте що стало причиною конфлікту між героями ваших улюблених казок ( «Два цапки» та «Івасик-Телесик»)

Герої казки «Два цапки» зустрілися на кладці і ніяк не могли її перейти. Пригадайте чому?(Ні один не хотів поступитися другому.)І чим усе закінчилося?(Цапки упали в воду.) Що стало причиною конфлікту? (Впертість цапків.) Що вчить нас ця казка? ( Вміти поступитися один одному.)

Пригадаємо казку «Івасик -Телесик». Що викликало суперечку між Котигорошком та змієм? ( Жорстокість змія, небажання жити в злагоді з людьми)

4.Вправа «Гронування»

Складання переліку причин конфлікту

- впертість

- жорстокість

- небажання слухати один одного

- невміння товаришувати

- невміння прощати

- невміння визнавати власні помилки

Хвилинка відпочинку

Вправа «Палмінг»

5.Робота над притчею.

- Що таке притча?

- Слухання притчі

Притча

Жив на світі хлопець. Він дуже часто сварився з людьми,мав мало друзів. Якось батько дав йому мішок із цвяхами і сказав по одному забивати їх у паркан щоразу, коли хлопець втратить терпіння і посвариться з кимось. Першого дня хлопець забив аж 37 цвяхів. Згодом він навчився володіти собою і кількість забитих цвяхів щодня зменшувалася. Хлопець зрозумів, що легше навчитися володіти своїми емоціями, ніж забивати цвяхи.

Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав йому про це. Тоді батько наказав синові витягати з паркана по одному цвяху в той день, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться. Минали дні і згодом син міг сказати батькові, що в паркані не залишилося жодного цвяха. Батько підвів сина до огорожі та сказав: «Ти добре поводишся, синку, але подивися, скільки дірок залишилося... Огорожа вже ніколи не буде такою, як колись...»

- Обговорення змісту

-Як ви зрозуміли слова батька?

-Коли ви з кимось сваритеся й кажете йому щось неприємне, ви залишаєте в ньому такі рани, як ці діри. І рани залишаються, незважаючи на те, скільки разів потім ви попросите вибачення. Словесні рани заподіюють такий самий біль, як і фізичні.

Друзі, якщо можете, пробачте мені ті діри, що я, можливо, залишила у вашій огорожі. І якнайменше самі залишайте їх на своєму шляху. Не забиваймо цвяхи ворожості, нерозуміння й жорстокості в душі людей. Будьмо толерантними, а отже, розуміймо один одного!

6. Вправа «Чарівна скринька»

Ви щодня спілкуєтеся з ровесниками. Перед кожним з вас лежить стрічка. Напишіть на ній пораду як зробити ваше спілкування приємним. «Чарівна скринька» допоможе вам в цьому, для цього кожен покладе свою стрічку в скриньку.(Діти складають стрічки в скриньку,вчитель зачитує)

Фізкультхвилинка

(звучить спокійна музика)

- Уявіть ,що від вашого теплого подиху з зернини,яку ми посіяли на уроці, у ваших долонях з’явився маленький паросток Доброти. Він зростає і стає гарною квіткою на чарівній галявині, і всі , хто її торкнулися,стають добрими. Відчуйте аромат цієї квітки,вас сповнює почуття доброти , миру, спокою. Пригорніть квітку до серця. Збережіть її там. Доброта – це тепло і ласка. Це найкраща у світі музика, від якої стають спокійними і сильними. Подивіться один на одного і подаруйте щиру посмішку і від неї станемо ще добрішими.

V. Робота з підручником

1.Рубрика «Повтори те, що знаєш»

Дібрати синоніми до слова «сваритися»

2.Рубрика «Ознайомся з думкою інших людей»

- Хвилинка історії

Ще велика увага давні часи велика увага приділялася вихованню дітей. Про це писалося багато книг. Але не всім їм судилося дійти до наших часів. Зараз ми з вами ознайомимося з висловлюванням, яке міститься в одному з таких творів. Автором є Київський князь Володимир Мономах і називається вона «Повчання Володимира Мономаха дітям»

Князь Володимир Мономах був внуком Ярослава Мудрого. Від дідуся він перейняв бажання вчитися, любов до книги, до освіти. Своє повчання він написав уже в доволі зрілому віці, бо дуже хвилювався про виховання наступних поколінь.

  • Читання висловлювання

  • Обговорення змісту

Як ви розумієте слова « при старших мовчати» ( вміти дослухати слова дорослих до кінця)

Що означає «з рівними,молодими мати згоду» ( всі питання вирішувати спокійно, без суперечок)

Що означає «бесіду вести без лукавства»(лукавити - лицемірити, обманювати)

Як ви розумієте «очі тримати донизу, а душу доверху» ( бути скромним, з щирою відкритою душею)

  • Слова, які м прочитали є актуальними для кожного покоління. Я впевнена, що ви їх також запам’ятаєте.

VІ. Психологічне дослідження

VІІ. Підсумок уроку

1.Читання пам’ятки.

2. Рефлексія

Сьогодні на уроці я дізнався(лась) про…

Найбільш цікавим було …

Я намагався(лась)…

Я зрозумів(ла,) що…

Урок запам’ятається мені тим, що…

VІІІ. Домашнє завдання.

с.52-55,розповідати
*вивчити вірш про дружбу

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
конспект уроку Я у світі на тему " Культура спілкування. Конфлікт""
  • Додано
    01.03.2018
  • Розділ
    Я і Україна
  • Клас
    4 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    146
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    MO012732
  • Вподобань
    0
Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
700 грн
190 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №MO012732
За публікацію цієї методичної розробки Олексин Надія Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №MO012732
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти