"Гра на 12! Правопис іменників і прикметників. Картка 13”.

Опис документу:
"Гра на 12! Правопис іменників і прикметників. Картка 13”. Це – п’ятихвилинка: можна провести на початку уроку після фронтального опитування, краще – в кінці уроку після вивчення і закріплення нового матеріалу. Умови: повна тиша; на парті – одна картка; у картці ряд завдань на одну тему або різні; виконує один учень одне завдання. Оцінку ставить учень, затверджує вчитель.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Гра на 12! Чи знаю я граматику?

Це – п’ятихвилинка: її чекають всі. Не важливо, коли її проводять: на початку уроку після фронтального опитування, чи в кінці уроку; проте краще проводити в кінці уроку (після вивчення і закріплення нового матеріалу, проте не завжди є час на таку гру) – веселіший настрій. Умови: повна тиша; на парті – одна картка (є відповідальні, які роздруковують); у картці ряд завдань на одну тему або різні; виконує один учень одне завдання – усно або письмово біля дошки (всі пишуть в зошиті, бо на наступному уроці може бути повторення на це ж правило). Оцінку ставить сусід по парті, затверджує вчитель.

Картка 13

Написання слів разом, окремо, через дефіс

Правопис іменників і прикметників

  1. Спишіть і поясніть правопис складних слів.

Лісосплав, трудодень, людино-день, штабс-капітан, овочесховище, автомотогурт, блок-система, кораблебудівник, лісосмуга, магазин-салон, шлакоблок, купівля-продаж, автомеханік, льотчик-винищувач, мати-й-мачуха, ломикамінь, вуглевидобуток, вакуум-камера, новобудова, макрокосмос, авансцена, екс-міністр, снігозатримання, перекотиполе, щастя-доля, дизель-мотор, двадцятиріччя, автофургон, міськрада, секундомір, міні-футбол, максі-спідниця, авіакомплекс, двотижневик, прем’єр-міністр, електродвигун, піваркуша, пів’юрти, пів-України, полумисок, напівсон.

  1. Спишіть словосполучення, знявши риску. Поясніть правопис даних слів.

Зібрався в путь/дорогу, розійшлись/розтеклися по світу, рідні батько/мати, південно/східний район, ніжно-блакитна сукня, гірко/солоні сльози, національно/визвольний рух, народно/визвольна армія, західно/українські землі, багато/водна ріка, тихий/тихий сніжок, сяка/така робота, заложник свободи/волі, сільсько/господарський реманент, мовно/літературний і механіко/математичний факультети, дев’яти/поверховий будинок, семи/струнна гітара, твори Квітки/Основ’яненка і Афанасьєва/Чужбинського, вітальні теле/грами і радіо/грами, перо жар/птиці, згадали Лисичку/Сестричку і Вовчика/Братика, зацвіли мати/й/мачуха та біло/копитник, найсолодші пів/яблука і пів/огірка, об’їхав пів/Маріуполя і пів/Ялти.

  1. Запишіть складні слова у дві колонки: у 1 колонку – разом, у 2 – через дефіс.

Метеостанція, прем’єр-міністр, південно-західний, народно-визвольний, лексикографія, райвиконком, п’ятирічка, м’ясо-молочний, світло-голубий, жовтогарячий, білосніжний, далекосхідний, стереозвук, глухонімий, лікар-хірург, стоп-кран, листопад, самоучитель, міні-спідниця, кіловат-година, Санта-Клаус, водограй, унтер-офіцер, альма-матер, високоавторитетний, синьоокий, мас-медіа.

Відповіді.

2) Зібрався в путь-дорогу, розійшлись-розтеклися по світу, рідні батько-мати, південно-східний район, ніжно-блакитна сукня, гірко-солоні сльози, національно-визвольний рух, народно-визвольна армія, західноукраїнські землі, багатоводна ріка, тихий-тихий сніжок, сяка-така робота, заложник свободи-волі, сільськогосподарський реманент, мовно-літературний і механіко-математичний факультети, дев’ятиповерховий будинок, семиструнна гітара, твори Квітки-Основ’яненка і Афанасьєва-Чужбинського, вітальні телеграми і радіограми, перо жар-птиці, згадали Лисичку-Сестричку і Вовчика-Братика, зацвіли мати-й-мачуха та білокопитник, найсолодші пів’яблука і півогірка, об’їхав пів-Маріуполя і пів-Ялти.

3)

Складні слова пишуться

разом

через дефіс

Метеостанція, лексикографія,

райвиконком, п’ятирічка, жовтогарячий, білосніжний, далекосхідний, стереозвук,

глухонімий, листопад, самоучитель, водограй, високоавторитетний, синьоокий,

Прем’єр-міністр, південно-західний,

народно-визвольний, м’ясо-молочний, світло-голубий,

лікар-хіруруг, стоп-кран,

міні-спідниця, кіловат-година,

Санта-Клаус, унтер-офіцер,

альма-матер, мас-медіа.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00