Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Плітки. Конфлікти
»
Взяти участь Всі події

Години спілкування "Герої завжди поміж нас"

Опис документу:
Непересічних українців чимало, імена яких знає весь світ. Ці люди змогли піднести нашу державу на п'єдестал слави, довести, що українці - сильна і талановита нація. Граючи з дітьми, ми формуємо в них почуття патріотизму, любові до свого народу, України; розвиваємо в учнів активну громадянську позицію щодо цілісної держави; виховуємо повагу до мужності та самовідданості сучасних борців за незалежність та гордість за них.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Друже мій, не стій окремо,

В наше коло поспішай.

В танці миру ми прийдемо

По планеті з краю в край!

Непересічні українці

одина спілкування)

Видатні особистості зазвичай народжуються в ті часи, коли суспільство їх найбільше потребує. І вони, як Ной, допомагають народу впоратись зі складнощами, дарують бажану надію та намагаються розв’язати нагальні проблеми. Таких людей називають «поцілованими Богом». Завдяки своїй геніальності вони впливають на розвиток цивілізації, стають плацдармом для створення чогось нового та вагомого.

Видатні персоналії залишають слід в історії, культурі та науці, який не зникає і через століття.

Непересічних українців чимало: княгиня Ольга, Роксолана, Богдан Хмельницький, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Олександр Довженко, Володимир Івасюк, Катерина Білокур, Марія Примаченко, Серж Лифар, Валерій Лобановський, брати Клички, Лілія Подкопаєва, Руслана, Джамала… Їхні імена знає весь світ. Ці люди змогли піднести нашу державу на п’єдестал слави, довести, що українці — сильна, талановита нація.

У далекому 811 році світ знав про існування могутньої Київської Русі – найбільшої європейської держави. Вже тоді княгиня Ольга прийняла християнство, спілкувалася з правителями інших держав. Її онук Володимир Великий – один із перших, хто по-справжньому творив нову державу, дбав про розквіт цивілізації. Саме він зумів об’єднати землі східних та західних слов’ян, запровадив християнство, створив могутній державний апарат та налагодив торгівельні зв’язки з іншими тодішніми країнами.

Та дійсно «світовою державою» Україна стала за часів правління Ярослава Мудрого. Князь обрав собі в дружини шведську принцесу, зумів видати своїх доньок за французького, угорського та норвезького королів, а сина одружив зі спадкоємицею візантійського імператора Костянтина Мономаха. За його часів Київ мав міцні політичні позиції, своєю пишнотою змагався з Константинополем, який тоді називали «другим Римом», розквітла культура, мистецтво та містобудування. Чого варте лише духовне «серце» Києва – Софійський собор, який і нині є візитівкою столиці та популярним туристичним місцем.

У ХV столітті виник феномен, який спровокував створення нації. Слово «козак» стало справжньою зброєю та ознакою свободолюбства українців. Саме та епоха явила світу Богдана Хмельницького – талановитого стратега, мудрого дипломата, щирого патріота.

Центром України став острів Хортиця. Січ згуртувала навколо себе тисячі тих, хто боровся за незалежну державу. Подвиги запорізького козацтва стали відомі в багатьох європейських країнах. Чимало правителів намагалися заручитись підтримкою козаків, переманити їх на свій бік. Проте найбільше кров холола в загарбників при згадці Богдана Хмельницького.

Про Роксолану написано чимало книг, її історію екранізовано не одним режисером. Образ цієї дівчини й досі залишається легендарним. Вона стала найзагадковішою і найсильнішою жінкою в історії України, відомою на весь світ. Настя Лісовська (справжнє ім’я Роксолани) зуміла не лише завоювати серце султана Сулеймана, але й усіляко допомагала своїм співвітчизникам. Цікаво, що під впливом Роксолани султан розпустив свій гарем. Настя використовувала прихильність султана не тільки для власних інтриг, але й для того, щоб допомогти українському населенню уникнути набігів турків та татар.

Друга половина ХVІІІ століття. Початок духовного відродження в Україні. Одна із центральних постатей – мандрівний філософ і поет Григорій Сковорода.

Та найвизначнішою постаттю серед митців України був і залишається Тарас Шевченко. Геніальний поет, художник, громадський діяч, який своїми віршами підіймав свідомість людей на великі справи. Кобзар став символом ідеї незламності духу українців. Його ім’я відоме у всьому світі, його обличчя впізнає кожен другий пересічний іноземець, а твори Тараса Григоровича перекладені багатьма мовами.

Гра «Славетні українці»

Відповіді

Гра «Славетні українці»

В. Кличко

С. Корольов

К. Білокур

М. Приймаченко

В. Лобановський

С. Бубка

Т. Шевченко

М. Гоголь

С. Крушельницька

Наші славні співвітчизники

(бесіда)

У Конституції України записані не лише права громадян, а й головні правила, за якими організовують усе життя в державі. Зокрема, у Ст.2 говориться, що територія України у межах наявного кордону є цілісною і недоторканною. Питання врегулювання кордонів держав — важливе міжнародне питання. Жодна держава у світі не може посягати на територію іншої.

Уважно подивіться на карту. (Учитель обводить кордони України). Такі кордони нашої держави встановлені уже понад 60 років. І вся світова спільнота визнає нашу країну саме у цих межах. Наші сучасники з усіх куточків України гідно представляють свою Батьківщину у світі. І немає різниці, де ти народжений – на заході чи сході, півдні чи півночі, у Центральній Україні чи в Криму, — ти є українцем. Упевнена: імена, які зараз прозвучать, відомі багатьом із вас.


Сергій Бубка — уродженець Луганська. Відомий український спортсмен-легкоатлет. Заслужений майстер спорту, олімпійський чемпіон, шестикратний чемпіон світу. Першим у світі здолав висоту понад 6 м. Поставив кілька світових рекордів.

Євгенія Гапчинська народилася на Слобожанщині (Харківська область). Українська художниця-живописець, ілюстратор книжок. У 2010 р. книга «Піратські історії», яку проілюструвала Євгенія, потрапила до каталогу найкращих дитячих книжок світу «WhiteRevens» 2010», який видає Міжнародна Мюнхенська дитяча бібліотека. Щороку виставки художниці проходять в Україні, Росії, Франції, Бельгії, Англії, Нідерландах та інших країнах.

Всеволод Нестайко родом із Житомирщини. Український письменник. У 1979 р. рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури його трилогію «Тореадори з Васюківки» внесено до Особливого почесного списку Г.X. Андерсена як один з найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Софія Ротару народилася на Буковині (Чернівецька обл.). Відома співачка, народна артисткаУкраїни, Герой України, лауреат багатьох премій, переможниця міжнародних мистецьких конкурсів, виконавиця пісень українською, російською та молдавською мовами.

Андрій Шевченко — представник Центральної України. Відомий футболіст, заслужений майстер спорту, Герой України, володар «Золотого м'яча», один із кращих бомбардирів світу.

Цей список можна продовжувати. Отже, мимаємо ким пишатися. І щоразу, коли у світі називають ім'я когось із наших відомих співвітчизників, звучить єдине для всіх – Україна.

Вправа «Коло єднання»

— Створімо коло єднання.

(Діти стають у коло)

Кожен із вас має назвати те, що нас єднає, робить єдиним народом, і взяти за руку товариша.

(Виконуючи завдання, поступово всі діти беруться за руки. Рухаючись по колу, разом промовляють за вчителем слова)

Ми в серцях розтопимо лід,

Штучно створені зруйнуємо стіни!

Так, ми різні — Південь, Захід і Схід,

Та всі разом — народ України! (Ю. Старчевод)

ГЕРОЇ НАШОГО ЧАСУ

(виховна година)

Мета: формувати в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, України; розвивати в учнів активну громадянську позицію щодо цілісної держави; виховати повагу до мужності та самовідданості сучасних борців за незалежність і цілісність держави.

Обладнання: фактичні матеріали про учасників АТО, волонтерів, медичних працівників.

Хід заходу

Дорогі діти, запрошую вас на незвичайний захід. Сьогодні ми говоритимемо про мужність і героїзм в ім'я свободи, незалежності нашої держави. Тема нашої виховної години : «Герої нашого часу».

1-й учень

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов'я,

Зветься величаво – Україною,

Земле зачарована моя.

2-й учень

Ми всі малі пагінчики твої

Прийшли у світ, щоб в нім добро творити.

Хоч, може, й кращі є на цій землі краї,

Та нам судилось в Україні жити.

3-й учень

Ми — патріоти, доньки і сини,

Для твого блага все в житті здолаєм!

Бо ти найкращий, краю мій ясний,

Вітчизну й матір ми не вибираєм.

Учитель

Захищати Вітчизну — справа для справжніх мужчин!

Це не просто слова: честь, карєра, звання або чин...

Захищати Вітчизну — то Вічний вогонь у вінках,

То – з усіх почестей — честь, то професія, хлопці, така…

В. Цимбалюк

Так, діти, Вітчизна у нас одна. Де б не була людина, тужить за нею рідна земля. Де б ти не був, в Америці чи у Греції, Україна на тебе чекає.

На сьогоднішній день на цілісність нашої держави посягнули вороги, і багато наших земляків мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю воюють на сході з сепаратистами та російськими терористами, відвойовують та захищають кордони нашої держави. Один із них — наш земляк.

(Іде розповідь про земляка — учасника бойових дій у зоні АТО)

Учитель. Що ж означає бути героєм? (Відповіді учнів).

Нелегкі часи переживає зараз наша країна. Іде війна на Сході. Справжні патріоти захищають рідну землю, віддають своє життя за наше з вами майбутнє, за незалежність, мир, волю, справедливість. Але герої не вмирають!Вони вічно житимуть у наших серцях.

Пом'янемо хвилиною мовчання всіх тих, хто віддав своє життя за нашу єдину країну.

(Хвилина мовчання)

Ми вистоїмо переможемо і житимемо у своїй незалежній, єдиній та рідній Україні.

Вправа «Дерево української незалежності»

В українській пісні Ніна Матвієнко співає: «З роду в рід кладе життя мости, без коріння саду не цвісти, без стремління човен не пливе, без коріння гине все живе». Гине без коріння дерево, без історії немає майбутнього і для держави.

До того дня, коли була проголошена незалежність України, народ цієї землі міг гордитися своїм славним минулим, героїчними людьми, святою історією. Наше коріння міцне і в 1991 році ми почали будувати нову державу на землі наших прадідів-дідів.

— А чим може гордитися громадянин України?

Підсумувавши відповіді учнів, учитель пропонує на кроні умовного дерева у вигляді плодів записати пам'ятні сторінки вже незалежної України.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.