Година спілкування "Твої захоплення та мрії"

Опис документу:
Даний конспект заняття допоможе активізувати розумову діяльність учнів шляхом створення спеціальних умов для виконання завдань; формувати стійкий інтерес до здобуття нових знань; розвивати універсальні форми розумової діяльності в контексті навчання різних предметів, сприяти розвитку ключових компетентностей учнів; виховувати почуття відповідальності, колективізму, взаємодопомоги.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Мої захоплення та мрії

Мета. Активізувати розумову діяльність учнів шляхом створення спеціальних умов для виконання завдань, формувати стійкий інтерес до здобуття нових знань, розвивати універсальні форми розумової діяльності в контексті навчання різних предметів. Сприяти розвитку ключових компетентностей учнів. Виховувати почуття відповідальності, колективізму, взаємодопомоги.

Обладнання: презентація, маршрутні картки для команд. аудіо записи, картки з званнями, схеми та таблиці для візуалізації завдань.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ.ОСНОВНА ЧАСТИНА

-Доброго дня, мої любі учні. Я рада знову вітати вас у стінах нашої школи. Ви всі підросли, відпочили. Перед літніми канікулами ви мріяли про відпочинок. Чи збулися ваші мрії?

- Зобразіть на окулярах, чим запам’яталося для вас літо.

(Діти малюють малюнки)

- Сьогодні ми з вами продовжимо мріяти і відправимося у країну мрій. Ми поговоримо про ваші мрії, дізнаємося про те, чим цікавляться ваші ровесники, ким вони хочуть стати в майбутньому. Адже кожна людина має якісь уподобання, про щось мріє, прагне до чогось незвичайного, хоче проявити себе в чомусь. І дуже добре, якщо захоплення і мрії збігаються.

А зараз ми з вами пограємо у гру «Хто про що мріє». Давайте згадаємо про що мріяли герої наших улюблених мультфільмів

(Учням треба з’єднати героя мультфільма з його мрією)

-Кожна людина, діти, має якісь уподобання, про щось мріє, до чогось прагне, хоче проявити себе в якійсь справі, яка їй дуже подобається. Це і є захоплення людини.

-А у вас з’явилися нові мрії, нові захоплення?

-Я пропоную вам стати під парасольку мрій і розповісти про свої мрії та захоплення.

(Гра «Парасолька мрій»)

- Виникає запитання, коли ж з”являються різні захоплення? Психологи стверджують, що напевне в дитинстві, коли дитина починає гратися і усвідомлювати, що їй подобається, а що ні.

Свої захоплення діти часто стараються втілити в грі. Можна побачити, як вони граються у школу, лікарню, продавців, водіїв тощо. В народі кажуть: «У що ти граєшся, тим ти і будеш». Тобто ваші захоплення, що з‘явилися в дитинстві, можуть стати справою всього життя, навіть, перерости у професію.

Людина на землі не може просто існувати, бути пустоцвітом. А навпаки – вона повинна мріяти, робити так, щоб її бажання здійснювалися. Бо той, хто прагне до своєї мети, той її і досягає.

-Давайте з’ясуємо, чи є у вас вільний час?

- Поясніть, коли у вас є вільний час?

-Добре, а що ж ви любите робити у свій вільний час?

-Давайте за допомогою презентації з'ясуємо, які ж існують захоплення; а якщо ви побачите те, чим ви любите займатися - підніміть руки.

Отже, будь-яке захоплення, улюблене заняття у вільний час - це хобі. Це слово прийшло в українську мову з англійської, воно так і означає захоплення тим, що подобається робити у вільний час.

Скажіть мені. А чи любите ви дивитися телевізор? Я назву вам хобі, а ви скажете, як називається ця ТВ програма:

- готувати ( Мастер шеф);

- співати ( Х фактор, Караоке на майдані, Голос країни);

- танцювати ( Танцюють всі);

- показувати фокуси, читати реп, іздити на мотоциклах ( Україна має талант);

- подорожувати ( Орел чи решка);

- розказувати анекдоти ( Розсміши комика).

- Добре, а чи може хобі бути корисним ? Так, особливо, якщо це винаходи.

У 19 столітті жив незвичайний чоловік, якого звали Едисон. Він любив щось винаходити, щоб полегшити своє життя. Він вважався великим винахідником. Одного разу він змайстрував нову хвіртку, але вона важко відкривалася. Друзі спитали його, чому він – великий винахідник не полагодить її. Відповідь приголомшила усіх: «Моя хвіртка це і є великий винахід. Вона з'єднана з насосом у колодязі і кожен, хто через неї проходить і її відкриває накачує мені 20 літрів води.»

Американець британського походження Олександр Грехем Белл був логопедом і працював з дітьми, а у свій вільний час він придумав телефон. У старинному телефоні було дві трубки – в одну треба було говорити, а з другої слухати. Це сталося 10 березня 1876 року.

У 1928 році Олександр Флемінг, шотландський вчений, експериментував з бактерією. Одного ранку він помітив, що в пробірці, де знаходилася бактерія з’явилося щось зелене та м’яке. Олександр Флемінг вже збирався її викинути та раптом помітив, що ця зелена субстанція вбила бактерію. Це була пліснява Пеніціліум. Завдяки цьому винайшли перший у світі антибіотик першого ряду пеніцілін у 1943 році і врятували багато життів. У 1945 році Олександр Флемінг отримав Нобелівську премію.

У 1886 році аптекар з Атланти, штат Джорджія, США Джон Пембертон випадково винайшов напій Кока-кола. Він зробив коричневий сироп, перемішавши листя коки та горіхи коли. Він назвав напій кока- кола і продавав як ліки від усіх хвороб. Лише декілька людей купило ці ліки, тому Пембертон продав рецепт іншому аптекарю Асі Кандлеру, який додав у напій газировки і став міліонером. Зараз не додають ні листя коки ні горіхів коли у напій, але рецепт - таємниця. Лише декілька людей знає його, але смак кока-коли однаковий і в США і на Україні.

Пропоную вам подивитися мультфільм про мрії.

(Діти дивляться мультфільм про мрії)

- Так, ви бачите, что навіть у мультфільмах всі про щось мріють і роблять все, щоб ці мрії здійснювались.

Людина не може жити без мрії. Всі про щось мріють. І ці мрії дуже різні. Хтось мріє відпочити на морі, хтось мріє про нову ляльку, хтось мріє навчитися малювати, а деякі навіть мріють навчитися літати, як птахи.

Кожен із вас завжди мріє про солодощі. Я приготувала для вас незвичайні цукерки. Кожен, про скуштує її, цілий рік буде гарно вчитися та мати добру поведінку. Ви мрієте про такі цукерки? Але прийшовши до школи, я зрозуміла, що їх викрали і залишили листа. Давайте прочитаємо листа і дізнаємося, як повернути цукерки назад.

(Діти читають листа)

1 завдання «Бліц-турнір»

1. Поміркуй і вибери правильну відповідь, як називаються казки, які мають автора:

а) народні;

б) літературні;

в) фантастичні.

2. Яка страва вийде, якщо поєднати борошно, воду, олію, сіль, цукор і дріжджі,

замісити тісто, дати йому підійти й випікати в печі?

а) пельмені;

б) хліб;

в) борщ.

3. Яку людську чесноту характеризують такі українські прислів’я? Узялися за діло, як воші за тіло. Старанність і труд до мети ведуть.

Крутиться, як білка в колесі.

а) досвідченість;

б) сміливість;

в) працьовитість.

4. Де розташована найвища точка України – гора Говерла?

а) у Києві;

в) у Кримських горах;

б) у Карпатах.

5. Яке зі слів не використовують, коли вибачаються?

а) вибачте;

б) даруйте;

в) дякую.

6. Яка тварина є нетиповим мешканцем для території України?

а) ведмідь;

б) кабан;

в) лев.

7. Яке із закодованих слів є дієсловом?

а) ПРО 100;

б) ПРО 3;

в) ПРИ 5.

8. Дмитрик полюбляє все перебільшувати, особливо завдання чи доручення, які дає

йому класний керівник. Щоб угамувати онука, бабуся йому постійно говорить:

а) Не плюй у колодязь.

в) Не говори гоп, доки не перестрибнеш.

б) Не роби з мухи слона.

9. На обід до Незнайка завітали гості. Він вирішив пригостити їх «гарбузовою

господинею» з української народної пісні «Ходить гарбуз по городу».

Чим же пригощав своїх гостей Незнайко?

а) морквою;

б) квасолею;

в) динею.

10. До кольорів державної української символіки належать:

а) синій і жовтий;

б) жовтий і білий;

в) червоний і зелений.

11. У якому з фразеологізмів ідеться про кота?

а) на … не під’їдеш;

б) купити … в мішку;

в) робити з … слона.

12. Хто з птахів любить збирати в своє гніздо блискучі предмети?

а) ворона;

б) сорока;

в)горобець.

13. Яке право людини порушив хлопчик, коли м’ячем розбив вікно?

а) право на освіту;

б) право на недоторканність житла;

в) право на таємницю листування.

14. Однорічна трав’яниста олійна рослина з високим грубим стеблом і великою жовтою квіткою…( Соняшник)

15. Яка геометрична фігура не має не початку ні кінця? оло)

2 завдання «Дешифрувальник»

24 28 11 23 11 22 33 1812 15 19 16 11 18 7 20 12 10 18 19.

(Учитися ніколи не пізно)

15 18 11 41 3 28 11 23 31 33 15 18 1 22 3 12 23 12 9 11 23 31.

(Книга вчить, як на світі жить)

1 10 2 24 15 1 6 19 17 24 6 21 19 22 23 12 6 19 21 19 4 1.

(Азбука – до мудрості дорога)

22 16 19 3 19 6 19 22 16 19 3 1 22 15 16 1 6 7 23 31 22 33 17 19 3 1.

(Слово до слова – складеться мова)

3 завдання «Ну що, здавалося б, слова»

Завдання: придумати якомога більше слів: «теплих», «смачних», «холодних», «веселих». Час на підготовку – 2 хвилини. Вживати тільки іменники.

«Теплі» слова: (сонце, літо, липень, пляж, духовка, піч, спека, батарея, обігрівач…)

«Смачні» слова: (яблуко, цукерки, торт, морозиво, тістечко, ягідка, кавун…)

«Холодні» слова: (сніг, сніжинки, мороз, зима, хуртовина, завірюха, морозиво, крига…)

«Веселі» слова: (радість, сміх, жарти, канікули, свято, гумореска, посмішка, пісня…)

4 завдання «Математичний мікс»

Геометрична головоломка

Розріж шестикутник так, щоб утворилися:

п`ятикутник і трикутник;

два чотирикутники;

трикутник і семикутник;

трикутник і шестикутник;

п`ятикутник і чотирикутник.

5 завдання «Юні натуралісти»

1.Хто з тварин ніколи не спить?

акула

лев

сніжний баран

2. У якої тварини найтовстіша шкіра ?

слон

носоріг

бегемот

3. Яке дерево найвище у світі?

евкаліпт

сосна

ялинка

4. Яка трава росте найшвидше?

бамбук

осока

кропива

5. Яка тварина найшвидша у світі?

леопард

гепард

рись

6.Що у вогні не горить й у воді не тоне? (Лід)

7.Кого австралійці називають морською осою? (Медузу)

8. У якої тварини м’які роги? (Равлик)

9. Як зупинити розмивання грунту? (Висадити дерева)

10.Назвіть прісноводних риб – хижаків. (окунь, щука)

11. Що називають «чорним золотом»? (нафту )

12.Пташенята якого птаха не знають своєї матері ? (зозуля)

13.Яка тварина по суші стрибає, а по воді плаває? (жаба)

14. Назвіть природний супутник Землі. (Місяць)

15.У якім сузір`ї розташована Полярна зірка? (Мала Ведмедиця).

16.Найближча до Сонця планета. (Меркурій)

17.Скільки океанів на Землі? (4)

18.Скільки на Землі материків? (6)

6 завдання«Загадковий овоч»

Цей сонячний плід – справжній чемпіон за вмістом корисних речовин. Його батьківщина – Центральна Мексика, де овоч вирощують ще з VI-V тисячоліття до н.е. Індійці першими оцінили корисність плода. Вони смажили його шматочки на багатті, а зі смужок в’яленого овоча плели килимки. Корисний плід не лише шанують, але й оспівують. Він – і казковий персонаж (згадайте „Попелюшку" Ш.Перро) і символ свят (Хелловін). Плід впродовж тисячоліть служить людям і буде корисним нам завжди. Бо хіба можна відмовитися від скарбниці вітамінів, мінералів та мікроелементів, захованих у палаючій оболонці, в якій восени наче сховалося сонце? Що це за плід, вгадайте.( Гарбуз)

7 завдання «Фантастична думка».

-Доповніть речення і обгрунтуйте вибір.

Якби я була (був) птахом, я б хотіла (хотів) стати …, бо…..…

Якби я була (був) водою, я б хотіла (хотів) стати … бо……

Якби я була деревом, я б хотіла (хотів) стати ….., бо………

Але Я - людина, тому мушу…………

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»