Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Година спілкування "Ми будуємо Україну - європейську демократичну країну"

Виховна робота

Для кого: 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас

16.03.2021

115

3

0

Опис документу:
Матеріал можна використати як годину спілкування під час класної години, або як виховний захід для учнів 9-11 класів. Матеріал сприяє формуванню нового європейського світогляду молоді, розвиває полікультурну та соціальну компетентності учнів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ НА ТЕМУ

«МИ БУДУЄМО УКРАЇНУ – ЄВРОПЕЙСЬКУ

ДЕМОКРАТИЧНУ КРАЇНУ»

Хід уроку

Поєднаймось,братове мої,

Синім небом і жовтим колоссям

В європейській Вкраїні усім,

Щоб віднині нам добре жилося.

Вступне слово вчителя

Якщо пильно подивитися на синє небо і думкою, як у тій чудовій-пречудовій пісні, полинути аж до сонця і зірок, і поглянути на трепетну землю, то перед нами відкриється на зелено-голубому лику планети край, що нагадує собою серце, - Україна!

Для нас вона - найдорожча, бо тут ми народились, живемо, минає наше дитинство, приходить юність. Нема кращого неба, ніж небо України: у ньому є особиста зоря кожного з нас, яка завжди буде вказувати нам шлях до істини.

Україна - це наша земля, рідний край з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, талановитими, працьовитими людьми.

Україна відома у світі з давніх-давен – своєю історією, традиціями, культурою. Розбудова молодої демократичної держави – нелегкий процес, який вкрай потрібен для нашого майбутнього, і від того, який шлях ми оберемо, залежить , наскільки плідним і щасливим буде наше життя та життя наших нащадків.

Відео Україна –це Європа

       І як людина, живучи у суспільстві, не може бути вільною від нього, так окрема держава, живучи у світовій спільноті, не може бути вільною від міжнародних впливів, законів та норм співжиття. МИ БУДУЄМО Україну – європейську демократичну країну”, - так звучить тема сьогоднішнього уроку. Ми – українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів: у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну власне життя.

Відеоролік «Воїни світла» «Ляпис Трубецкой

Але Революція Гідності не завершилася, вона продовжується на Сході нашої країни. Саме завдяки мужності українських військових там, ми зараз можемо спокійно жити тут. Ми віримо в перемогу наших воїнів, які з почуттям гідності, патріотизму нині воюють на Сході України, захищаючи її територіальну цілісність, відстоюючи ідеали свободи і демократії як найвищої цінності сучасного цивілізованого суспільства

Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Передовсім вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. За словами Президента Петра Порошенка, «Україна – це територія гідності і свободи.

Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи».

Що ж таке Європейський союз?

Європейський Союз – це об’єднання  демократичних європейських країн, які об’єдналися заради миру та розвитку.

Спершу Європейський Союз був заснований шістьма країнами (Франція, Італія, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Люксембург), але після цього відбулось сім етапів послідовного розширення ЄС, що наразі нараховує 28 членів.

На даний момент три країни мають статус кандидатів на вступ до ЄС- Македонія, Туреччина, Чорногорія.

Протягом багатьох століть поспіль Європа утримувала історичне лідерство. Звідси почалися Великі географічні відкриття, тут зародився капіталізм, відбулася перша революція. Європа – це і територія, на якій відбувалися події двох світових воєн, і приклад об'єднання багатьох держав для спільного вирішення злободенних проблем

Візитна картка Європи

Територія – 10 млн. кв. км.

Населення – більше півмільярда чоловік.

 Кордони (показують на карті).

Країни - 45

Столиця (неофіційна) - Брюссель (показують на карті).

 Грошова одиниця – євро, 1999р – безготівковий обіг (демонструють грошову одиницю).

Прапор – яскраво-синє полотно  із зображенням у центрі  круга Ії 12-и золотих зірочок. Затверджена Комітетом Міністрів  у 1955р.Круг зірочок символізує союз народів Європи. Число 12 не змінюється, воно є символом досконалості і завершеності. З травня 1986 року прапор Європи став також офіційною емблемою ЄС. (Показують на стенді або на плакаті).

Гімн – музичне аранжування прелюдії до „Оди радості” 9-ї симфонії Бетховена у виконанні Герберта фон Караяна. Затверджений Комітетом Міністрів  у 1972 році. (Слухають запис).

Президент Європарламенту - Антоніо Таяні (показують фотопортрет).

Голова Ради Європи – Турбьерн Ягланд (показують фотопортрет).

День Європитретя неділя травня.

Мета свята – тісне залучення громадян у процес об’єднання Європи.

Домінуюча релігія – християнство.

Візитна картка України.

Територія -603,7 тис. кв. км.

Населення – біля 48 млн. чол.

Кордони (сусідить із сімома державами, показують на карті).

Столиця - Київ (показують на карті).

Областей – 24 (показують на карті межі областей, обласні центри).

Грошова одиниця – гривня, 1996 р. – у готівковому  обігу (демонструють грошову одиницю).

Прапор – синьо-жовтий. Синьо – жовте сполучення на українському прапорі – одне із найдавніших серед сучасних національних прапорів. Походить воно від герба Галицько– Волинського князівства. Синій (небо) – символ миру,  жовтий (пшеничне поле) – символ достатку. „Наш стяг – пшениця у житах під голубим склепінням неба”. (Показують на стенді).

 Герб – тризуб. Поява тризуба в Україні пов’язана із дохристиянським культом Сонця. Він графічно передає єдність чоловічого і жіночого начал, що дає третю силу – синівське начало. Тризуб здебільшого  зображають золотим або жовтим на синьому тлі. Уперше став офіційним гербом  після проголошення Акту Соборності України 22 січні 1919 року.  Зараз - Державний Герб України. (Показують на стенді).

Гімн –музика Вербицького, слова П. Чубинського „Ще не вмерла України ...” Спочатку це був вірш Чубинського, покладений на музику сербської пісні, його сприймали як інтернаціональний гімн на студентських вечірках. Згодом мелодій до слів було декілька. З 1918 року гімн Чубинського звучав лише на музику Вербицького. Зараз -  Державний Гімн України. (Слухають запис, виконують уривок).

День Незалежності – 24 серпня.

День Конституції – 28 червня.

Домінуюча релігія – християнство.

Чи знаєте ви що…

 • 307 років тому у 1710 році українським гетьманом Пилипом Орликом було проголошено «Конституцію прав і свобод Запорізького війська», яка і стала першою в історії Європи Конституцією.

 • Швейцарія - це європейська країна, яка славиться виробництвом годинників.

 • Ісландію називають країною рибалок. гейзерів та вулканів…

 • А Франція є всесвітнім центром моди.

 • Арнольд Шварценегер - голлівудський актор та колишній губернатор штату Каліфорнія, родом із Австрії, яка є музичною столицею Європи

 • Болгарію називають трояндовою країною. З цієї країни пішов у світ йогурт – улюблений десерт і дорослих, і дітей .

 • Греція - це країна, в якій беруть свій початок Олімпійські ігри. Це країна богів та міфів.

 • Іспанія – це край фламенко і кориди. Ця країна є батьківщиною шестиструнної гітари.

 • А за легендою таємничий граф-вампір Дракула проживав в Румунії.

 • Нідерланди — світовий центр квітникарства, це королівство дерев’яних черевиків, країна сиру, вітряків і тюльпанів.

 • Фінляндія — країна озер і боліт, вкрита снігом до семи місяців на рік. А фінські школи вважаються найкращими у світі. Фінляндія є батьківщиною Діда Мороза.

 • Швеція — одна з найбільших країн Європи. Жителі цієї країни отримують високу зарплату і витрачають на відпочинок грошей більше, ніж будь-яка інша нація у світі.

Як бачите, кожна країна має свої особливості, але їх об’єднує одне : всі вони є членами Європейського союзу.

Вступ до ЄС відбувається в кілька етапів:

 1. Підписання Угоди про асоціацію;

 2. Включення в офіційну програму розширення ЄС;

 3. Подача заявки на вступ;

 4. Отримання статусу кандидата в члени ЄС;

 5. Вступ до ЄС.

Україна знаходиться на першому з цих етапів

Безвізовий режим між Україною та Європейським союзом – статус, що дозволив громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу, починаючи з 11 червня 2017 року. Тим, хто захоче потрапити в Європу без візи, потрібно пам’ятати про обмеження, які накладають європейці на спрощену систему  перетину кордону ЄС для українців.

 • По-перше, без візи до Євросоюзу можна потрапити тільки з біометричним паспортом.

 • По-друге, віза не потрібна виключно при короткострокових  поїздках – до 90 днів за півроку. Якщо ви пробудете довше, то вам узагалі можуть заборонити в’їзд на територію ЄС.

 • По-третє, безвізова поїздка виключає можливість працевлаштування в Європі. Якщо ви хочете поїхати до ЄС, щоб знайти роботу, отримати візу таки доведеться.

 • По-четверте, ви можете їхати на навчання до Євросоюзу без візи, тільки якщо навчання триває не довше 90 днів. Інакше знову ж таки потрібна віза.

Біометричний паспорт завжди має чип. Про те, що документ є біометричним, свідчить спеціальний логотип. Якщо ваш паспорт не має такого логотипу, ви не зможете перетинати кордон з ЄС без візи.

Щоб потрапити до ЄС без візи, вам може вистачити лише біометричного паспорта. Але на практиці на кордоні у вас мають право попросити документи, які підтверджують вашу платоспроможність та належні умови перебування. Також вас можуть запитати про мету поїздки.

Термін перебування в країнах ЄС без візи обмежений. Ви можете лишатися в Євросоюзі 90 днів протягом 180-денного терміну. Іншими словами, протягом півроку можете провести у Європі за сукупністю три місяці.

Для кращого розуміння – приклад. Припустимо, ви в’їхали до ЄС 1 січня. Це означає, що у період до 30 червня ви зможете провести в Європі 90 днів. Після того, як ви вичерпаєте свій ліміт, доведеться чекати наступного півріччя.

При цьому кількість перетинів кордону України з ЄС не обмежується. Ви можете хоч щодня їздити до ЄС і назад. Головне – не перевищувати обмеження: 90 днів на півроку.

Лишитися в Європі довше, ніж 90 днів, без візи неможливо. Якщо вам бракує безвізового ліміту, доведеться таки отримувати «штамп» у паспорті – наприклад, навчальну або робочу візу.

А ось якщо ви перебуваєте в ЄС із візою, термін дії якої закінчується, ви можете залишитися в Європі ще на 90 днів.

Байдуже, де ви перебуваєте: у США, Австралії або Туреччині. Ви зможете подорожувати до ЄС без візи з будь-якої країни світу, маючи український біометричний паспорт.

Яка вірогідність того, що до ЄС не пустять без візи

Напевно казати ще зарано, але українці можуть орієнтуватися на досвід Грузії, яка нещодавно також отримала безвіз від Європи і вже користується його перевагами. За місяць за спрощеною процедурою до Євросоюзу потрапило близько 11700 грузинів. Відмову отримали 26 людей, тобто 0,2%.

Скільки грошей треба мати, щоб пустили без візи

У різних країнах Європейського союзу діють різні вимоги. Наприклад, щоб потрапити до Франції, вам може знадобитися 65 євро на добу, а ось у Німеччині може вистачити 45 євро. Для того, щоб підтвердити свої статки, не треба мати виписку з   банку. Вистачить чека з банкомату.

Cьогодні на часі є основні питання реалізації євроінтеграційного курсу України. Йдеться про створення зони вільної торгівлі та надання Україні статусу асоційованого члена ЄС. Це питання суто політичне, яке відкриває Україні перспективу для отримання плану дій щодо вступу в Євросоюз.

Сила Європи – це ті непорушні цінності, завдяки яким вона і понині залишається найвпливовішим центром світової цивілізації. А єдність цих цінностей – фундамент, на якому стоїть Європейський Союз.

Європейські цінності  – це загальнолюдські принципи і норми життєдіяльності людини, суспільства й держави. Важливо, що в європейському житті існує повага й прагнення до повного дотримання цих цінностей.

(зачитать на листку європейські цінності)

Ми — європейці настільки, наскільки ми — українці; і лише відчувши себе справжнім українцем, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами.

Ви — майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру, своїми досягненнями славте її і крокуйте до Європи.

Вірю, що у майбутньому пов'яжемо свою долю з Європою, бо ми того варті, бо ми – серце Європи, бо нас підтримує слово Грушевського, бо ми вслухаємося у заповіти Кобзаря, бо маємо ніжну душу Лесі і мужність Франка, талановитість Марусі Чурай і хоробрість Мазепи.

Будуймо Вкраїну

Квітучу, співочу,

І з небом блакитним,

Мов очі дівочі.

Будуймо найкращу свою Батьківщину,

Щоб щастя вселилось у кожну родину!

СИМВОЛИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Історія створення прапору починається у 1955 році. Тоді Європейський Союз існував лише у вигляді Європейського об’єднання вугілля та сталі, до якого входило шість країн. Однак існувала окрема організація з ширшим представництвом – Рада Європи, яка була заснована на кілька років раніше для захисту прав людини та збереження європейської культури. У той час Рада Європи підбирала собі емблему. Після активних обговорень було прийнято нинішній варіант прапора – коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Число зірок не має нічого спільного з кількістю країн-членів організації. В різних традиціях «12» є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців у році, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще й символом єдності. Прапор Європейського Союзу Так народився європейський прапор, який представляє ідеал об’єднання народів Європи. На ньому сяє дванадцять зірок, як символ довершеності, повноти та єдності. Прапор залишається незмінним протягом років, незважаючи на розширення ЄС. Пізніше Рада Європи закликала інші європейські установи прийняти той самий прапор, і у 1983 році його затвердив Європейський Парламент. Усі європейські інституції використовують його з початку 1986 року. Європейський прапор – це єдина емблема Європейської Комісії, виконавчого органу ЄС. Інші європейські установи та органи додають до прапора свою власну емблему.

Гімн.

У широкому значенні – це гімн не лише ЄС, але й усієї Європи. Музика гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині своєї симфонії Бетховен поклав на музику слова «Оди радості», написаної у 1785 році Фрідріхом фон Шиллером. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. Фрідріх фон Шиллер (1759-1805) Людвіг ван Бетховен (1770-1829) У 1972 році Рада Європи (та сама організація, яка роз робила дизайн європейського прапора) схвалила бетховенську тему «Оди радості» як свій гімн. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 році гімн було схвалено як офіційний гімн ЄС. Втім він не має на меті замінити існуючі національні гімни європейських країн. Гімн ЄС – це утвердження спільних цінностей та їх єднання в усьому розмаїтті національних відмінностей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.