Година класного керівника "Наша школа"

Опис документу:
Виховання любові до рідної школи, почуття зацікавленості до її історії та почуття гордості за її досягнення та успіхи

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Година класного керівника (10 клас. 1 грудня 2009 р.)

Наша школа

Мета. Виховання любові до рідної школи, почуття зацікавленості до її історії та почуття гордості за її досягнення та успіхи; виховання поваги до професії вчителя та пошани до вчителів школи.

Вчитель.

Дорогі діти, шановні гості!

Сьогодні наша класна година присвячена 20-річчю нашої загальноосвітньої середньої школи №1.

Так, у 1988 році навесні, на окраїні селища почалося спорудження нової школи. Це була Мурованокуриловецька середня загальноосвітня школа № 1. Учні почали навчальний 1989 - 1990 рік у старій школі. У вільний час допомагали будівельникам швидше спорудити нову школу. І ось 2 грудня 1989 року пролунав перший дзвоник у будівлі нової школи. Після маленької двоповерхової школи ця здавалася дивовижно красивою. Широкі коридори, просторі світлі класи, великий спортзал, актовий зал, красива їдальня. Це те, чого не було у старій школі. Спочатку школа прийняла 750 учнів і працювало в ній на той час біля 30 учителів.

Перший директор школи — Богуцька Ірина Миколаївна. Вона була чуйною і доброю людиною, прекрасно знала свою справу, викладала історію. Її називали людиною діла, яка зуміла підняти на ноги нову школу. Нема нині Ірини Миколаївни, але у наших серцях вона залишиться назавжди. Заступником директора був Чарнецький Тадеуш Станіславович. Зараз він на заслуженому відпочинку. Коли він йшов на пенсію, старшокласники плакали за ним

Тадеуш Станіславович проводив велику методичну роботу. Він знав все, що робилося в школі, завжди допомагав важливою порадою і учням, і вчителям. За ерудицію його жартома називали „ходячою енциклопедією”. Школа жила своїми традиціями, мріями про щасливе майбутнє.

Хочу повідомити, що з дня заснування школи, вже 20 років, досьогодні тут працюють:

Митюк Володимир Романович — вчитель фізики,

Ткач Володимир Олексійович — вчитель інформатики,

Штефанюк Людмила Іванівна — вчителька мови і літератури,

Зарічняк Петро Васильович – учитель трудового навчання,

Богушинський Віктор Володимирович – учитель історії,

Ляховецька Валентина Іванівна – вчителька трудового навчання,

Дунаєвська Світлана Хомівна - вчителька мови і літератури,

Козловський Анатолій Іванович – керівник духового оркестру,

Войт Марія Петрівна – вчителька початкових класів,

Перва Надія Василівна - вчителька початкових класів,

На рік менше в школі сьогодні працюють ще 5 вчителів. Серед них ті, які викладають у вас. Це:

Якимцева Надія Іванівна — вчителька української мови і літератури, директор школи,

Литус Інна Володимирівна – ваша перша вчителька,

Гора Антоніна Миколаївна – вчителька географії,

Школьна Світлана Олександрівна – вчителька ОБЖ

І я – ваш класний керівник.

Головне багатство школи — її учні. А скільки їх пройшло за ці роки. За період існування школа випустила із своїх стін 1037 учнів, з них золотих медалістів — 90, срібних - 73.

Нині школа живе вірою в майбутнє, зберігає кращі традиції. Вона, як мати проводжає в далеку дорогу своїх дітей-випускників. Зараз у школі створюється соціологічний портрет випускника — це зібраний матеріал про тих, хто закінчив школу, де працює або вчиться зараз. Плануємо створити шкільну книгу «Гіннесса». Туди будуть заноситися найбільш цікаві особливості вчителів та учнів. Традиційними є зустрічі випускників. У цей день вони можуть побачити ласкаві і добрі очі своїх вчителів. І як радіють вчителі, коли їхні діти, хоч на мить повертаються, розуміють, що десь вони знайшли свій шлях.

На початку кожного навчального року майбутні випускники зустрічають наймолодших учнів, даруючи подарунок, проводжають в далеку, але цікаву дорогу — дорогу знань. Це — естафета поколінь, яку підтримує школа, вчителі. На першому році життя школи уздовж дороги були посаджені маленькі берізки і горіхи. Зараз вони — могутні, величезні дерева. Минув час, пробігли роки, а вони стоять постійно на варті, поєднуючи у собі і мужність, і силу, і владу над часом. Кожного ранку поспішаєш до школи, радієш зустрічі з новим, думаєш над своїм призначенням, у школі тебе зустрічають, тут ти знаходиш підтримку, віру у себе і в майбутнє. Йдучи коридорами школи, помічаєш милі, знайомі, теплі усмішки і почуваєш себе впевненіше. Ми не знаємо що буде завтра з нами, як обернеться для нас життя, але треба вірити в майбутнє і я вірю в те, що наша школа буде жити, продовжувати традиції. Головне, щоб діти, приходячи сюди, розуміли, що вони потрібні, що вони важливі для всесвіту, що вони частка єдиного цілого.

В 2009 році мрія вчителів та учнів школи здійснилася. Наша школа стала першою школою-гімназією на Мурованокуриловеччині, але перш ніж мати право так називатися, пройшло багато років. На перший погляд наша школа-гімназія нічим не відрізняється від інших шкіл. Триповерхова споруда, з шкільним подвір'ям і великим стадіоном — стандартний тип планування багатьох шкіл, але те, що відкривається за фасадом школи, назавжди запам'ятовується і не може не сподобатися. Особливо інтер’єр школи обновився в цьому навчальному році.

Крім зовнішнього вигляду, велику роль має життя школи і атмосфера, яка панує в ній. В школі-гімназії працюють розумні і мудрі люди унікальної професії — вчителі. Діти приходять до першого класу, їх навчать читати, рахувати, писати. Завдяки педагогам в нашій школі-гімназії майже всі переможці районних предметних олімпіад, кожен другий учень танцює чи грає в шахи або шашки. Жодне свято в селищі не проходить без шкільного духового оркестру.

Вся навчально-виховна робота в школі-гімназії спрямована на формування в учнів різноманітних якостей, щоб, по закінченні школи, учень був впевненим в собі, прагнув до отримання вищої освіти, був допитливим, умів критично мислити. Допомагають в цьому уроки, на яких кожен розкриває в собі щось нове. Розробляється система підготовки молоді до діяльності в сфері бізнесу. Вивчаються основи економіки, і учні 10—11 класів знайомляться з головними принципами та формами бізнесу. В процесі ділових ігор та практичної діяльності учні мають можливість співставити свої можливості з вимогами до бізнесменів, а також обрати певну галузь бізнесу для подальшої спеціальності. Взагалі учні 8—11 класів мають можливість вибирати нові дисципліни і курси за власним бажанням. В наш час такі спеціальності, як: психологія ділового спілкування, основи економіки, а також такі предмети, як: людина і світ, людина і суспільство, математика, фізика, біологія, історія України та інші мають дуже велике значення і вагу, надають змогу випробувати себе в різноманітних сферах діяльності.

За 20 років школа вивела в люди сотні юнаків і дівчат. Серед випускників —лікарі і юристи, вчителі і економісти, просто порядні люди, які славлять державу своєю працею, розумом, добрими вчинками.

Учні школи цінують те, що тут вчились сьогоднішні конструктори і... комерсанти. Головне, що всі вони не втрачають зв'язків із школою. Кожен рік в нашій школі проходять вечори-зустрічі з випускниками. На ці вечори приходять багато випускників. Це велике свято школи. Виставляються газети, класні журнали, альбоми з фотокартками випускників минулих років. В цей день випускники приходять з квітами, візитними картками і спогадами. Для них це зустрічі з юністю. Наша школа це — дійсно Храм науки!

Ми запросили до нас на сьогоднішній урок вчительку Штефанюк Людмилу Іванівну. Вона була класним керівником перших випускників нашої школи. Тож надамо їй слово. (Виступ Людмили Іванівни).

Гора Аліна. Вчительці букет підношу я:

Вам спасибі, вчителько моя,

За безсонні ночі і турботи,

За одвічні вчительські клопоти,

За усмішку, за щасливу долю...

І за радість щиру пізнання,

За любов і за міцні знання!

Вчитель. Сьогодні до нас на класну годину завітали також представники перших випускників нашої школи, мама нашого однокласника, — Нагорняк Тетяна Василівна і батько нашого однокласника – Московчук Геннадій Миколайович.

А про те, як тоді навчалися учні в нашій школі досить тільки одного факту. 16 із тодішніх 56 випускників стали медалістами. Це майже як наш клас. Серед них і Тетяна Василівна. Хотілося б перевершити або хоча б повторити цей успіх. Адже повторили його випускники 2006 року, де із 60 випускників було 16 медалістів.

Шановна, Тетяна Василівна! Зараз ви маєте можливість пригадати ці ще зовсім недалекі учнівські роки, які назавжди залишилися в XX столітті, і вчителів, які доклали багато зусиль, щоб ви стали гідними людьми.

(Звучить фонограма мелодії пісні «Школьная страна»)

(Слово для спогадів надається Тетяні Василівні. Син Альоша дарує квіти )

Шановний Геннадій Миколайович! Щоб Ви хотіли б побажати учням, які зараз вчаться в школі-гімназії?

(Своїми враженнями ділиться Геннадій Миколайович. Син Ян дарує квіти)

Ми щиро вдячні нашим гостям за зустріч з нами. Багато спогадів залишиться у нас по закінченні школи: і хороших, і не дуже.

Ось і закінчується наша класна година. Я хочу побажати вам:

В суєті не згубіть доброти!

Силу духу черпайте в любові!

Хай нелегко вам буде іти,

Не цурайтеся рідної школи!

Не зганьбіть своє чесне ім'я,

Правда в житті лише єдина!

Не забудьте, що вище нема

Від імення Людина!

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!