Запорожченко Олена Анатоліївна КЗШ №90
Інтерактивна технологія «Знаю – дізнався – хочу дізнатися»
Під час уроку на етапі систематизації та узагальнення знань використовують таблицю «Знаю – Хочу знати – Дізнався». Даний метод дозволяє співставити вже знайому інформацію з новою.

Конспект уроку з “Я досліджую світ” у 1 класі
Тема уроку: Кімнатні рослини. Як доглядати за кімнатними рослинами?
Мета:
освітня: ознайомити учнів з різноманітністю кімнатних рослин, розширити світогляд учнів, показати значення кімнатних рослин в житті людини;
розвивальна: розвивати мислення; пізнавальну активність учнів; вміння розрізняти кімнатні рослини за зовнішніми ознаками;
виховна: виховувати екологічну свідомість, турботливе ставлення до «зелених друзів», бажання доглядати за ними, оберігати їх.
Хід уроку (фрагмент уроку):
3. Підсумкова частина
Вчитель ставить запитання до учнів: «Що ви знаєте про кімнатні рослини?». Збираючи відповіді у загальному колі, учитель заповнює першу колонку таблиці. Після цього учитель звертає увагу на останню порожню колонку таблиці «З-Д-Х» і ставить запитання учням: «Що ви дізналися на сьогоднішньому уроці?». Потім запрошує учнів до порівняння другої та третьої колонок. Якщо залишилися нерозкриті запитання, вчитель разом з учнями у ході обговорення дають на них відповідь, або пропонує учням зайти на них відповіді самостійно й розповісти про результати на наступному уроці.

На завершення уроку вчитель пропонує якомога більшій кількості учнів (не менше, ніж 7-8 на кожне речення) продовжити речення:
Тепер я знаю… .
Тепер я буду… .











