Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Цивільний захист у закладах освіти: складаємо мобілізаційний план
»
Взяти участь Всі події

Есе "Конструктивні види впливу та контрвпливу"

Психологія

Для кого: Дорослі

17.03.2021

205

6

0

Опис документу:
Есе на тему Конструктивні види впливу та контрвпливу. Допоможе розібратися чи потрібно протистояти впливу співрозмовника. Чи заважає вплив конструктивному діалогу. Який вплив вважається конструктивним, а який маніпулятивним.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конструктивні види впливу та контрвпливу.

Вивчення психологічно конструктивних видів впливу потрібно для того, щоб ми могли ефективно спілкуватися, та бути стійкими до чужого впливу, а також щоб можна було відрізняти конструктивний вплив від маніпулятивного.

Конструктивний вплив має відповідати трьом критеріям: 1) це не руйнує особистості людей; 2) це психологічно коректно; 3) це задовольняє потреби обох сторін. Цим критеріям має відповідати і конструктивне протистояння впливу. В реальності вплив і протистояння впливу - це дві сторони єдиного процесу взаємодії, тому коректніше говорити про взаємний психологічний вплив.

Якщо у спілкуванні ви відчуваєте, що співрозмовник хоче якось змінити вашу думку, або схилити на свій бік у якомусь питанні, це і буде вплив. У вас є два шляхи: 1) піддатися впливу; 2) конструктивно протистояти йому коректними психологічними способами.

У нашій вітчизняній культурі «піддатися впливу» вважається ознакою слабкості і незрілості особистості. Але з іншого боку це можна розцінити як гнучкість, вміння піддаватися впливу і змінювати свою поведінку і свої оцінки. Уміння поступитися конструктивному впливу - ознака спрямованості на позитивний результат розмови, а не на підтвердження своєї власної значимості. В кінцевому рахунку успішне завершення розмови, бесіди, переговорів буде більшою мірою сприяти підтвердженню власної значущості, ніж непохитність в суперечці.

У разі якщо доводи партнера нас переконують, ми просто погоджуємося з ним, не вдаючись до методів контраргументації. Аналогічним чином ми можемо погодитися бути зараженими чужим ентузіазмом або добровільно почати наслідувати професіонала високого класу.

І навпаки, якщо вплив не відповідає нормам психологічної конструктивності, то правомірним буде тільки один шлях - протистояти йому психологічно конструктивними способами. Відмова від протидії означала б, що ви згодні, щоб вашій особистості було завдано більш - менш серйозної шкоди. Протидія за допомогою психологічно неконструктивних способів завдасть шкоди ініціатору впливу або вашим з ним відносинам.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.