Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапевтична валіза педагога: готові вправи для літа
»
Взяти участь Всі події
Матеріал:

Елементи практичної педагогіки – керівнику радіогуртка

pdf
06.10.2024
0 0
Дорослі

13

0

0

0

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Елементи практичної педагогіки – керівнику радіогуртка

Проводити заняття у позакласний час (факультативні та гурткові) дозволяється керівникам без педагогічної освіти, хоча необхідно їм познайомитися з практичною педагогікою. Автори за спеціальністю - радіотехніка, електрозв’язок але крім основної роботи - за сумісництвом вели гуртки: «радіоконструкторів», «автоматики та телемеханіки», «радіопеленгації» (полювання на «лис») і мають бажання поділитися з своїми поглядами на «співпрацю» керівника гуртка із гуртківцями. Як відомо з практики, учні дуже скоро вчаться новому, якщо вони собі вирішили, що це їм потрібно. Практикувалися різні способи, щоб зацікавити учнів. При «агітації» учнів шкіл, професійних ліцеїв записатися в гурток, демонструвалися вироби гуртківців, які раніше відвідували гуртки «радіоконструкторів», «автоматики та телемеханіки» і йшлося про те, що

при бажанні вони зможуть зробити такі ж вироби, та цікавіші конструкції;наводився перелік простих саморобних конструкцій.Коли учні приходили на гурток, на них чекало «розчарування», бо перед тим, як розпочати виготовлення конструкцій;доводилося спочатку вивчити основи теорії електротехніки та інструктаж з техніки безпеки під час роботи з електроприладами і лише після цього - гуртківці приступали до практичних робіт.Більшість учнів із тих, що записалися в гурток, залишалися і надалі в гуртку, але були й такі, яким не подобалося займатися конструюванням, і вони залишали гурток.Серед гуртківців були й такі, що «зривали» уроки у школі, а на гуртку вони просто не мали на це часу і просили, щоб залишитися ще на якийсь час, бо не встигли закінчити роботу.Зазвичай гурток проводився двічі на тиждень, проте вони просили, щоби збиратися додатково.Наведемо приклад, як у гуртківців виникало бажання зробити якусь конструкцію: приносили на гурток саморобний радіомікрофон та фабричний радіоприймач із ФМ діапазоном.Після демонстрації роботи радіомікрофона (чутність на відстані 50…70 м) більшість гуртківців «запалювалися» бажанням зробити і для себе радіомікрофон.Аналогічно було і з іншими конструкціями: радіопередавачі, радіоприймачі, реле часу, фотореле, світломузичні пристрої та багато іншого.Зазвичай, спочатку учні виготовляли прості конструкції, а потім і складніші.Спочатку просто повторювали конструкції, описані у технічній літературі, та і самі вносили зміни, щоб поліпшити конструкцію.Якщо виготовляли конструкцію з живленням від електромережі, або перетворювачі напруги, то налаштовували її лише під наглядом керівника гуртка, чим забезпечувалося виконання техніки безпеки, а прості конструкції з живленням від батарей, гуртківці випробовували та налагоджували самостійно.

Джерела використаної інформації: розкрити закрити
Джерело:
1. Співавтори: Бабин Дмитро Святославович, Бабин Святослав Філатович, Уроки для юних радіоаматорів (Вступ; Правила безпеки при роботах з електросхемами; Зміст)
Посилання через Інтернет:
https://vseosvita.ua/library/uroky-dlia-iunykh-radioamatoriv-vstup-pravyla-bezpeky-pry-robotakh-z-elektroskhemamy-zmist-678670.html
2. Автор: Волкова Н. П., Педагогіка, Київ, вид. «Акадамвидав», 2007
Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Пам'ятка для керівників: "Функції керівника"

pdf
Пам'ятка для керівників: "Функції керівника"

505

Аватар профіля Крива Ольга Ростиславівна
Психологія
дорослі

19 грн

План-конспекти уроків із використанням різних технологій. Практичні завдання. Педагогіка

docx
План-конспекти уроків із використанням різних технологій. Практичні завдання. Педагогіка

291

Аватар профіля Ніколова Поліна Віталіївна
Педагогіка
IV курс

125 грн

Принципи педагогіки партнерства

docx
Принципи педагогіки партнерства

59

Аватар профіля Котенко Ірина Дмитрівна
Математика

41 грн

Основи інклюзивної педагогіки

pdf
Основи інклюзивної педагогіки

62

Аватар профіля Sergeevich Anton
Різне
дорослі

166 грн

Презентація "Педагогіка як наука"

ppt
Презентація "Педагогіка як наука"

3099

Аватар профіля Сливко Світлана Анатоліївна
Педагогіка
дорослі

20 грн

Педагогіка партнерства(презентація)

pptx
Педагогіка партнерства(презентація)

466

Аватар профіля Кузьмінська Ольга Володимирівна
Педагогіка
I—VI курси, дорослі та змішані

33 грн

Схожі матеріали

Презентація до позакласного заходуд «Сім сходинок Світобудови, або як вийти з глухого життєвого кута»

pptx
Презентація до позакласного заходуд «Сім сходинок  Світобудови,  або як вийти з глухого життєвого  кута»

2502

Аватар профіля Присяжнюк Наталія Володимирівна
Фізика
10—11 клас

Тестові завдання "Закони постійного струму".

doc
Тестові завдання "Закони постійного струму".

6900

Аватар профіля Бережна Олена Іванівна
Фізика
10—11 клас

Презентація до уроку «Явище інерції.» 7 клас НУШ.

pptx
Презентація до уроку «Явище інерції.» 7 клас НУШ.

1810

Аватар профіля Лапа Світлана Василівна
Фізика
7 клас

Позакласний захід з фізики «Сім сходинок Світобудови, або як вийти з глухого життєвого кута»

doc
Позакласний захід з фізики «Сім сходинок  Світобудови,  або як вийти з глухого життєвого  кута»

2085

Аватар профіля Присяжнюк Наталія Володимирівна
Фізика
10—11 клас

Інтерактивна вправа "Взаємодія тіл"

docx
Інтерактивна вправа "Взаємодія тіл"

2193

Аватар профіля Корогодська Інна Дмитрівна
Фізика
7 клас

Інтерактивна вправа "Механічний рух"

docx
Інтерактивна вправа "Механічний рух"

2204

Аватар профіля Корогодська Інна Дмитрівна
Фізика
7 клас