Переживання, в яких виявляється ставлення людей до навколишнього світу й до самих себе, називають емоціями. Життя людини без емоцій неможливе. Втрата емоцій — це втрата специфічних для людини рис.
Емоції людини надзвичайно різноманітні й складні, вони можуть бути позитивними (радість, любов, захват, задоволення і т. ін.) і негативними (гнів, страх, жах, огида та ін.). Кожну емоцію можуть супроводжувати виразні рухи. За зміною ходи, поставою, а також жестами людини, мімікою, інтонацією, зміною швидкості мовлення можна скласти уявлення про емоційний стан. Спостерігаючи за виразом обличчя, ми не тільки розуміємо, що відчуває інша людина, але й заражаємося її станом: співпереживаємо, співчуваємо, жаліємо. Таким чином, виразні рухи — своєрідний засіб спілкування між людьми. Нормальне життя повинно бути емоційно насиченим з переважанням позитивних емоції. Уміння володіти собою в різних ситуаціях набувається в процесі виховання, самовиховання та є ознакою високої культури людини.
Опис гри:
Мета: вчити дітей розрізняти та називати емоції, розвивати вміння будувати логічні та послідовні висловлювання, сприяти розвитку мовленнєвих та комунікативних навичок, стимулювати творче мислення, вміння співчувати іншим.
Завдання: викласти на одне ігрове поле котиків з гарним настроєм, а на інше з поганим. Спонукати дітей складати невеличкі розповіді за малюнками, аналізувати події, які могли сприяти належному емоційному стану героя малюнку, вчити шукати рішення, які б могли виправити ситуацію та покращити настрій.