Друга вікова криза

Опис документу:
Друга вікова криза, причини, основні прояви, принципи корекції.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Друга вікова криза, причини, основні прояви, принципи корекції

З початком «ходячого» дитинства виникає друга вікову криза, суть якої складає конфлікт між почуттям незалежності і відчуттям сорому й сумнівами.

Оскільки дитина на цьому етапі опановує навичками охайності й туалету, то розв’язання кризи визначається ставленням батьків до цієї проблеми. Якщо батьки постійно обмежують своїх дітей, контролюють кожний крок, насильно годують, насильно саджають на горщик, вимагаючи від дитини постійної поступливості, то вони породжують у неї величезний страх щодо самостійної діяльності. У таких дітей блокується творчий імпульс і пригнічується назріваюче почуття самоконтролю. Так формується мазохистський характер.

Самостійність – це форма незалежності, за допомогою якої діти розвивають позитивне (валеогенне) мислення і власну волю. Не випадково прагнення до самостійності сприяє позитивним змінам у фізичному й розумовому розвитку дітей. Незалежність дитини зумовлюється її прагненням кожний раз самостійно робити вибір і ухвалювати рішення. Діти рішуче і безкомпромісно відкидають ту допомогу і ті вимоги дорослих, які їм не подобаються. Через це виникають неминучі конфлікти з різних причин – через їжу, садіння на горщик, укладання у ліжечко і т.п.

Головним моментом у розв’язанні другої кризи є підтримка і величезне терпіння з боку люблячих дорослих. Фахівці встановили таку залежність: якщо батьки заохочують прагнення дитини до самостійності і надають їй можливість вільного вибору, вона швидше починає поводити себе більш відповідально. Ближче до 2-3 років дитина сама здатна вирішити, чи потрібна їй додаткова порція каші, чи сходить вона в туалет у цю хвилину або зробить це пізніше, чи буде вона гратись з кубиками чи малювати. Однак певні обмеження все-таки необхідні, оскільки ще недостатньо розвинений самоконтроль дитини не вбереже її від невірних кроків і не дозволить правильно усвідомити своє місце в навколишньому світі.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!