Досвід роботи на тему "Ігри на уроці англійської мови в молодших класах "

Опис документу:
Ігрові форми є доступним, наглядним, творчим і змістовним педагогічним прийомом, що сприяє як мотивації учнів до вивчення іноземної мови, так і створенню іншомовної комунікативної атмосфери на уроці, а це в свою чергу сприяє підвищенню ефективності і якості освітнього процесу. Використання ігор на уроці англійської мови виховує в учнів почуття причетності до іншої культури, толерантність, почуття товариства, допомагає розвивати комунікативні навички учнів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Ігри на уроці англійської мови в молодших класах.
У ході використання технології застосування ігор на своїх уроках я слідую наступним алгоритмам:
1.Визначення теми уроку і навчального матеріалу, який планується закріпити або з якими планується ознайомити учнів.
2.Визначення навичок, які передбачається відпрацювати на уроці.
3.Визначення педагогічних завдань, що розв'язуються за допомогою ігрової форми роботи.
4.Продумати хід гри і її місце в структурі уроку.
5.Підготувати наочний матеріал.

Місце гри на уроці і відведений їй час багато в чому залежить від ряду факторів: рівня підготовки учнів, матеріалу, що вивчається, цілей уроку. Наприклад, якщо «граючись» вводимо новий лексичний матеріал в обсязі від 10 до 15 лексичних одиниць, грі можна відвести 10 - 15 хвилин уроку, включивши її в основний етап проведення заняття. Згодом цю ж гру можна використовувати як спосіб повторення та закріплення матеріалу, і в цьому випадку досить буде присвятити їй 5-7 хв. уроку в той же період або на початку уроку, організувавши з її допомогою мовленнєву зарядку.
Ігри, присвячені розвитку навичок читання, можна використовувати як на початку уроку, організувавши в ігровій формі фонетичну зарядку, так і в середині уроку, зробивши на ній основний акцент при роботі з текстом.
Для проведення уроку з елементами гри я можу приготувати як звичайний наочний матеріал у вигляді карток, плакатів, так і підручні засоби, які подобаються дітям: альбомні аркуші, яскраві маркери, м'які іграшки, м'ячики, настільні ігри з кубиком та фішками, а також такий незамінний матеріал, як барвисті і цікаві мультимедійні презентації. Яскраві слайди використовую в основному для ознайомлення учнів з країнознавчим матеріалом, наприклад, такими явищами британської та американської культури, як свята. Святкування англійськими і американськими однолітками таких свят, як Хелловін, все міцніше обіймає позиції і в нашій культурі, Різдва, Дня матері; історію виникнення цих свят, пов'язані з ними звичаї живо цікавлять молодших школярів.
З допомогою гри організовую обов'язкові для молодших школярів фізхвилинки в цілях збереження і поліпшення здоров'я дітей і тренування лексичного матеріалу. 
Розділяють наступні категорії ігор :
Ігри для тренування лексичного матеріалу за темою уроку.
Ігри для тренування граматичного та лексико - граматичного матеріалу
Ігри по формуванню й закріпленню фонетичних навичок.
Ігри комплексного характеру.


2.2. Опис ігрових прийомів.
1. Ігри, які допомагають формувати і розвивати фонетичні навички учнів та вміння читання (2-3 кл, можуть бути використані в якості фонетичної розминки):


«Поклич мене»
Обладнання: Картки з транскрипційними знаками.
Мета: Розвивати слухові та фонетичні навички.
Завдання: Тренування засвоєння знаків транскрипції і фонетичних умінь.
Хід гри: вчитель ділить клас на дві команди і пропонує учням по черзі вимовляти звуки, які зображені з допомогою транскрипційних знаків на картках. Учасник, правильно «покликавший » картку, отримує її з рук вчителя. Команда, яка зібрала найбільшу кількість карток, виграє.


«Соняшник»
Обладнання: Плакат із зображеним на ньому соняшником, у якого на пелюстках написані знаки транскрипції (пелюстки пронумеровані від 1 до 10), картки зі словами, в яких жирним шрифтом виділено і підкреслено по одній букві.
Мета: Закріпити правила читання, формувати фонематичні навички. Завдання: Тренування засвоєння знаків транскрипції, читання, розвиток фонетичних умінь.
Хід гри: Вчитель кладе на першу парту плакат, діти збираються навколо. Учитель показує дітям картку зі словом і голосно читає його. Діти повторюють слово за вчителем, потім називають номер пелюстки, на яку слід покласти картку.


«Ялинка зелена»
Обладнання: Біла маркерна дошка, маркери 4 кольорів.
Мета: Розвивати фонетичні навички, навички читання.
Завдання: тренування читання вивченої лексики, вживання і розпізнавання знаків транскрипції .
Хід гри: Малюємо на дошці зелену ялинку, на ній різнокольорові кулі, в кожній кулі - транскрипційний знак. Збоку чорним маркером з двох сторін пишемо знайомі дітям слова.
Учасників ділимо на дві команди. Діти повинні підкреслити слово зі знайомим звуком відповідним кольором кулі маркером і правильно вимовити слово.
Виграє команда, яка перша справилася із завданням.

2.2.Ігри, які допомагають ознайомити учнів з новим лексичним матеріалом або тренувати лексичний матеріал у мовленні (2-4 кл, на основному етапі уроку):

«Шахи»
Обладнання: Шахові фігури.
Мета: Запам'ятовування нових (або тренування раніше вивчених) лексичних одиниць, закріплення поняття про антоніми.
Завдання: Розвивати навички й вміння усного мовлення.
Хід гри: учитель організовує проведення «шахової гри», попередньо озвучивши і потренувавши правильну вимову нових слів. Вчитель «робить хід», називаючи учню слово, учень повинен назвати слово, протилежне за значенням і тим самим виграти партію (Наприклад, fat-slim, old - new, good - bad). Учень, який правильно назвав слово - антонім, отримує шахову фігурку. Зібрав найбільшу кількість фігурок оголошується «магістром».


«Ланцюжок»
Обладнання: Розрізна азбука.
Мета: активізувати лексичний матеріал.
Завдання: навчання навичкам письма.
Хід гри:
Учитель називає тему гри, наприклад «Їжа ». Клас ділиться на дві чи три команди, кожна команда отримує набір карток з літерами і вибудовується в чергу біля парти, на якій розкладені картки. Вчитель підходить до кожної парти, вибирає і відкладає в бік картку з літерою, з якої починається слово на задану тему. Учні по черзі підходять до столу, вибирають одну картку і кладуть поряд з першою так, щоб вийшло слово по темі. Виграє команда, яка перша справиться із завданням. Гру можна проводити в кілька турів.


«Запроси гостей»
Обладнання: Розрізна азбука.
Мета: активізувати лексичний матеріал.
Завдання: повторення лексики на тему «Тварини».
Хід гри: Ми запрошуємо в гості друзів з лісової школи. Діти збирають з букв розрізної азбуки слова на тему «Тварини», кожне написане вірно слово фіксується на дошці. Потрібно запросити якомога більше гостей.


«Полювання»
Обладнання: Картинки із зображеннями тварин, аркуші паперу, маркери.
Мета: активізувати лексичний матеріал.
Завдання: повторення лексики на тему «Тварини».
Хід гри: На дошці картки з зображеннями тварин . Викликаються два «мисливця», по команді «відкривають вогонь» - пишуть на аркушах назви тварин, яких вони хочуть «застрелити». Написавши слово, «мисливець» показує слово класу, і діти кажуть «потрапив», якщо слово написано правильно, і «повз», якщо в слові допущено помилку. «Застрелена» здобич знімається з дошки. Після двох промахів «мисливець» поступається своїм місцем іншому учневі.


«Йдемо на ринок»
структура, цілі та завдання гри ті ж, що і в «полюванні», але тематика інша -«продукти».

2.3.Ігри, що допомагають активізувати граматичний матеріал у мовленні і тренувати навички конструювання пропозицій (2-4 кл, на основному етапі уроку):

«Шпигунське послання»
Обладнання: «Шпигунські листи» в конвертах або презентація «шпигунського мікрофільму».
Мета: Тренувати навички граматичного конструювання речень .
Завдання: Відтворення речень з використанням правильного порядку слів.
Хід гри: Учні діляться на дві або три команди і одержують два або три конверти з «зашифрованими листами», що містять речення , у яких порушений порядок слів. Діти, спираючись на вивчений граматичний матеріал, відновлюють речення . Можна виключити елемент змагання і запропонувати дітям розшифрувати «шпигунську мікроплівку», яка демонструється на маркерній дошці у вигляді слайдів.


«Піжмурки»
Обладнання: М'які іграшки.
Мета: Тренувати навички граматичного конструювання речень.
Завдання: Складання питальних речень.
Хід гри: Вчитель демонструє дітям 5 -6 м'яких іграшкових тваринок. Учень виходить до дошки, вчитель допомагає йому вибрати і заховати в непрозорий пакет одну з іграшок. Грає весь клас. Учні піднімають руки і задають ведучому учневі загальні питання, вивчені раніше, ведучий відповідає «так» або «ні». Наприклад: Can you skip? - No, I can't
Are you red? - Yes, I am
Are you a fox? - Yes, I am.
Хто вгадав тварину, стає ведучим.


«Розсіяний Вінні-Пух»
Обладнання: М'які іграшки.
Мета: Тренувати навички граматичного конструювання речень.
Завдання: Складання заперечних і стверджувальних речень.
Хід гри: У гості до дітей приходить Вінні - Пух і починає розповідь про своїх друзів, але все плутає. Діти повинні поправляти розсіяного гостя. Наприклад:
Вінні:-I have got a friend. His name is Piglet. He likes honey.
Діти: - No, he isn't. He likes cabbage and milk.

Підсумки:

Застосування ігрових форм роботи найбільш ефективно в початкових класах. Ігрові форми є доступним, наглядним, творчим і змістовним педагогічним прийомом, що сприяє як мотивації учнів до вивчення іноземної мови, так і створенню іншомовної комунікативної атмосфери на уроці, а це в свою чергу сприяє підвищенню ефективності і якості освітнього процесу. Використання ігор на уроці англійської мови виховує в учнів почуття причетності до іншої культури, толерантність, почуття товариства, допомагає розвивати пам'ять, мислення, уяву, комунікативні навички та вміння учнів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Соціальне партнерство закладу позашкільної освіти та сім’ї»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн