До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
5
міс.
2
6
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Доповідь "Розвиток біотехнології - пріоритетний напрямок української економіки"

Опис документу:
Біотехнологія - одна з найдавніших і водночас одна з наймолодших наук і галузей промисловості. В Україні, нажаль, як свідчить вітчизняний досвід, рівень розвитку біотехнології порівняно зі світовим, є невисоким. Водночас в Україні функціонують підприємства, які на сьогодні є успішними та перспективними у виробництві біофармацевтичних препаратів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Розвиток біотехнології - пріоритетний напрямок

української економіки

Як свідчить світовий досвід, біотехнологія є одним із пріоритетних напрямів розвитку економічної безпеки розвинутої держави. Процес впровадження біотехнології на підприємствах України це чинник, необхідний для успішного розвитку економіки.

Біотехнологія - одна з найдавніших і водночас одна з наймолодших наук і галузей промисловості. Це сучасна, інноваційна галузь науки та виробництва, яка використовує живі організми – віруси, бактерії, гриби, рослини, тварини, їх молекулярно-генетичні та біохімічні процеси для отримання різних продуктів.

В Україні, нажаль, як свідчить вітчизняний досвід, рівень розвитку біотехнології порівняно зі світовим, є невисоким. Водночас в Україні функціонують підприємства, які на сьогодні є успішними та перспективними у виробництві біофармацевтичних препаратів, зокрема, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" (м. Київ), ЗАТ "Біофарма" (м. Київ), ОАО "Фармак" (м. Київ), ЗАТ "Біолік" (м. Харків), ЗАТ "Лекхім" (м. Харків), ВАТ "Дніпрофарм" (м. Дніпропетровськ), ТОВ "Біостимулятор" (м. Одеса).

Значна частка продукції біотехнологій сьогодні на ринку України представлена як правило іноземними компаніями. Так, Україна щорічно імпортує 100% кормових амінокислот для сільського господарства, 100% ферментів для побутової хімії, 100% молочної кислоти, 93% біологічних харчових інгредієнтів, 75% кормових ферментних препаратів, 80% кормових та ветеринарних антибіотиків і т.д

У вітчизняній харчовій промисловості біотехнології застосовуються, зокрема для виробництва білково-вітамінних концентратів. Лідером за обсягами цього виробництва є Караванський завод кормових дріжджів (м. Люботин, Харківська обл.), що є сучасним виробництвом, яке здатне відтворити будь-яку біотехнологію мікробіологічного синтезу.

На сьогодні українські біологи займають провідні позиції у створенні нової ефективної біотехнології отримання етанолу. Водночас незважаючи на високий вітчизняний науково-технічний потенціал, досягнення науковців не мають широкого застосування, внаслідок чого виробництво біопалива в Україні не ґрунтується на новітніх технологіях і не забезпечує його реальної вартості та кількості

Ще однією проблемою подальшого  розвитку біотехнології є значне скорочення кількості наукових організацій загалом, що зменшує можливості становлення даного напрямку в Україні.

Біотехнології зайняли стійке положення практично у всіх секторах сучасної економікиі є очевидно, що зупинити цей процес вже неможливо. Застосування біотехнологій може бути також одним із суттєвих важелів для підвищення ефективності економіки в цілому та виходу України з фінансово-економічної кризи.

ЛІТЕРАТУРА

  1. Електронний ресурс] : Режим доступу : http://ru.wikipedia.org/wiki/.

  2. Кузьмина Н.А. [Електронний ресурс] : Режим доступу :http://www.bіotechnolog.ru/prombt/prombt1_6.htm.

  3.  http://health.unian.net/ukr/detail/195991

  4. [OECD INTERNATIONAL FUTURES PROGRAMME [Електронний ресурс] : Режим доступу :www.oecd.org/dataoecd/48/1/36887128.

  5. В. Новіков, Ю. Сидоров, О. Швед. Тенденції розвитку комерційної біотехнології, ISSN 0372 Вісник НАН України, 2008. - №2.- с.25-39.

  6. Д.Гродзинський, О.Дембновецький, О.Левчук. Обрії вітчизняної біоенергетики. Внесок учених НАН України в розв'язання проблем виробництва рідкого біопалива. ISSN 0372-6436, Вісник НАН України, Енергоресурс, 2008.- №1 [Електронний ресурс] : Режим доступу : http://: dspace.nbuv.gov.ua:8080/dspace К. Лєбєдєва, /handle/123456789/2084.

  7. Постанова КМУ від 11.09.2007 р. № 1118 "Про затвердження Державної програми прогнозування науково-технологічного розвитку на 2008-2012 роки". [Електронний ресурс] : Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi

  8. [Постанова Кабінету Міністрів України від 11.09.2007р. №1118 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www./kmu.gov.ua].

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Вчити читати. Літературна освіта в школі: химери чи лабіринти?»
Мацевко-Бекерська Лідія Василівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.