Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників ЗДО і ЗЗСО за новим профстандартом
»
Взяти участь Всі події

Додавання і віднімання. Закони додавання. Властивості різниці.

Математика

Для кого: 4 Клас

19.08.2019

1412

33

0

Опис документу:
Закріплення знань про дії додавання і віднімання, повторення законів додавання і властивості різниці відбувається незвичайно, у вигляді гри «Сильна ланка». Та на відміну від відомої телевізійної гри «Слабка ланка», ми не шукаємо «слабку ланку», щоб вивести її з гри, а навпаки: протягом гри кожен прагне стати «сильною ланкою». У грі 8 раундів із завданнями.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Додавання і віднімання. Закони додавання. Властивості різниці.

Мета. Узагальнення та систематизація знань учнів про дії додавання та віднімання,

повторення законів додавання.

Розвиток обчислювальних навичок, уваги, пам’яті, навичок каліграфічного

написання цифр, логічного мислення.

Виховувати інтерес до уроків математики, бажання гарно вчитись.

Обладнання. Картки для індивідуальної роботи, для групової роботи, фішки, таблиці,

геометричний матеріал, картки з задачами для роботи в парах, короткий

запис задачі, цікаві задачі, цікаві квадрати.

Тип уроку. Узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок.

Форма проведення. Урок-гра «Сильна ланка».

Хід уроку

І. Організація класу.

Вчитель.

Клас готовий працювати,

Додавати й віднімати,

Вчасно руку піднімати,

Щоб задачу розв’язати?

Діти. Так!

Вчитель. Діти, щоб отримати гарну оцінку на уроці, ми будемо:

сидіти – рівно,

писати – гарно,

слухати – уважно,

відповідати – точно.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація діяльності.

Тема сьогоднішнього уроку: «Додавання і віднімання. Закони додавання. Властивості різниці». Ми закріпимо знання про дії додавання і віднімання, повторимо закони додавання і властивості різниці.

Працювати ми будемо незвичайно. Сьогодні ми граємо в гру «Сильна ланка». Та на відміну від відомої телевізійної гри «Слабка ланка», ми не будемо намагатися знайти «слабку ланку» і вивести її з гри, а навпаки: протягом гри у нас не буде вибувати жоден учасник, а кожен буде прагнути стати «сильною ланкою».

У грі буде 8 раундів із завданнями: «Усна лічба». «Хвилинка чистопису», «Математичне мислення», «Здобуваємо знання», «Задачний», «Рівнянь», «Самостійна робота», «Цікаві задачі». У кожного на парті – фішки. За кожне правильно виконане завдання ви будете отримувати певну кількість балів.

Якщо за весь урок отримаєте більше 25 очок – оцінка 10-12 балів,

20-25 очок – 7-9 балів,

15-19 очок – 4-6 балів,

менше 10 очок – 1-3 бали.

Тож, щоб одержати гарну оцінку:

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним бувай,

І про кмітливість не забувай!

А девізом нашого уроку буде: «Знаєш сам – допоможи другові». (Девіз написано на дошці.)

ІІІ. Контроль, корекція та закріплення знань.

І раунд. «Усна лічба».

1. Повторення мір часу.

1 рік = … міс 1 год = … хв

1 міс = … діб 1 хв = … с

1 ст. = … років 1 доба = … год


2. Групова робота. Гра «Хто швидше?». Учень виконує одне завдання і передає наступному, який перед тим, як виконати своє, повинен перевірити попереднє. І так ланцюжком до кінця ряду.

5/6 року … міс

1/5 міс … діб

7/10 століття … р.

4/5 год … хв

1/6 хв … с

5/8 доби … год

3. Учні з картками біля дошки (по 2 бали).

4 кг : 2 20 м : 4 6 см : 3

1 год : 3 6 ц : 100 1 т : 5 ц

4. Тим часом: обчислити зручним способом (2 бали).

130+250+170+250

147-(47+59)

5. Перевірка роботи біля дошки.

6. Цікаві квадрати (2 бали):

400

500

100

600


7. Підсумок. Порахувати фішки. У кого найбільше?

ІІ раунд. «Хвилинка чистопису».

Вправа на увагу: яке число зайве? (1 бал)

2 4 6 8 10 12 14 15 16 18 20

Аналіз цифр. Запис:

Цифри писатиму рівнесенько,

Щоб були гарнесенькі.

ІІІ раунд. «Математичне мислення».

1. Математичний диктант (2 бали):

а) збільшити 76 на 4; 32 на 9;

зменшити 90 на 40; 30 на 7;

зменшити 270 у 9 разів; 810 у 9 разів;

збільшити 60 у 20 разів; 25 у 3 рази;

б) перевірка знання таблиць множення та ділення.

2. Перевірка математичного диктанту.

3. Розумова розминка (1 бал).

Назвати і показати всі трикутники з вершиною А:

А К

Е

В С Д

4. Підсумок. Рахуємо фішки.

IV. Вивчення нового матеріалу .

IV раунд. “Здобуваємо знання»:

1. Пояснення вчителя:

3 + 5 = 8

І д. ІІ д. сума

Додавання порядок знає:

Компоненти називає,

Сидить, пригадує, думає:

Перший доданок – це перше число,

Другий доданок – це друге число,

А те, що отримали – сума.

7 - 4 = 3

зменш. від’ємн. різниця

Відніманню від додавання

Відставати ніяк не годиться!

І собі сидить, думає:

Зменшуване – зменшую (1 число),

Від’ємник – віднімаю (2-ге число),

А те, що одержав – різниця.

2. Закріплення. «Мозковий штурм»:

а) чи завжди можлива дія додавання (віднімання)?

По 1 б. б) як називаються числа при додаванні (відніманні)?

в) назвати закони додавання;

г) сформулювати властивість додавання (доданки можна переставляти і брати в дужки будь-яким чином);

Картки, д) які з задач розв’язуються дією додавання?

в парах, е) які розв’язуються дією віднімання?

по 2 б.

3. Обчислити, використовуючи властивість додавання (по 2 бали):

210+(90+80)

107+285+93+15

4. Підсумок. Рахуємо фішки.

5. Фізкультхвилинка:

Ви прекрасно потрудились,

Та, напевно, вже стомились.

А щоб сили відновити –

Треба вправи нам зробити.

Стільки раз ногою тупни: 3+1

Стільки раз в долоні плесни: 9-4

Ми присядем стільки раз: 13-9

І нахилимось в той час: 18-15

Підстрибнемо рівно стільки: 2+3

Ну й рахунок, гра та й тільки!

V. Розвиток математичних знань.

V раунд. “Задачний» (3 бали):

На дошці – короткий запис:

По асфальту – 5 год із швидкістю 70 км/год ?

По ґрунтовій дорозі – 3 год із швидкістю 40 км/год

VI раунд. “Рівнянь»:

1. Вказати «імена» невідомих та шляхи їх звільнення (1 бал):

Х+3=21 Х-5=16

2. Розв’язати рівняння за варіантами (2 бали):

(рівняння написано на дошці)

І в. Х+34013=764354 (730341)

ІІ в. Х-20244=45645 (65889)

3. Взаємоперевірка.

4. Підсумок. Рахуємо фішки.

VII раунд. “Самостійна робота»:

1. Розв’язати приклад, що на дошці (2 бали):

131763-128214+(527429-518640) (12338)

2. Тим часом 2 учнів працюють біля дошки (по 1 балу):

4366 і 2552

1 учень – знайти суму (6918);

2 учень – знайти різницю (1814).

- 1814 рік. Що це за рік? Яке століття?

3. Перевірка роботи біля дошки.

4. Підсумок. Рахуємо фішки.

VIII раунд. “Цікаві задачі»:

1. (1 бал) Чи може сума трьох різних чисел дорівнювати 3?

2. (1 бал)

Дев’ять учениць

Налічив у класі Гриць.

Десять учнів не прийшло,

Скільки в класі всіх було? (19)

VI. Підсумок уроку.

1. Повторимо закони додавання, назви чисел при додаванні, відніманні.

2. Настав час підвести підсумки нашої гри. Підрахуйте кількість фішок і визначте свою оцінку.

Чи є учні, які одержали 0 балів? (Ні.) Це означає, що перемогли всі. В нашому класі немає «слабкої ланки». Але ми можемо визначити «найсильнішу ланку». Хто одержав більше 25 фішок? (Діти встають.) Молодці! Продовжуйте і надалі так гарно працювати. А ті, хто не одержав багато фішок, не засмучуйтесь: у вас ще буде багато шансів заробити гарну оцінку. Головне – добре працювати!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.