Додатковий матеріал "Внутрішня будова Землі"

Опис документу:
Земля, так само, як і багато інших планет, має шарувату внутрішню будову. Наша планета складається з трьох основних шарів. Внутрішній шар - це ядро, зовнішній - земна кора, а між ними розміщена мантія. Джерело: інтернет-ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Внутрішня будова Землі

Земля, так само, як і багато інших планет, має шарувату внутрішню будову. Наша планета складається з трьох основних шарів. Внутрішній шар - це ядро, зовнішній - земна кора, а між ними розміщена мантія.

Ядро являє собою центральну частину Землі і розташоване на глибині 3000-6000 км. Радіус ядра складає 3500 км. На думку вчених, ядро складається з двох частин: зовнішньої - ймовірно, рідкої, і внутрішньої - твердої. Температура ядра складає близько 5000 градусів. Сучасні уявлення про ядро нашої планети були отримані в ході тривалих досліджень та аналізу отриманих даних. Так, доведено, що в ядрі планети вміст заліза досягає 35%, що обумовлює його характерні сейсмічні властивості. Зовнішня частина ядра представлена обертовими потоками нікелю та заліза, які добре проводять електричний струм.Походження магнітного поля Землі пов'язано саме з цією частиною ядра, так як глобальне магнітне поле створюється електричними струмами, що протікають в рідкої речовині зовнішнього ядра. Через дуже високу температуру зовнішнє ядро значно впливає на ділянки мантії, що контактують з ним. У деяких місцях виникають величезні тепломасопотоки, спрямовані до поверхні Землі. Внутрішнє ядро Землі тверде, також має високу температуру. Вчені вважають, що такий стан внутрішньої частини ядра забезпечується дуже високим тиском в центрі Землі, що досягає 3 млн. атмосфер. При збільшенні відстані від поверхні Землі підвищується стиснення речовин, при цьому багато з яких переходять в металевий стан.

Проміжний шар - мантія - покриває ядро. Мантія займає близько 80% обсягу нашої планети, це найбільша частина Землі. Мантія розташована догори від ядра, але не досягає поверхні Землі, зовні вона стикається із земною корою. В основному, речовина мантії перебуває в твердому стані, крім верхнього в'язкого шару завтовшки приблизно 80 км. Це астеносфера, в перекладі з грецької мови означає «слабкий шар». На думку вчених, речовина мантії безперервно рухається. При збільшенні відстані від земної кори в бік ядра відбувається перехід речовини мантії в більш щільний стан.

Зовні мантію покриває земна кора - зовнішня міцна оболонка. Її товщина варіює від декількох кілометрів під океанами до декількох десятків кілометрів у гірських масивах. На частку земної кори припадає всього 0,5% загальної маси нашої планети. До складу кори входять оксиди кремнію, заліза, алюмінію, лужних металів. Континентальна земна кора ділиться на три шари: осадовий, гранітний та базальтовий. Океанічна земна кора складається з осадового і базальтового шарів.

Літосферу Землі формує земна кора разом із верхнім шаром мантії. Літосфера складається з тектонічних літосферних плит, які начебто «ковзають» по астеносфері зі швидкістю від 20 до 75 мм в рік. Рухомі одна щодо одної літосферні плити різні за величиною, а кінематику пересування визначає тектоніка плит.

http://geografya.ru/lytosfera/vnutryshnya_budova_zemly.html

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«ZOO-психологія: як навчитися розуміти тварин»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.