Додатковий матеріал "Місто Неаполь в Італії"

Опис документу:
Неаполь – місто в Італії, розташоване на північному узбережжі Неаполітанської затоки Тірренського моря. Неаполь вважається перлиною півдня Італії. Назва міста походить від слова "Неаполіс" (Нове місто). Неаполь - одне з найдавніших італійських міст. джерело: інтернет-ресурси

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Місто Неаполь в Італії


    

Неаполь – місто в Італії, розташоване на північному узбережжі Неаполітанської затоки Тірренського моря. Неаполь вважається перлиною півдня Італії. Назва міста походить від слова "Неаполіс" (Нове місто). Неаполь - одне з найдавніших італійських міст. 
   Неаполь заснований греками в 7 ст. до н.е. В 326 році до н.е. Неаполь завоювали римляни. В кінці 5 ст. н.е. Неаполь увійшов до складу держави остготів. З 596 року належав Візантії. Завойований в 1130 році норманнами, Неаполь став столицею Неополітанського королівства. З 1194 року Неаполь підпав під владу Гогенштауфенів (династії герцогів Швабії, в 1138-1254 – імператорів Німеччини). У 1268 році був завойований французьким герцогом Карлом Анжуйським. У 1504-1701 рр. Неаполь – під владою іспанських Бурбонів. Після війни за іспанську спадщину Неаполь в 1714 р. перейшов до австрійських Габсбургів. У 1735-1806 рр. Неаполь знов під владою іспанських Бурбонів. В 1820 році повстанням населення Неаполя розпочалася революція 1820-1821 рр. у Неаполітанському королівстві. В 1860 році Неаполь, після захоплення його військом Дж.Гарібальді, приєднано до Сардінського королівства, а в 1861 році він увійшов до складу Італійського королівства. 
   Зараз у Неаполі проживає близько 1,5 млн. осіб, і місто є третім за чисельністю населення у Італії після Риму та Мілана. Неаполь є одним з найбільших культурних центрів країни. Чисте море, гірське повітря, безліч термальних джерел і багата культурна спадщина залучають у Неаполь безліч туристів. 
   Найбільш визначна пам’ятка Неаполя відноситься не до культурних, а до природних – це діючий вулканВезувій. Він знаходиться за 10 км від Неаполя. Періоди слабкої активності Везувію чергуються з катастрофічними виверженнями. Перше засвідчене історичними документами виверження Везувію відбулося в 79 р., коли загинули міста Помпеї, Геркуланум і Стабія. Тепер вони стали музеями під відкритим небом. Після розкопок, які розпочалися в середині 18 ст. і котрі стали найбільшою сенсацією того часу, виявилось, що в цих містах все збереглося, як було до їх загибелі. Під багатометровою товщею застиглої лави було знайдено вулиці, будинки, люди та тварини, що не встигли врятуватись під час виверження Везувію. В цілому, із 20 тис. жителів Помпеїв в будівлях та на вулицях загинуло близько 2 тис.осіб. Зараз розкопано майже все античне місто. Воно має не зовсім правильну систему прямокутних кварталів. Вулиці вузькі, з тротуарами, замощені брилами каміння. В кварталах - численні житлові будинки атріумного, перистильного та терасного типу (напр. будинки Панси, Фавна та ін.), ремісничі майстерні, шинки, терми, театри. У центральній частині була головна площа (форум) з храмами Юпітера та Аполлона, ринком, базилікою. В Помпеях були поширені стінні розписи, мозаїка і скульптура. Ряд споруд реконструйовано у первісному вигляді. В 1832 році було відновлено знаменитий будинок Фавна. При відкритті цього будинку було знайдено велику кількість глиняних амфор, на підлозі - мозаїку з різноманітних кусочків каменю (зображення мозаїки відображає битву Олександра Македонського з перським царем Дарієм). Археологи встановили, що даний будинок належав багатому виноторговцю. 
   У Неаполі знаходиться найбільший археологічний музей Європи - Національний Археологічний музей, що славиться унікальною колекцією експонатів, які розповідають про життя давньоримських міст Помпеї і Геркуланум, знищених виверженням Везувію. 
   У Неаполі збереглося безліч церков і музеїв - Королівський Палац (XVII в.), капела Св. Януарія (Сан Дженнаро, заступник міста) зі святими реліквіями, музей і галерея Камподімонте, Національний Музей ді Сан-Мартіно, галерея дей Джіроламіні, музей і Кіостро ді Санта Кьяра, історичні апартаменти Палаццо Реалі, театр Сан Карло й ін. Поруч з Неаполем розташовані найбільший у Європі оптовий торговий центр "Сіс Нола", курортні острови Капрі, Вентотеї і Іскья, а також дитячий оздоровчий комплекс Кастро Болето і популярний курорт Сорренто. 
   Практично за рахунок туризму живуть невеликі острови Неаполітанської затоки Капрі та Іскья. Острови відомі своїм м'яким і цілющим кліматом. 
   Острів Іскья (площа 46 км.кв.) інколи називають “Зеленим островом”. Він є найбільшим островом Неаполітанської затоки та одним з найкрасивіших серед островів Середземного моря. На території острова ростуть виноградники, соснові і цитрусові чагарники, велика кількість квітів та екзотичних рослин. На острові знаходиться близько трьохсот термальних джерел, що використовуються для лікування різних хвороб (артриту, ревматизму, шкірних захворювань та ін.). Температура повітря на острові за рахунок термальних джерел навіть восени складає близько 25 градусів. 

Головним містом острова є однойменне місто Іскья. Вілли, що збудовані на острові римською аристократією, зараз використовуються як готелі. До послуг туристів – знаменитий парк “Термальні води Посейдона” та парк “Тропікаль”, сади “Негомбо” і “Аполлон та Афродіта”. З острова можна за півгодини добратись до Неполя, або до острова Капрі. 
   Острів Капрі відділений від Соррентського півострова протокою Бокка-Піккола шириною близько 5 км. Площа острова становить близько 10 км.кв. В основі високих обривистих берегів – багаточисельні живописні печери (“Голубий грот”, “Білий грот” та ін.). На острові панує м’який клімат, поширена субтропічна рослинність. Клімат острова сприяє лікуванню легеневих хвороб. Від Неаполя до острова досить зручно добиратися, бо через кожну годину туди прямує катер.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.