«До бабусі на гостину» Конспект заняття з народознавства в молодшій групі.

Опис документу:
Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із предметами українського національного побуту: посуд у якому готували їжу (казанок) і подавали на стіл (макітра, глечик) ; закріпити знання дітей про сім’ю, її склад; збагачувати словник словами: казанок, макітра, глечик, розвивати мову, логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати доброзичливість, почуття любові і поваги до своїх рідних, інтерес до предметів українс

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«До бабусі на гостину»

Конспект заняття з народознавства в молодшій групі.

Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із предметами українського національного побуту: посуд у якому готували їжу (казанок) і подавали на стіл (макітра, глечик) ; закріпити знання дітей про сім’ю, її склад; збагачувати словник словами: казанок, макітра, глечик, розвивати мову, логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати доброзичливість, почуття любові і поваги до своїх рідних, інтерес до предметів українського народного побуту.

Матеріал: піч, стіл, лава, скриня з одягом, вишиті рушники, посуд: глечик, макітра, казанок; дощечки, тісто, фартушки, вологі серветки.

Хід заняття.

Вихователь: Доброго ранку, доброго здоров'я. Ми раді бачити вас у нас.

Діти подивіться, що це на столику лежить? Це чарівна скринька.

А ви хочете дізнатися, що в ній знаходиться?

Діти: Так.

Вихователь:Ой, дивіться, що це? ( вихователь виймає з скриньки квадрат )

Діти: квадрат.

Вихователь: На що він схожий?

Діти: на хустинку…

Вихователь: На стіну будинка. Ми з вами зараз викладемо картину ( діти по черзі підходять до вихователя і виймають предмети, які знаходяться у чарівній скриньці і викладають на дошці : будинок, тин, дерева, собачку ).

- Діти, а хто може жити в цьому будинку?

Діти: Мама, тато, бабуся, дідусь, сестричка.

Вихователь: А як можна назвати їх одним словом?

Діти: Сім'я.

Вихователь: Скажіть , а ви свою маму любите?

Діти: Так.

Вихователь: Давайте для матусі складемо чарівну квіточку.

Гра “Чарівна квіточка”

Вихователь: Моя мама найкраща ( викладає серединку ). Потім по черзі виходять діти і називають, яка в них мама, викладаючи по пелюсточці.

Вихователь: Ось подивіться, яка в нас вийшла чудова, чарівна квіточка.

Діти, сім ' я повинна бути міцна і дружна.

( звучить звук телефона ).

Вихователь: Діти, що це? Це повідомлення прийшло. (на екрані з’являється – відео лист)

Давайте подивимося його.

Любі наші внучата, малята групи “Сонечко”. Я з дідусем запрошую вас на гостину. Чекаємо з нетерпінням.

Вихователь: Ну що, поїдемо до бабусі?

Діти: Так.

Вихователь: Діти, а на чому ми можемо доїхати до бабусі ?

Діти: на поїзді, машині, маршрутці.

Вихователь: Я вам загадаю загадку і ви дізнаєтеся на чому ми будемо їхати.

Загадка: «Я скакаю, я скакаю,

Куди хочеш покатаю.

Хто це? (В.Д.)

Так ,будемо їхати на конячці.

Де наша конячка, запрягаємо возика і поїхали ( звучить музика ).

- А ось і бабусина хата. Діти заходять до хати (сідають на лави).

Вихователь: Давайте гарненько розглянемо, що є в хатинці.

Діти, що це стоїть?

Діти: Стіл.

Вихователь: А чим застелений стіл?

Діти: Скатертиною.

Вихователь: Якого вона кольору?

Діти: Білого.

Вихователь: Біла, вишита.

Вихователь: А це що?

Діти: Лави.

Вихователь: Подивіться, а це що стоїть?

Діти: Скриня.

Вихователь: Що бабуся зберігає у скрині?

Діти: Одяг.

Вихователь: А ось на стінах вишиті рушники .

Ними бабуся прикрасила хату.

Чути голос печі: Я гарна біла, розмальована .

Вихователь: Чий це голос? Це розмовляє піч?

Голос печі: Мене зробили для того, щоб готувати різні смачні страви: борщ, кашу, вареники, пироги. За це мене називають годувальницею.

Вихователь:Діти,та це ж розмовляє піч!

Вихователь: Я стою біля печі і бачу, що тут щось складено у ній.

( виймає і показує казанок )

- Це казанок. У ньому готували різні страви.

- Давайте скажемо разом казанок.

- Діти, а це макітра. Її використовують для зберігання гарячих вареників і пиріжків.

Давайте скажемо разом макітра.

-А ось глиняний глечик. В нього наливають молоко. В глечику молоко довго зберігається свіжим.

Давайте скажемо разом глечик.

Вихователь: Діти, а подивіться на столі лежать овочі.

- Що можна з них приготувати? (в.д.-борщ)

Гра « Що потрібно для борщу?»

Вихователь: Давайте бабусі допоможемо. Дівчатка відберуть квасолю на борщ, а хлопці- овочі .

( заходить бабуся ).

Бабуся: Доброго дня мої внучата! Доброго здоровя мої рідненькі! Я така рада вас бачити. Я так поспішала. Хочу вас пригостити. Борщу хочу наварити, вареників наліпити.

Вихователь: Бабусю, а тобі діти вже допомогли. Дівчатка квасолю відібрали, а хлопчики - овочі на борщ.

Бабуся: Ой, які у вас “золотенькі “ руки.

Недарма в народі кажуть: “ Якщо охота, то завжди буде зроблена робота”.

- А давайте ви мені допоможете приготовити вареники для дідуся.

- Допоможете мені?

-Але є один закон: потрібно все робити з душею.

В нас одне єдине бажання: дідусю догодити, вареників наварити. А вареники будемо сьогодні варити з картоплею.

- А з чим ще можна зварити вареники?

Діти: капустою, сиром, вишнею.

Бабуся: Щоб приступити до роботи, руки повинні бути чистими.

(Діти одягають фартушки, закочують рукава і витирають пальчики вологими серветками ).

Пальчикова гра

Перший пальчик — показайчик,

другий пальчик — помагайчик,

третій пальчик — то гуляйчик,

а четвертий — заважайчик,

п ' ятий пальчик — прихваляйчик, кулачковий захищайчик.

Бабуся: Ну що приготували ручки?

Вихователь: Діти, зверніть увагу на чому бабуся працює.

Діти: На дощечці.

Бабуся: Я вам кожному роздам дощечки на яких ви теж будете ліпити вареники.

Вихователь: Бабусю, а що ти на вареники приготувала?

Бабуся: Наварила картоплі. Діти, подивіться, а що в мене на дощечці лежить?

Діти: борошно, тісто.

( бабуся показує дітям, як ліпити вареники і разом з ними ліпить ; звучить музика). Коли діти закінчать ліпити вареники вихователь роздає вологі серветки, діти витирають руки, знімають фартушки).

Вихователь: Бабусю, ти вари вареники, а ми з дітками пограємося в гру.

Рухлива гра “Баба діду догодила”.

Хід гри.

Діти вибирають за допомогою лічилки бабу. Решта дітей стають у коло і йдучи по колу промовляють слова:

Баба діду догодила ,

Вареників наварила,

Вареники не погані,

Вареники у сметані,

Ой чікі-чікі- чікі,

І побігли всі навтіки

(діти тікають, а вибрана бабуся їх ловить). Гра повторюється 2-3 рази.

Вихователь: Що бабусю, ти справилася?

Бабуся: Так, вареники вже готові. До мене поспішайте.

( Бабуся висипає вареники в миску ).

Вихователь: Ой бабусю, вже і наварили. Яка у вас чарівна піч.

Бабуся: Діти, що ж ми з вами сьогодні наварили?

Діти: Вареники з картоплею.

Бабуся: Що ж будемо смакувати?

Вихователь: Бабусю, ми дуже поспішаємо. Ти дай нам вареників у дорогу.

( бабуся загортає вареники і дає вихователю ).

Діти: Дякуємо тобі бабусю, до побачення.

Вихователь: Де ж це наша конячка? Запрягаємось і поїхали.

( діти на конячці під музику повертаються до групи ).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
2
міс.
0
7
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!