Дитячі страхи

Опис документу:
Поняття дитячих страхів, як вони виникають та як їх позбутися.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Дитячі страхи

Дитяча нервовість породжує страхи і «живиться» ними. Сильний страх, який переживає дитина, так само згубний для неї, як і надмірне горе. І ні в якому іншому випадку нерозуміння батьками переживань дитини не є таким ганебним, як при дитячих страхах. Дорослі дуже часто не усвідомлюють серйозності тих болісних переживань, які відчуває залякана дитина. У сутінках, у темряві фантазія малюка перетворює штори на привиди, які рухаються, наділяє предмети надприродними можливостями, оживлює їх. Страх темряви – страх давній, вічний. Для дитини темрява – істота жива, з ротом і очима. На малюнках діти у віці від 5 до 9 років завжди виділяють у чудовиськах і хижих тварин рот і очі.

Однак основна причина страхів у дітей – неправильне виховання і, як наслідок, – тривожність, невпевненість дитини у собі. Рівень розумового розвитку також визначає характер дитячих страхів. Чого дитина не розуміє, того вона і боїться.

Психовалеологічний підхід до дитячих страхів передбачає три важливих моменти.

По-перше, дітей ніколи не треба лякати заради слухняності – ні дядьком, ні вовком, ні лісом. Лякати чим-небудь – це лякати смертю! У призначений час дітей знайомлять з реальними небезпеками, але ніколи не залякують уявними колізіями. Виховування страхом – найбільш часта і згубна педагогічна помилка. Коли дитина страхом стримується від забороненого і страхом спонукається до необхідного, вона стає не тільки нервовою, тривожною, але, що ще гірше – аморальною, безвідповідальною.

По-друге, батьки ніколи не повинні соромити дитину за її страх. Насмішки над боязливістю – також жорстокість. Сором і страх взаємопов’язані. Під впливом насмішок сором’язлива дитина починає приховувати страх, який не тільки не зникає, але ще більш посилюється. І маленька людина залишається наодинці зі своїми переживаннями. По-третє, дитину ніколи не треба залишати одну в незнайомій обстановці, в ситуації, коли може з’явитись щось несподіване для неї. У цьому випадку поява страхів стає неминучою. Дорослі повинні передбачувати подібні ситуації і попереджувати їх.

Мудрі батьки захищають дітей від страхів розумною передбачливістю і добротою. Наприклад, дитина нерідко відчуває страх при засинанні, тому що стикається одночасно і з темрявою, і з самотністю.

Діти залучаються до творчості, яка допомагає звільнитися від обтяжливих переживань, що породжені страхами. Якщо страх уже мучить дитину, його існування може припинитися, коли дитина починає малювати, або інсценувати відповідні персонажі за допомогою ігор. Дітлахи малюють чудовиськ, Бабу-Ягу, лісовика, але малюють їх смішними, або поруч із ними зображають себе – озброєними, сміливими, непереможними. І об’єкти страху втрачають свою загрозливу суть. Вогонь на малюнку гасне під натиском води, якою дитина в ролі пожежника заливає полум’я. Зображений на малюнку казковий ліс населяється добрими тваринами і людьми: в ньому стежина, на якій мама і тато – і ліс малюку вже не страшний. Знищення страхітливих персонажів на малюнках допомагає дітям звільнитися від страху і в житті.

Кращий засіб звільнення від страхів – сюжетно-рольова гра. Граючи, можна побігати з рушницею за вовком). І тепер вже вовк боїться малюка і просить вибачення за свої витівки. У грі дитина може і сама побути вовком, Бабою-Ягою, «полякати» тата, маму, бабусю і посміятися над їх страхом. Страх знищується сміхом.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
4
міс.
1
6
дн.
0
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!