і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Дієслова-синоніми,дієслова-антоніми, багатозначнідієслова.Вживання дієслів у прямому і переносному значеннях.

Дієслова-синоніми,дієслова-антоніми, багатозначнідієслова.Вживання дієслів у прямому і переносному значеннях.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Дієслова-синоніми,дієслова-антоніми,

багатозначнідієслова.Вживання дієслів у прямому і

переносному значеннях.

Мета: удосконалювати вміння вживати в мовленні іменники-синоніми,антоніми,як засіб увиразнення мови,вміти застосовувати в мовленні багатозначні слова,розвивати і збагачувати мовлення дітей, виховувати інтерес до рідної мови.

Перебіг уроку

I.Організація учнів до роботи.

Добрий день.

У добрий час!

Рада діти,бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався-

До дзвінка ще постарався.

Зараз сядуть всі дівчата,

А за ними і хлоп`ята.

-Для того,щоб справитись із завданням цього уроку,будемо

працювати старанно,слухати уважно, писати охайно. Отже,сьогодні

завдання на уроці такі:

-Не просто слухати, а чути.

-Не просто дивитися,а бачити.

-Не просто відповідати, а міркувати,

-Дружно й плідно працювати.

А чого ви очікуєте від уроку ?

Створення емоціонального настрою.

-Подивились мені в очі.Подивились один на одного, посміхнулись

І сказали:

«Я-найкращий,Ти-найкращий,Ми-найкращі»

-Щоб ви хотіли побажати один одному?

(На квітах написані побажання)

-А я побажаю вам гарного настрою і тепла.

-А від чого може стати тепло?(Від усмішок і сонечка)

-А ось і сонечко(символічне,прикріплюю до дошки

А якщо є сонечко , то проростуть і квіточки . За кожне виконане завдання у нашої квіточки зявлятиметься пелюсточка .

Каліграфічна хвилинка

Дисципліна

Актуалізація знань

Гра «Закодовані слова»

д

и

с

ц

и

п

л

і

н

а

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

3218710 сиділа сцілила 34875710

32610710 сипала цідила 4812710

Що спільного між словами?

Гра «Розсипанка»

Диференційоване завдання

1 від поданих слів утворити початкову форму

2 утворити з поданими дієсловами словосполучення іменник +прикметник у теперішньому часі

3 Записати 2 речення з дієсловами у майбутньому часі і визначити синтаксичну роль .

Спостереження над мовним матеріалом

Що означає слово цідити ? сипати ?

Що означають фрази? цідити крізь зуби ? говорити

Сипати горохом?

А яким словом можна замінити слово говорити ?Протилежне слово ?

(мовити , казати , ректи , розповідати , торохтіти , цвіріньчати …..)

А продовжити цей ряд слів нам допоможе вправа 265

Оголошення теми і мети уроку

Дієслова-синоніми,дієслова-антоніми.

Висновок

Робота в парах (дібрати синоніми)

Бігти- мчати,нестись,летіти.

думати- мислити,міркувати.

йти- крокувати,плентатись,сунути.

Фізкультхвилинка

А з співом якої пташки порівнюють наше мовлення? (соловейка)

Вправа 266

Злітала- падала сміялася –сплакувала

Гра «Злови м’яч »

Вправа 268

Уживання дієслів у прямому і переносному значеннях

-Відгадайте загадку.

Старий дід мости помостив.

Молода прийшла – мости рознесла.(Мороз і весна)

Хлопчики записують слово мороз, а дівчатка – весна та добирають до цих слів дієслова таким чином, щоб вони були вжиті в переносному значенні.

Наприклад: мороз – тріщить, кусає, щипає, падає, малює тощо; весна – прийшла, прилетіла, прилинула, завітала, розбудила, уквітчала тощо.

Підсумок уроку

-Інтерактивна вправа «Барвограй»

-На уроці ми працювали з дієсловом,то зараз спробуємо до кожної першої літери цього слова дібрати дієслова,які могли б охарактеризувати вашу роботу на уроці

Д-думали

І- ілюстрували

Є-єднали

С-старалися

Л-лагодили

О-організовували

В-вислуховували

О-оцінювали

-Чи здійснилися ваші очікування від уроку?

-Чого ви навчилися на уроці?

-Кому треба бути уважнішим на уроці?

(Оцінювання)

Домашнє завдання

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Власна розробка уроку , де використані інтерактивні методи та прийоми з дотриманням вікових особливостей учнів . Урок носить виховний характер до рідної мови . Мала за мету удосконалювати вміння вживати в мовленні іменники-синоніми,антоніми,як засіб увиразнення мови,вміти застосовувати в мовленні багатозначні слова,розвивати і збагачувати мовлення дітей.
  • Додано
    12.02.2019
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    4 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    76
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    5
  • Номер матеріала
    CM208273
  • Вподобань
    0
Курс:«Стратегії профілактики та вчасного реагування на прояви суїцидальної поведінки неповнолітніх»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь