Дидактичний матеріал, "Ігри в початковій школі".

Опис документу:
Завдання Нової української школи побудувати навчальний процес малюків таким чином, щоб навчання в школі стало дитині в задоволення . Навчатися з радістю, адаптуватися до школи, спілкуватися з однолітками можна через гру.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Гра «Луна»

Перед грою психолог з’ясовує, чи знають діти, що означає слово «луна». Почувши різні пояснення, може підсумувати: «Луна в грецькій міфології — німфа. За однією з легенд за балакучість вона була покарана і втратила здатність говорити і могла лише повторювати закінчення чужих слів. За іншим міфом, через безмовну любов до Нарциса так засохла, що стала невидимкою і зберегла лише голос. Але це казкове тлумачення. А в дійсності луна, від імені німфи Луна, — це звукова хвиля, відбита від якої-небудь перешкоди і прийнята спостерігачем. Звукова луна сприймається вухом роздільно від первинного сигналу лише в тому випадку, якщо воно запізнюється не менш ніж на 0,05-0,06 секунди».

Хід   гри.   Гравці   розбиваються  на  дві  групи: одна зображує мандрівників у горах, інша — луну. Перша група, ланцюжком «подорожуючи» по кімнаті, по черзі, дотримуючись паузи, вимовляє різні звуки, звукосполучення («Ау-у-у-у» або «Тр-р-р-р»). Завдання дорослого — регулювати черговість вимовлених звуків, тобто показувати, хто і коли повинний вимовляти свій звук (роль ведучого згодом доручається кому-небудь з дітей).

Друга група, сховавшись по куткам кімнати, намагається якомога точніше відтворити почуте. Неважливо, якщо звуки відтворюються не синхронно. Головне — не спотворювати й у точності відтворювати звукосполучення. Гру можна проводити парами, за тим самим сценарієм, що і «Дзеркало»: повторюються не тільки рухи, але і звуки.

Гра «Воїни»

Хід гри. Гравці сідають, утворивши коло. Дорослий пропонує уявити, що вони купаються в морі, занурюючись у ласкаві хвилі, і зобразити ці хвилі — ніжні і веселі. Тренування закінчується «купанням у морі»: один із гравців стає у центр кола, до нього по одному підбігають хвилі і ласкаво погладжують плавця. Коли усі хвилі погладять його, він перетворюється в хвилю, а його місце займає наступний гравець.

Гра «Тінь»

Хід гри. Учасники гри складають пари. Один виконує роль тіні, у точності копіюючи   те,   що   зображує   партнер(збирає ягоди, гриби, ловить метеликів). По ходу діти міняються ролями.

Гра «Передай рух»

Хід гри. Учасники гри, утворивши коло, закривають очі. Дорослий, ведучий, «будить» свого сусіда і показує йому яку-небудь дію (зачісується, миє руки, ловить метелика). Ці рухи гравець показує наступному, і так — по колу, до останнього. Нову дію загадує вже хтось з дітей. Гра продовжується доти, поки у гравців є бажання загадувати рухи.

Гра «Бабуся Меланка»

Правила гри. Один із гравців, що водить, придумує який-небудь оригінальний рух, інші його повторюють. Завдання решти — не тільки узгоджено виконувати кожен його рух, але і створювати веселий настрій.

Хід гри. Діти разом з дорослим утворять коло, у середині якого один із гравців зображує бабусю Меланку. (На бабусі хусточка і фартух). Заспівується смішна пісенька, яка оживляється виразними діями.

У Меланки, у бабусі

Жили в маленькій хатинці

Сім синів (діти рухаються по колу, тримаючись за руки),

Усі без брів.

Ось з такими вухами,

Ось з такими носами,

Ось з такими вусами,

З такою головою,

З такою бородою (зупиняються і жестами і мімікою зображують те, про що говориться в тексті: закривають руками брови, роблять «круглі очі», великі ніс і вуха, показують довгі вуса, величезну голову, довгу бороду).

Нічого не їли,

Цілий день сиділи

(сідають навприсядки),

На неї дивилися,

Робили от так… (повторюють за ведучим будь-який смішний рух).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00