Дидактичний матеріал "Цікаві математичні задачі"

Опис документу:
Для активізації розумової діяльності учнів корисні також захопливі розважальні задачі. В них живуть своїм чудернацьким життям і діють улюблені герої дитячих мультфільмів і книжок. Такі задачі викличуть веселе пожвавлення в класі та засвітять вогник цікавості в очах дітей. Такі задачі заохочують дітей до їх розв'язання та збуджують інтерес до навчання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Медюк Ірина Володимирівна

Вчитель початкових класів

Вчитель вищої категорії

Звання «Вчитель – методист»

Ананьївського НВК

«ЗОШ І – ІІІ ст. – гімназія - ДНЗ»

вул. Пушкіна, 36,

м. Ананьєва Одеської обл. 664000

телефон 06322031

Поштова адреса: вул. Лукашевича 19 – А, кв. 9, м. Ананьїв,

Одеська обл. 66400 телефон – 0683916277

irina0760med@gmail.com

Скільки грамів овочів потрібно взяти для приготування борщу?

(Відповідь: 612г).

Цікаві математичні задачі

Для активізації розумової діяльності учнів корисні також захопливі розважальні задачі. В них живуть своїм чудернацьким життям і діють улюблені герої дитячих мультфільмів і книжок. Такі задачі викличуть веселе пожвавлення в класі та засвітять вогник цікавості в очах дітей. Адже на кожному уроці необхідно створювати позитивний емоційний фон, настрій, який полегшує сприймання будь – якого матеріалу. Такі задачі заохочують дітей до їх розв’язання та збуджують інтерес до навчання.

 1. Незнайко написав листа з 10 слів і зробив у кожному слові по 3 помилки. Скільки помилок у Незнайковому листі?

 2. У Пончика на комбінезоні 17 кишень: 10 спереду, решта ззаду. В кожній кишені спереду по два пончики, а ззаду по три. Скільки всього пончиків у Пончика?

 3. У машині Гвинтика та Шпунтика можна перевезти або 2 сливи, масою 40г кожна, або одну грушу, масою 90г, або 18 вишеньок, масою по 5г.

Більше вантажити не можна – зламається машина. Чи можна перевезти на цій машині 100 – грамове яблуко?

 1. Чебурашка навчився літати, махаючи вухами. Щоб піднятися на один поверх, йому треба змахнути вухами три рази. Скільки разів потрібно змахнути вухами Чебурашці, щоб піднятися на висоту 9 – поверхового будинку?

 2. До Чебурашки приїхали родичі з Африки. Гена приніс їх із вокзалу на собі. На кожну лапу він посадив по два чебурашки, та ще семеро сіли йому на спину. Скільки чебурашок приніс Гена з вокзалу?

 3. Якось листоноша Пєчкін приніс листи: Шарикові - один лист, Матроскіну – вдвічі більше, ніж Шарику, Дяді Федору – вдвічі більше, ніж Шарикову й Матроскіну разом. Скільки всього листів приніс друзям Пєчкін?

 4. Коли мама Дяді Федора вперше приїхала до Простоквашина, Дядя Федір подарував їй 52 квітки, Шарик – удвічі більше, ніж Дядя Федір, Матроскін - у 2 рази менше, ніж Шарик, а галченя Хтотам - одну квітку. Скільки квітів у маминому букеті?

 5. У Петрика Пяточкіна 28 зубів, а у пилки, якою він підпилює ніжку батькового стільця, зубів у чотири рази більше. Скільки зубів у Петрика і пилки разом?

 6. Чебурашка та крокодил Гена засперечалися, хто з них кращий музика. Вирішили так: хто довше зможе грати без перерви, той і переможе. Хто ж із них виявився переможцем, якщо Гена грав на гармошці 3 години, а Чебурашка на пищику – 180 хвилин?

 7. Якщо Дядя Федір варить обід, то йому на приготування потрібна година. Якщо Шарик ліпить пироги у вигляді сосисок, то він витрачає часу в два рази менше, ніж Дядя Федір. Кіт Матроскін готує молочну бовтанку в шість разів швидше, ніж Шарик ліпить пироги. Скільки часу витрачає на приготування обіду Матроскін? (5хв.)

 8. Крокодил Гена влаштувався на роботу – сидить біля зоопарку з гармошкою та всім іменинникам співає пісню про день народження.

Протягом дня він заспівав пісню 28 дівчаткам, 19 хлопчикам, 8 тьотям і 3 дядям. Скількох іменинників привітав Гена?

 1. Щоб розізлити Гену та чебурашку, Шапокляк зробила 12 капостей Гені, 19 – Чебурашці та 39 – їм обом. Скільки капостей Шапокляк зробила даремно, якщо вони жодного разу так і не розсердилися? (70).

 2. Вінні – Пух, ідучи до Кролика, важив 2кг. У Кролика він з’їв чотири банки згущеного молока, по чверть кілограма кожна, та 8 банок меду, по півкілограма. Скільки став важити Вінні після обіду в Кролика?

 3. Мавпа вирішила поміряти удава лінійкою. Поміряла дві третини, і вийшло 8м. Потім їй набридло, і вона ці вимірювання облишила. Яка довжина удава?

 4. Петрик П’яточкін узяв 100 – грамове яблуко і з’їв від нього дві п’яті частини. Скільки грамів яблука пропало даремно, якщо недоїдене яблуко він викинув?

 5. В акваріумі було 20л води. Петрик П’яточкін трошки погрався з рибками, внаслідок чого чотири п’ятих усієї води опинилося на підлозі. Скільки літрів води залишилося в акваріумі?

 6. Віслючок Іа з’їдає за обідом 40 гілочок будяка, по 50г кожна. Вінні – Пух за обідом з’їдає 4 банки згущеного молока, по півкілограма кожна. Хто після обіду поважчає більше – Вінні чи Іа?

 7. Якщо всі двійки, що їх одержав Петрик за шкільне життя, вишикувати в колону, то цей ланцюжок протягнеться від однієї стіни класу до другої. Відстань між стінами – 6м, кожна двійка завширшки 1см. Скільки двійок отримав Петрик П’яточкін упродовж свого шкільного життя?

 8. П’ять картоплин зварилося в каструлі за 30хв. За скільки хвилин зварилась одна картоплина?

 9. У матері п’ятеро дочок, у кожної по одному брату. Скільки всього дітей у матері? (Шестеро).

 10. Кавун важить 3кг та ще стільки ж. Скільки важить його половина?

 11. Двоє батьків і двоє синів прийшли до театру і зайняли 3 місця. Як це могло трапитись?

 12. У тварини дві праві ноги, дві ліві ноги, дві ноги попереду, дві – позаду. Скільки ніг у тварини? (Чотири).

 13. Жили двоє котів і один чоловік. Скільки у них ніг? (Дві).

 14. Двоє батьків і двоє синів спіймали трьох зайців. Поділили між собою і кожен отримав по 1 зайцеві. Як це можливо? (Це були батько, син і дідусь).

 15. Скільки горобець зробить кроків за сім років? (Жодного, тому що він скаче).

 16. Як бабусі вдалося порівну розділити сім картоплин між п’ятьма онуками? (Вона зварила картопляне пюре).

 17. На дубі три гілки, на кожній по шість яблук. Скільки всього яблук на дереві? (Жодного. На дубі яблука не ростуть).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
3
міс.
1
5
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!