Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
М’які навички як основа організації якісного освітнього процесу
»
Взяти участь Всі події

Дані про сонячну систему і про планети сонячної системи (матеріал з Вікіпедії) – для учнів 11 класу

pdf

Астрономія

Для кого: 11 Клас

21.02.2022

110

4

0

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:


Сонячна
Система являє собою сукупність деяких небесних тіл у космосі, існуючих в певних межах. У цю незвичайну систему небесних тіл входять зірка (Сонце), 8 планет, 140 супутників. Сонячна система входить до складу Чумацького Шляху (Молочний шлях).
твердих часток, а в планет-гігантів утворення почалося з акумуляції кам'янисто-крижаних часток, а потім на деякому етапі їхнього зростання доповнилося приєднанням газів.

Сонце – джерело енергії нашої сонячної планети. Сильне гравітаційне поле сонця утримує планети на своїх місцях. Від енергії сонця залежить погодні умови і клімат на планетах, а також біологічне життя на Землі. Без Сонця життя на Землі було б неможливе. Планети земної групи Сонячна система поділена на дві частини – внутрішня і зовнішня області. Планети земної групи які розташовуються у внутрішній області (Меркурій, Венера, Земля і Марс). Меркурій Венера Земля Марс Пояс Астероїдів Покинувши червону планету з її місяцями позаду, ми виявляємо перед собою дивне скупчення невеликих планетообразних об’єктів, іменованих поясом астероїдів Сонячної системи. Газові гіганти Газові гіганти Юпітер і Сатурн, а також крижані гіганти Уран і Нептун знаходяться у зовнішній області. Дві області розділені між собою поясом астероїдів. Планети земної групи складаються з силікатної кори, мантії і металевого ядра. Планети зовнішньої області складаються переважно з водню та гелію. Юпітер Сатурн Уран Нептун Пояс Койпера і хмара Оорта За Нептуном розташовані два регіони – пояс Койпера і хмара Оорта. Пояс Койпера складається з карликових планет і безлічі дрібних небесних тіл. На значній віддалі від пояса Койпера розташована хмара Оорта – дім крижаних комет

Приблизні розміри планет Сонячної системи одна відносно одної та Сонця

Планети Сонячної системи по порядку:

За визначенням MAC, є 8 відомих планет: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран та Нептун. Для запам’ятовування порядку планет можливо скористатись таким реченням: Ми Всі Знаєм: Максим Юний Син Уляни Неньки.