Чому дитина може, але не хоче вчитися (стаття)

Опис документу:
Поради батькам як змотивувати дитину до навчання

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Чому дитина може, але не хоче вчитися?

Справа в тому, що шкільна система навчання багато в чому зорієнтована на запам’ятовування, постійну увагу, посидючість. Сучасні діти активні, «шустрі», ініціативні, їм важко «вписатися» у систему рамок і правил. Для таких дітей важливі завдання на кмітливість, вміння придумувати і творити, виявити ініціативу. Такі діти не можуть просто висидіти, зробити те, що вимагають, запам’ятати, завчити. І зрештою, їм стає нудно, зникає бажання вчитися. Якщо дитина скаржиться на те, що їй нудно, важко, нецікаво, поспівчувайте їй. Скажіть їй, що вам теж іноді буває нудно і нецікаво. Поговоріть про це з дитиною і розкажіть їй про те, як ви долаєте цю ситуацію. А потім обговоріть, що ж корисного і цінного є в школі, що їй цікаво і подобається. Наприклад, діти, з якими можна грати і бігати на перервах, цікаві предмети, улюблені вчителі, секції і гуртки, конкурси і свята.

Іноді дитина чекає саме цього. Їй потрібно поділитися негативними емоціями. Потрібно, щоб ви її вислухали. І не засудили за небажання вчитися, не стали відразу умовляти і читати «мораль», що це потрібно. Тоді вона готова буде і сама побачити, що в школі є не тільки негативне, але і цікаве.

Якщо ви бачите, що дитині не цікаво те, що вивчають у школі, вам доведеться підключити свою творчість, щоб підтримати пізнавальний інтерес у дитини. Часто батьки вимагають чогось від дітей і від школи, але самі не докладають зусиль, щоб змінити ситуацію.

Пам’ятайте, що це ваша дитина. І якщо ви хочете щось змінити, то без власної творчості і пошуку способів дійсно зацікавити, а не примусити дитину, вам не обійтися.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
1
міс.
2
6
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!