! В а ж л и в о
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

« Цінність життя та здоров’я людини. Як зберегти здоров’я?"

Опис документу:
Інтегровний урок - тренінг. Формування у дітей поняття про життя як найбільшої цінності, про здоров’я – як найважливішу умову щасливого життя; розвивати почуття особистої гідності; вчити поважати інших людей; створити на уроці-тренінгу дружню атмосферу; розвивати навички комунікації і групової роботи; виховувати в учнів терпиме ставлення до інших, їхніх звичок, поглядів, толерантне ставлення до інших людей, готовність їм допомагати.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтегрований урок - тренінг

« Цінність життя та здоров’я людини.

Як зберегти здоров’я?

Мета: формування у дітей поняття про життя як найбільшої цінності, про здоров’я – як найважливішу умову щасливого життя; розвивати почуття особистої гідності; вчити поважати інших людей;

створити на уроці-тренінгу дружню атмосферу; розвивати навички комунікації і групової роботи;

виховувати в учнів терпиме ставлення до інших, їхніх звичок, поглядів, толерантне ставлення до інших людей, готовність їм допомагати.

Формування компетентностей:

уміння вчитися – навчити учнів організовувати свою навчальну діяльність, сформувати в них почуття відповідальності за виконуване завдання, готовність самостійно працювати з новим навчальним матеріалом, висловлювати власну думку з приводу обговорюваних питань;

соціальної – продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі та команді, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими;

здоров’язбережувальної – оволодіння знаннями про здоров’я та безпеку, практичними навичками здорового способу життя і безпечної поведінки, формування ціннісного ставлення до життя і здоров'я.

Навчальні завдання: ( наприкінці заняття учні повинні):

  • мати уявлення про цінність життя і здоров’я;

  • усвідомлювати неповторність кожної людини;

Обладнання і матеріали:

- мікрофон;

- камера;

- підручні матеріали для імітації звуків;

- кольорові аркуші;

- кольорові фломастери;

- ножиці;

- олівець для склеювання паперу;

- малюнки з правилами тренінгу;

- лепбуки «Азбука здоров´я»;

- плакат для роботи у групі;

- записи мелодій.

Структура тренінгу

З М І С Т У Р О К У – Т Р Е Н І Н Г У

К І Л Ь К І С Т Ь Ч А С У

1.

Вступна частина

7 хв

2.

Основна частина

15 хв

3.

Практична частина

10 хв

4.

Зворотний зв’язок

3 хв

Хід уроку-тренінгу

Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок.

До роботи швидше, клас!

Я вітаю усіх вас.

І. Вступна частина

1.1 Вправа «Мікрофон»

  • Діти, як ви вважаєте, для чого людина приходить у цей світ?

  • Що є найціннішим для людини?

  • Для чого нам здоров´я?

  • Що впливає на здоров´я?

  • Що заважає людям бути здоровим?

  • Від кого і від чого залежить здоров´я?

( Висновок) Отже, найголовніша людина на землі – це кожен з вас. І від кожного з вас залежить не тільки щастя вашого життя і здоров’я, але і життя і здоров’я нашого міста, нашої країни і навіть усієї Землі.

1.2. Для вдалої роботи і досягнення мети нам потрібні правила.

(Повторення правил за малюнками)

- правило піднятої руки;

- уважно слухай вчителя;

- обгрунтуй свою відповідь;

- хочеш щось сказати, підніми руку;

- не заважай товаришу;

- активно працювати;

- посміхайся.

Діти, яке правило вам найбільше подобається? А яке найчастіше порушуємо?

Мотивація.

Відгадайте загадку.

Що це за дорогоцінний товар, який дарується безкоштовно.

II. Оголошення теми уроку.

Тож, тема нашого уроку-тренінгу

«Цінність життя та здоров’я людини. Як зберегти здоров’я?»

2.1. Очікування учасників

Вчитель ставить запитання згідно теми уроку, якщо їхні очікування в кінці тренінгу збудуться, то винагородою будуть аплодисменти.

Сьогодні на тренінгу дізнаємося що найбільші цінності - це здоров´я і життя, які має кожна людина. Ми з вами поговоримо про те, як треба ставитись до оточуючого середовища, до своїх близьких, до друзів, як зміцнювати здоров’я, пограємося, поспілкуємося, проаналізуємо почуте й вивчене і цікаво проведемо час.

IІІ. Основна частина

3.1 Віршовані рядки.

Яке це щастя в світі жити

І відчувати смак життя,

Співати, мріяти, радіти

Й летіти в світле майбуття.

Яке це щастя - в світі жити!

    1. Словникова робота.

Цінність – те, що має певну вартість, ціну, важливість, значущість чого – небудь.

Неповторність – такий, якого більше не буде.

Здоров´я – найдорожчий скарб. Все залежить від тебе!

3.3 Бесіда

На жаль, багато людей задумуються про цінність життя тільки тоді, коли виникає серйозна загроза для здоров´я, або коли воно значною мірою втрачене.

Людина повинна дорожити своїм життям, адже воно неповторне.

Щодня ви перебуваєте в різних місцях: надворі, в транспорті, в приміщенні. Займаєтеся різними видами діяльності – навчаєтесь, працюєте, граєтесь тощо. Ваше життя багато в чому залежить від того, як ви дбаєте про своє що? (Здоров´я)

    1. Руханка.

Здоров´я залежить від рухового режиму, чим більше людина рухається, тим краще працює її організм.

  • Чи покращився настрій після фізкультхвилинки?

Висновок: настрій впливає на результат роботи.

    1. Робота в групах.

  • Як зберегти своє здоров’я і дбати про нього ми зараз з вами і вирішимо.

Об´єднання в 4 групи (сердечко, сонечко, посмішка, квіточка).

Завдання:

Об´єднати слова в поняття: від чого залежить здоров´я і як потрібно себе вести, щоб бути здоровим ?

І група «Сердечко»

Слова – почуття, враження, настрій.

(Вплив музики на здоров´я. Саморобні підручні інструменти: пляшки, коробки, пісок, галька)

ІІ група «Сонечко»

Слова – кольори, люди, дружба.

(Вплив кольорів, людей, взаєморозуміння. Створення пано на дошці з окремих елементів)

III група «Посмішка»

Слова – природа, рух, праця.

(Вплив води, повітря, сонця, руху, праці. Показ елементів танцю)

IV група – «Квіточка»

Слова – їжа, гігієна, відпочинок.

( Виготовлення групового лепбука з використанням окремих малюнків ).

3.5 Презентація групової роботи

Висновок:

- Молодці, діти, ваші вчинки й праця роблять оточуюче середовище красивішим, чистішим, комфортним, а людей щасливішими.

- А якими треба бути, щоб на все хватало сил? (Міцними та здоровими)

IV. Підсумкова частина

4.1 Очікування.

- Діти, прийшов час пригадати і про очікування. Отже, якщо ваші вони справдилися, то плескайте в долоньки гучніше.

4.2 Зворотний зв’язок.

- Продовжіть фразу «Щоб бути здоровим, потрібно….»

4.3 Прощання

Стати в коло. Праві ручки протягнути в центр і сказати такі слова «Цінуй життя і здоров´я!», «Будьмо!»

Пісня « Ми бажаєм вам добра»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Психологічні особливості навчання вчителів у системі формальної і неформальної освіти»
Швень Ярослава Леонідівна
24 години
490 грн
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись