Матеріал:

Безпечний обмін в мережі INTERNET

docx
17.02.2022
3 0
8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

52

0

12

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Тема: БЕЗПЕЧНИЙ ОБМІН В МЕРЕЖІ INTERNET.

Мета: Сформувати в учнів уявлення про можливі ризики спілкування в інтернеті, пов’язані з поширенням інтимних фото.

Тривалість заняття: 45 хвилин

Хід заняття

  1. Налаштування на роботу, вправа «Привітання» (5 хв.)

Мета: налаштувати групу на спільну роботу, прийняти правила роботи групи під час тренінгу.

Хід вправи. Учасники стають у коло. За годинниковою стрілкою, починаючи з ведучого, висловлюють свої вітання, називають імена. Потім передають імпульс натисканням на праву руку сусіда.

Вправа завершена, коли імпульс дійде до ведучого.

  1. Актуалізація опорних знань учнів (5 хв.)

Бесіда з учнями:

  • Що таке Інтернет?

  • Для чого потрібен Інтернет?

  • Назвіть плюси спілкування в мережі Інтернет.

  • Чи несе загрози Інтернет? І які?

  • Чи знайомі Ви з терміном «онлайн-грумінг»?

  1. Інформаційне повідомлення «Що таке онлайн-грумінг?» (5 хв.)

Із розвитком глобальної мережі Інтернет наш звичний спосіб життя дуже змінився. Розширились межі наших знань і досвіду. Ви з раннього віку знайомі з плеєрами, мобільними телефонами, ноутбуками. Величезна кількість інформації чекає вас повсюди і дуже впливає на ваше виховання та сприйняття навколишнього світу. Ви легко сприймаєте інформацію, подану за допомогою медіа-засобів. Але, ми з вами знаємо, що будь-яка медаль має дві сторони. Так і мережа Інтернет має як позитивний, так і негативний вплив на наше життя.

Отже, сьогодні ми познайомимось з поняттям «онлайн грумінг».

Онлайн-грумінг – це налагодження довірливих стосунків з дитиною в інтернеті з метою сексуального насильства над нею. Грумери, ті хто спричиняє таке насильство, рідко з’являються в соцмережах під виглядом сорокарічного дядечки, який відразу вимагає сексу. Злочинці найчастіше створюють нову особистість – хлопчика чи дівчинку приблизно одного віку з вами, з чужими фотографіями і придуманою історією життя. Найчастіше вони видають себе за знайомих друзів і мають цілком собі легітимну легенду на тему чому і навіщо вони вступили в комунікацію саме з вами. Знайомство, до того ж, часто відбувається в просторі, який ви можете розглядати як «безпечний». Що може статися, коли ти сидиш собі вдома у своєму кріслі, граєш в улюблену гру і заводиш в чаті з кимось діалог? І так, це називається «грумінг» (залицяння) саме тому, що вас далеко не відразу виводять на сексуальну тематику…

  1. Вправа "Збери рукостискання" (20 хв.)

Учням пропонується на протязі 10 секунд привітатись за допомогою рукостискання із якомога більшою кількістю однокласників.

Обговорення:

- Кому скільки чоловік вдалося привітати?

- У когось виник психологічний дискомфорт?

- Якщо так, то чим він був викликаний?

Спілкуючись в Інтернеті, ми дуже часто додаємо незнайомих людей у свої соціальні мережі і спілкуємося з ними.

Ми не знаємо про них абсолютно нічого, тільки їхні «ніки». Як багато інформації про людину ми можемо дізнатися від віртуального імені або рукостискання? Мінімум інформації! Тому пропоную переглянути відеоролик

Перегляд відеоролика: https://www.youtube.com/watch?v=b-gaa9ZI2JE.

Обговорення відео:

  1. Які твої враження, думки після перегляду?

  2. Як вважаєш, чи відбуваються такі злочини в Україні?

  3. Чому ці дівчина або хлопець повірили в щирість нових «друзів» та надіслали свої світлини?

  4. Як гадаєш, чому саме тема кохання обрана злочинцями для грумінгу?

  5. Як оцінюєш вчинок дівчини (хлопця): він усвідомлений чи зумовлений миттєвими почуттями, емоціями?

  6. Що могли вони зробити, щоб не потрапити в таку ситуацію?

  7. Що робити, якщо вже потрапив в таку ситуацію?

  1. Закріплення заняття «Дай відповіді на запитання» (10 хв.)

Пропоную вам відповісти на запитання, пов’язані з даною проблемою (учні відповідають на запитання з подальшим роз’ясненням кожного питання )

1. Що робити, якщо мене просять надіслати інтимні фото чи відео?

2. Що робити, якщо я відправив комусь оголені фото чи відео?

3. Що робити, якщо людина, яку я знаю тільки онлайн, вимагає у мене відео дзвінок чи зустріч офлайн?

4. Що робити, якщо мене шантажують надісланими раніше фото чи відео?

5. Як захисти свою сторінку від онлайн-грумера?

6.Що варто знати про налаштування приватності у соцмережах та месенджерах?

Обговорення відповідей учнів.

Підсумок заняття

Для зниження ризику насамперед необхідно вам розуміти, що спілкуватися в Інтернеті можна лише з тими, хто є вашими друзями та знайомими в реальному житті. Необхідно зауважити, що слід уникати особистих розмов з незнайомцями в Інтернеті, особливо на інтимні та провокативні теми. Це не означає, що слід боятися кожного, хто додає вас у друзі в соціальних мережах, однак необхідно перевіряти та аналізувати усіх, хто викликає підозру.

Тому перш ніж натиснути кнопку «НАДІСЛАТИ» під своїм фото інтимного характеру, задумайтесь ось над чим:

А ЧИ ГОТОВИЙ (-А) я?

Адже рішення, прийняті на емоціях - точно не є абсолютно правильними, тим більше, якщо на них впливає навіть невеликий тиск чи вмовляння.

Будьте обачними та бережіть себе!

Список використаних джерел:

1. http://dity.ogo.ua/hotnews/onlajn-gruming-vyd-nasylstva-nad-ditmy-v-interneti/

2. Відео https://www.youtube.com/watch?v=b-gaa9ZI2JE

3. https://dity.in.ua/statti/rizne/onlayn-gruming-noviy-vid-nasilstva-nad-ditmi-v-interneti

4. http://www.brovarskyi-rvo.edukit.kiev.ua/Files/downloads/%D0%92%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%20%D0%B4%D0%BB%D1%8F%20%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%96%D0%BD%D0%B3%D1%83%20%D0%B7%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F.docx

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Презентація на тему "Безпека у мережі Internet"

zip
Презентація на тему "Безпека у мережі  Internet"

317

Аватар профіля Бєрковська Анастасія Геннадіївна
Виховна робота
6—12 клас та дорослі

25 грн

Безпечне спілкування в мережі Інтернет

pdf
Безпечне спілкування в мережі Інтернет

1105

Аватар профіля Онищенко Альбіна Юріївна
Основи здоров'я
5—9 клас

20 грн

Презентація "День безпечного інтернету. Безпечні соціальні мережі"

zip
Презентація "День безпечного інтернету. Безпечні соціальні мережі"

560

Аватар профіля Петько Карина Олегівна
Інформатика
2—11 клас

19 грн

Презентація "Безпечні соціальні мережі" День безпечного інтернету

pptx
Презентація "Безпечні соціальні мережі" День безпечного інтернету

4008

Аватар профіля Петько Карина Олегівна
Інформатика
1—12 клас, I—VI курси, дорослі та змішані

30 грн

День безпечного Інтернету. Твоя суперсила в мережі!

pptx
День безпечного Інтернету. Твоя суперсила в мережі!

74

Аватар профіля Ковтун Ірина Анатоліївна
Позашкільна освіта
1—5 клас

19 грн

Виховний захід "День безпечного інтернету. Безпечні соціальні мережі"

zip
Виховний захід "День безпечного інтернету. Безпечні соціальні мережі"

898

Аватар профіля Петько Карина Олегівна
Інформатика
2—12 клас та дорослі

24 грн

19 грн
