• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Дошкілля
  • «Бджілка з дітками гуляє – їх знання перевіряє» ( інтегроване заняття (з використанням інноваційних технологій)

«Бджілка з дітками гуляє – їх знання перевіряє» ( інтегроване заняття (з використанням інноваційних технологій)

Опис документу:
Програмовий зміст: виявити обсяг знань з розділів математики. Перевірити навички прямої, зворотної лічби, лічби від заданого числа. Закріпити поняття «більше», «менше», «порівну» ,користуючись математичними знаками; знання про вимірювання, користування умовною міркою. Закріпити вміння знаходити числа – сусіди, називати геометричні фігури, формувати вміння знаходити предмети які їх нагадують. Уточнити знання дітей про часові проміжки: місяці; знання про годинник.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«Бджілка з дітками гуляє – їх знання перевіряє»

( інтегроване заняття (з використанням інноваційних технологій)

для дітей старшого дошкільного віку)

Програмовий зміст: виявити обсяг знань з розділів математики. Перевірити навички прямої, зворотної лічби, лічби від заданого числа.

Закріпити поняття «більше», «менше», «порівну» ,користуючись математичними знаками; знання про вимірювання, користування умовною міркою. Закріпити вміння знаходити числа – сусіди, називати геометричні фігури, формувати вміння знаходити предмети які їх нагадують.

Уточнити знання дітей про часові проміжки: місяці; знання про годинник.

Розвивати логічне мислення, спостережливість, пам’ять, мовлення. Закріпити знання про основні одиниці мовлення і вміння правильно користуватися термінами на їх позначення (речення, слово, звук, склад); повторити, як робити звуковий аналіз слів, складати схеми речень, вміння читати двоскладові та трьохскладові слова.

Виховувати увагу, самостійність, витримку, звичку до самоконтролю. Залучати до застосування здобутих знань і вмінь у повсякденному житті.

Обладнання: іграшка: бджілка, Д/гра «В якому предметі сховалися геометричні фігури?»; для вимірювання сиропу: графин, банка, склянка, сироп ,фішки; Д/ гра «Порівняй сонечок»; годинники на кожну дитину; Д /гра «Знайди сусідів»; олівці; малюнки за методикою Л.Шелестової, схеми, екран, проектор, роздатковий матеріал, мед, цукерки «Бджілка».

Хід заняття:

Вих. – Збирайтесь діти всі скоріше

Усміхніться всім миліше,

Пташки у небі співають пісень,

А ми всіх вітаємо: «Добрий день!»

Вих. - Діти, яка зараз пора року?(Весна)

- Як ви здогадалися, що на вулиці весна?

- За якими ознаками?

- Скільки місяців у весни? (три)

- Можете назвати їх? (березень, квітень, травень)

- За допомогою чого ми можемо визначити, який зараз місяць?(За допомогою календаря) Показ календаря

Вих. - Діти, сьогодні на заняття до нас завітала гостя. Відгадайте, хто вона?

Наша гостя, крила має,

Понад квітами літає

Каже, я вам мед ношу

Не чіпайте, бо вкушу,

Так лякає нас мала,

А звуть її… (Бджола)

Вих. - Справжнім вісником весни серед комах є бджоли, вони вилітають коли наступає справжне тепло, і з’являється багато квітів.

Вих. - Бджілка хоче, щоб ми розім’ялися та разом з нею погралися.

Д/гра «Рахуй далі»

Вих. - Один, два, три, чотири, п’ять,

Починаєм рахувать.

(Рахунок прямою, зворотною лічбою, лічбою від заданого числа)

Вих. - Порахуйте від 3 до 7;від 8 до 2;від 5 до 10;від 9 до 4.

Вих. - На галявині казковій

Квіточки ростуть чудові.

Бджілка поміж них літає,

Числа - сусідив вона шукає.

Д/гра «Знайди сусідів»

(діти виконують за партами)

Вих. - Поруч ось росте тюльпан.

Цифру «7» ховає там

Числа - сусіди ви називайте

Будьте уважні часу не гайте.

Вих. - Кульбабка жовтенька

На ніжці тонкій

Сусіди - числа «8»

Ховаються в ній.

Вих. - Ось дзвіночок лісовий

Дзвоном зустрічає

А сусідів числа «10»

Діти називають.

Вих. - Щоб бджільці сімейку нагодувати.

Треба сироп їй приготувати.

Він солодкий і смачний

Додає багато сил.

Вих. - Діти , хто знає, з чого готується сироп?(З цукру та води).

Вих. - В чому вимірюється цукор?(В кілограмах)

Вих. - В чому вимірюється вода?(В літрах)

Вих. - Якою міркою можна вимірювати воду?(Умовною міркою)

Вих. - Що ми можемо взяти за умовну мірку?( банку,склянку, ложку)

Вих. - Діти, ось перед вами графин із сиропом, порожня банка, склянка. Як ми можемо дізнатися, скільки сиропу в графині?

Вих. - Що для цього треба зробити?( Треба виміряти.)

Вих. - Діти, давайте виміряємо сироп склянкою. До мене підійдуть Аліна та Марійка. Аліна буде вимірювати сироп, а Марійка виставляти фішки. (Діти вимірюють).

Вих. - Скільки склянок сиропу було в банці? ( Три.)

Вих. - На квіточках бджілка сиділа в саду

Напевно, ті квітки були у меду

Напевно, ті квітки солодкі були,

Бо сонечка в гості до бджілки прийшли.

Вих. - Діти, треба комах-сонечок з відповідною кількістю крапочок порівняти за допомогою знаків рівняння. Які знаки рівняння ви знаєте? (більше, менше, порівну)

Д/гра «Порівняй сонечок»

Вих. - Бджілка радісно літає,

Всіх до себе закликає.

Діти їй допоможіть:

Фізкультхвилинку розпочніть.

Фізкультхвилинка

Вих. – Зараз діти пригадайте,

Та мені відповідайте:

Д/гра «В якому предметі сховалися геометричні фігури:

круг, квадрат, прямокутник, циліндр»

Вих. – Треба нам порахувати,

Та задачі розв’язати.

Вих. – Три веселі киці

Грались на травиці

Рижик теж до них прибіг ….

Скільки кошенят усіх? (чотири)

Вих. – На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Троє чорних. Скільки всіх? (п’ять)

Вих. – Бджілка нам дає завдання

На логічні міркування:

Задачі на розвиток логічного мислення:

1. У якої геометричної фігури немає ані початку, ані кінця? (круг)

2. Летів горобчик, ластівка, бджілка. Скільки всього летіло птахів?(два)

3. Скільки горішків у порожній склянці? (ані скільки, склянка порожня).

Вих. – Бджілки трудяться охоче

З ранку до самої ночі

Чепуруха золотенька

З встала з сонечком раненько.

Вих. - Діти, як ви гадаєте коли бджілки встають? (Як сонечко зійде)

Вих. - Для них сонечко як годинник.

-Які види годинників ви знаєте?(настінні,настільні,наручні,пісочні,водяні).

- Чим відрізняються годинники?(формою, величиною, кольором).

- Чим схожі?(В них є циферблат, цифри, стрілки).

-Як називаються стрілки в годинниках? (Годинна і хвилинна).

Вих. - Бджілка встає о сьомій годині. Діти, покажіть цей час на годиннику.

(діти виконують)

Вих. - Цілий день бджола літала,

З квіточок пилок збирала.

Сіло сонце. О дев’ятій

Спати їй пора лягати.

Вих. - Покажіть на годиннику дев’яту годину. (діти виконують)

Вих. - Молодці, діти, всі впоралися із завданням.

Вих. – Наші діти - дошкільнята

Все, все, все хотіли б знати:

І мови рідної навчатись,

І рідним словом милуватись.

Вих. - А скажіть будь-ласка з чого складається наша мова?

(З речень)

Вих. – Щоб бджілці про весну нам розказати

Будемо речення гарні складати.

Речення швидше для бджілки складіть

Схеми цих речень діти зробіть.

Вих. – Діти, скажіть з якої літери починається речення? (великої)

Вих. – Що ставиться в кінці речення? (Крапка)

Вих. – Уважно слухайте наступні речення:

Вих.Настала весна. Навесні прилітають пташки. Весна пахне ніжними фіалками.

Вих. – Скільки слів у першому.., у другому.., у третьому реченні ? (два, три, чотири)

Вих. – Діти, зробіть самостійно схему останнього речення (діти викладають за столами, одна дитина біля дошки).

Вих. - З чого складаються речення?

(речення зі слів, слова із звуків).

Вих. – Молодці!

Вих. – Які бувають звуки? (голосні, приголосні). Як вони позначаються (О, -)

Вих. – Наша мова калинова

І ласкава, і медова.

А щоб мову краще знати

Зі словами треба грати.

Вих. – Діти, будь-ласка зробіть звуковий аналіз слова весна( одна дитина біля дошки).

Вих. – Діти скільки голосних звуків у слові весна? (два)

  • Назвіть їх. (-е-, -а-)

  • Скільки приголосних звуків у слові? (три)

  • Назвіть їх. (-в-, -с-, -н-)

  • Скільки складів? (два)

А тепер самостійно - сироп.

Вих. – Молодці!

Вих. – І наступне вам завдання,

Вправа з буквами – читання.

(Розгляньте квіточки, які перед вами та прочитайте слово, починаючи з верхньої букви за годинниковою стрілкою(чотирьохзвукові та шестизвукові слова) вихователь запитує 2-3 дитини прочитати слова.

Вих. – А тепер заштрихуйте ту пелюстку, на якій є звук – е -.

Вих. - Ось і настала пора розлучатись.

Просе нас бджілка не забувати:

Кожна тварина варта любові,

В будь-який час, не лише у розмові.

Вих. - на згадку про зустріч з вами, вона хоче пригостити вас смачним

медом і цукерками.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
2
міс.
2
6
дн.
1
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!