Мета: ознайомити дітей з мистецтвом вишивки. Вчити створювати на смужці паперу орнамент, використовуючи техніку нанесення мазків, крапок, ліній.
Сприяти розвитку пізнавальних здібностей у дітей. Формувати уявлення про рушник, як оберіг людини та оселі. Про побут українців в минулому.
Вчити описувати візерунки та малюнки на рушниках, застосовувати знайомі прийоми для розмальовування та прикрашання паперових рушників. Вчити дітей симетрично заповнювати візерунком короткі сторони паперового рушника.
Удосконалювати навики малювання таких елементів як мазок, крапка, лінія товста та познайомити з тонкою лінією.
Розвивати почуття ритму. Формувати вміння орієнтуватися на площині, розміщувати візерунки «ліворуч», «праворуч». Закріплювати правила роботи з гуашшю.
Виховувати інтерес до українського етносу: народному мистецтву; шанобливе ставлення оберегів українського дому, до рушників вишитих бабусею: естетичні почуття, позитивне ставлення до національних традицій, звичаїв, культури рідного краю.
Хід заняття.
Сьогодні ми з вами пійдемо в гості до бабусі Оксани. Вона запросила нас в гості, прибрала та прикрасила свою світлицю (кімнату). А чим прикрасила ми зараз побачимо.
Як гарно у бабусі у хаті, наче у вінку. Скільки тут багато…рушників.
Бабуся: Так це все я вишивала. На щастя на долю. Кажуть в український хаті ,як у віночку. Бо вона прикрашена рушниками.(Рушник на кілочку – хата як у віночку).Подобається вам дітки?
Які ви тут візерунки бачите?
Яким кольором вишиті рушники?
Так мати та бабуся моя вишивала чорним та червоним кольором, так і я вишиваю.
Чорний – це колір землі годувальниці, все росте на землі, тому це колір багатсва та достатку. А червоний – це колір любові . доброти, кохання.
Вишиті рушники це обереги. Їх потрібно шанувати. Берегти. Тому що вони як дарунок залишилися нам від наших бабусь та прабабусь, а вони бажали нам добра, щоб наше життя було щасливим.
Бабуся запрошує присісти. Розглядання рушників:
Зверніть увагу, що всі рушники прикрашені візерунками з обох кінців. Ліва та права сторона рушника має бути однакова. Ліворуч квітка – праворуч квітка, ліворуч смужка – праворуч смужка.
А чи хочете попробувати вишивати?
Шнурівка «Рушничок»
Туди – сюди голка,
Туди –сюди нитка.
Як рушник повішу
Хата буде квітка.
Вишивати по справжньому ми ще не вміємо, але бачу ви хочете зробити кожен свій рушничок. Тому ми їх намалюємо.
Яку фарбу візьмемо?
Вихователь малює елементи з лівого боку рушника, дитини пропонує намалювати такий самий елемент з правого боку рушника.Нагадування про чергування кольорів.
Закріпити навички набирання фарби та миття пензлика після кожного елементу візерунка.
Познайомити з малюванням тонкої лінії ( кінчиком пензля, не натискаючи на пензлик)Самостійна діяльність дітей.
Аналіз робіт. Бабуся запитує:
Яким кольором малювали?
Якими візерунками прикрасили?
Чи однакові сторони у рушника вийшли?
Хто як використає рушничок?
Прикрасимо оселі, групу та нехай вони нас оберігають від поганого.
Бабуся хвалить дітей, прощається, каже щоб ще заходили до неї на гостину.











