Мета: закріпити у дітей елементарні уявлення про овочі та фрукти, колір, форму, вміння розпізнавати на дотик; вдосконалювати прийоми наклеювання (намазування клеєм зворотної сторони), а також працювати на клейонці і користуватися серветкою; розвивати творчу уяву, пам'ять, дрібну моторику рук; виховувати акуратність при виконанні аплікації;
Попередня робота: розгадування загадок про овочі і фрукти, Д/г «Чарівний мішечок»
Матеріал: ілюстрації із зображенням городу, вірші про овочі, кошик з овочами, клей, пензлики, салфетки, трафарети банок і овочів, лист від звірят;
Хід заняття:
Дітки, сьогодні зранку мені прийшов лист від звірят з лісу.
Доброго дня малята, пишу вам, щоб попросити допомоги. В лісі на городі достигло багато овочів і сам я не можу справитися. Допоможіть мені зібрати мій врожай.
Допоможемо?
Так
Але дітки, щоб помогти нашим звірятам давайте пригадаємо назви овочів і фруктів.
Д/г «Чарівний мішечок»
Мета: закріпити вміння дітей розпізнавати овочі та фрукти на дотик;
Ось погляньте, який у мене мішечок, там знаходяться різні овочі та фрукти.
Діти, овочі де ростуть?
На городі.
А фрукти?
У саду.
Хто хоче перший спробувати дістати з нашої торбинки?
Добре! Давай ти спробуєш. Як ти гадаєш, що в тебе в руках? (Помідор) Правильно, а якого він кольору? (Червоного). А де помідор росте? (на городі) Молодець, клади у кошик на городі. Послухайте віршик:
Помідори чималі,
Червоніють на гіллі.
Полюбляють діти.
Сік томатний пити.
Давай тепер ти. Що ти дістала з мішечка? (Огірок) А якого він кольору?(зелений) Куди ми огірок покладемо?(на город)
Ось зелені та цупкі, на городі огірки. Довгі, соковиті, бадиллям повиті.
Що дістав ти? (яблуко) Якого воно кольору? (зеленого). Де росте яблуко у саду чи на грядці? (у саду). Послухайте віршик.
Щедра та багата чарівниця-осінь Яблука збирала у великий кошик. Білі та червоні, такі соковиті, Золоті, рум’яні – всі до рук просились.
Андрійко, що ти знайшов у мішечку? (Грушу) Якого кольору? (Жовтого) Де наша грушка росте? (у саду)
Є у яблуні подружка, Соковита жовта грушка, У середині чудова: Ароматна і медова.
Тепер спробуй ти, що ти знайшов у мішечку? (морква) Якого вона кольору? (оранжева) Де вона росте? (на грядці)
Ми збираємо морквини Будуть взимку вітаміни, Бо корисні до сніданку Сік, салат і запіканка.
Дамір, а ти що знайшов? (перець) Якого кольору? (червоний) Де росте перець? (на городі) Послухайте віршик.
Так, я - перець. Та ти знаешь,
Язика не обпікаю, -
Я солодкий, вітамінний,
Запасай мене на зиму.Дітки, ви тільки погляньте скільки звірята врожаю назбирали. Що ми можемо зробити з цими овочами та фруктами?
Діти: можна закрити в банку на зиму.
А ви хочете щоб наші овочі збереглися взимку? (так)
Сідайте швидше за столи і розглянемо зразок, як це зробила я.
Де знаходяться овочі? (в банці)
А які? (огірок, помідор) Якого вони кольору?
Зараз я розповім як потрібно малювати, а ви уважно слухайте.
(Показ та пояснення)
Діти, що ми почнемо приклеювати першим?
Як ми наносим клей??
А тепер давайте зробимо з вами пальчикову гімнастику.
Молодці. Ми приготували наші пальчики до роботи нам час розпочинати роботу. Не забуваємо користуватися салфеткою.
Молодці дітки. Ви дуже гарно справилися, а саме головне, що наші овочі дуже смачні і корисні. В них є дуже багато вітамінів. Тому їх необхідно їсти, щоб бути здоровим. А ваші красиві консервовані баночки, відправимо лісовим друзям. Я думаю вони зрадіють.













