і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в роботі з підлітками і старшокласниками. Шлях до мети
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Алфавіт. Розташування слів у алфавітному

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 10.

Тема: Літери малі і великі, друковані і рукописні.

Мета: удосконалювати навички письма рукописних літер у зошитах без друкованої основи; вчити першокласників писати під диктовку; розвивати увагу, зв’язне мовлення; виховувати в дітей охайність, старанність, інтерес до навчання, бажання допомагати одне одному.

Обладнання: зошити без друкованої основи; плакат «Правильно сиди під час письма»; сигнальні картки синього та червоного кольорів; картки з друкованими та рукописними літерами; картки для роботи в парах.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Відгадування загадки

Біле поле, чорне насіння.

Хто його сіє, той розуміє.

Про яке поле і насіння йдеться в загадці?

Скільки таких «насінинок» в українській мові?

2 Гра «Зашифроване слово»

Щоб прочитати слово, потрібно в рядку закреслити однакові букви.

п з а і м в м я а у п ш к і я ш

Назвіть зашифроване слово.

Чим відрізняється звук від букви?

Якими бувають звуки?

Як ви гадаєте, яких слів в українській мові більше — тих, що починаються з голосного, чи тих, що починаються з приголосного звука?

Якими бувають букви?

III. Повідомлення теми і завдань уроку

Сьогодні ви працюватимете в зошитах без друкованої основи. Пригадаємо написання та поєднання великих і малих літер

українського алфавіту. Вас чекають різноманітні завдання: письмо під диктовку, складання речень. А у мене буде можливість ще раз перевірити, хто ж у нас найуважніший та найстаранніший учень.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Гра «Розпізнай літеру»

У кожного учня — дві картки: синій колір — рукописна літера, червоний — друкована.

Учитель демонструє картку з літерою, учні сигнальною карткою визначають, що це за літера.

Фізкультхвилинка

Руки вгору підіймаєм,

А тоді їх опускаєм,

А тоді скоріш, скоріш

Тупай, тупай веселіш.

2 Вправа «Знайди помилку»

На дошці написані рукописні літери: перший рядок — малі, в написанні яких допущено помилки, другий рядок — великі та малі, написані з дотриманням правил каліграфії.

Що ви можете сказати про записані букви?

У якому рядочку допущені помилки?

Назвіть букви першого рядочка і порахуйте, скільки помилок допущено у їх написанні.

Знайдіть і виправте помилку.

3 Списування рукописних великих і малих букв

1) Бесіда

Що ви можете сказати про букви другого рядочка? Назвіть їх.

Ось ідуть два чоловіки:

Той — малий, а той — великий.

Так і літери, як люди,

Можуть різні на зріст бути.

Коли писатимете великі літери? Наведіть приклади слів.

Імена, міста і ріки —

Буква пишеться велика.

2) Списування великих рукописних літер

Наведіть приклади імен, що починаються з букви, вказаної вчителем.

3) Списування рукописних малих літер

Утворіть слова із записаних літер.

4 Навчальний диктант

Прослухайте жартівливі віршики. Знайдіть помилку, виправте її і запишіть правильне слово.

Котику Мурчику прикро було:

Булка від нього сховалась в дупло.

Лисичка знає на зубок

Смачненьку казку «Колосок».

Охав автобус, віз пасажирів:

Вчених пташок та дресированих звірів.

Ходить капля біля річки,

Витягає жаб з водички.

Ми з братом лісники від роду —

Пиляли палкою колоду.

Кинула шишку на мене зозуля,

В мене на лобі з’явилася куля.

Зачитайте записані слова.

Назвіть слова, у яких кількість звуків і букв не співпадає.

Зі словами, що є назвами тварин, складіть речення.

Одне з речень учні записують під диктовку вчителя.

Фізкультхвилинка

Ми писали, ми трудились —

Наші руки вже втомились.

А щоб краще нам писати,

Варто пальці розім’яти. Руки кілька раз струснемо

І писати знов почнемо.

Відпочивши, дружно враз

Приступив до праці клас.

V. Розвиток мовлення

Робота в парах

На партах — картки з надрукованим текстом.

..асилько і ..ергій пішли до ..ічки. Хлопці ..упалися, ..овили рибку. А потім зварили з ..иби ..шку.

Прочитайте речення.

Які з загублених букв слід писати великими? Чому?

Чи можна ці речення назвати текстом? Чому?

Доповніть текст своїми реченнями.

VI. Підсумок уроку

Що ми бачимо і пишемо?

А що ми чуємо і вимовляємо?

Прослухайте вірш і назвіть слова, що різняться однією буквою.

Риба-кит живе у морі,

Кіт у хаті та коморі.

Кит у морі спить вночі.

Кіт ночує на печі.

Хоч не дружать кит і кіт,

Кит коту сказав:

Привіт!

А. Камінчук

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    244
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    3
  • Номер матеріала
    SJ989990
  • Вподобань
    0
Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 години
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь