Активізація розумової діяльності дітей в процесі ознайомлення з математичними уявленнями

Опис документу:
Активізація розумової діяльності дітей в процесі ознайомлення з математичними уявленнями дітей в старшій групі дитячого садка

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Активізація розумової діяльності дітей в процесі ознайомлення з математичними уявленнями

Мета: Вчити називати натуральний ряд чисел;

закріпити знання дітей про числа, цифри, пряму та зворотню лічбу;

продовжувати вчити розвязувати приклади в межах 10;

вчити дітей орієнтуватися на аркуші паперу і схематично зображувати предмет;

продовжувати вчити зєднувати крапки з цифрами від меншої до більшої;

розвивати логічне мислення, окомір, зорове сприйняття, память;

виховувати у дітей інтерес до занять з математики;

формувати у дітей вміння до самоаналізу та самоконтролю.

Хід заняття: -Діти, у нас сьогодні в гостях дівчинка на імя Білосніжка. У неї невеличка проблема: вона хоче запросити своїх друзів в гості. А хто її друзі? Так, вірно, це гноми. Для цього Білосніжці треба піти по лісовій стежині і виконати деякі завдання, щоб кожен гномик прийшов до неї. Допоможемо? -Так.

  1. Перш ніж підійти до стежини, треба усунути перешкоду-порівняти дерева за висотою.

  2. Розставити цифри по порядку (картки).

  3. Вставити пропущену цифру (дошка, картки).

  4. Назвати цифри-сусіди (дошка).

Подяка від гнома, згода піти в гості.

Підходить до наступного гнома, запрошує його в гості. Гном пропонує дітям зібрати у кошик всі іграшки круглої форми (дошка) та пограти в гру «Знайди пару» (дошка).

Наступний гном пропонує дітям згрупувати сукупності (олівцем на дошці).

Інший гномик запропонував дітям розв’язати приклади і перевірити рішення, провівши приклад через чарівну книгу (на дошці) та розсадити бджілок на квіти (вирішити приклади) (на дошці).

П’ятий гном вирішив дітей розважити і запропонував їм фізкультхвилинку «Райдуга».

Шостий гном грає з дітьми в гру «Так чи ні» та пропонує графічний диктант. Він вирішив збудувати на галявині майданчик для відпочинку та гри й оголошує конкурс на кращій план його побудови.

  1. На першій стрічці у третьому стовпчику посадити ялинку;

  2. На третій стрічці у першому стовпчику-місце для гри з мячем;

  3. На першій стрічці у першому стовпчику побудувати одноповерховий будинок;

  4. На другій стрічці у другому стовпчику-велике озеро;

  5. На третій стрічці у другому стовпчику посадити дерево.

В кінці завдання порівняти з зразком на дошці (діти виконують завдання на картках).

Сьомий гном пропонує зєднати крапки з цифрами по порядку від меншої до більшої.

Гра «Зворотній рахунок» … і гноми потрапляють до Білосніжки.

Підсумок заняття.

Література:Лебедева З. Є. «Заняття з математики у дитячому садку»;

Новікова В. П. «Математика в дитячому садку. Конспекти.»;

Мацюк Л. Г. «Дидактичні ігри з математики у дитячому садку»;

Гаркуша Т. В. «Цікава математика»;

Інтернет ресурси.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
2
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!