Як охороняти зникаючі рослини

Опис документу:
Розробка уроку з природознавства для 4 класу. До уроку створена презентація,яка допоможе унаочнити матеріал уроку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 50

Тема. Як охороняти зникаючі рослини? (Слайд 1)

Мета. Розширювати знання учнів про Червону книгу України та ботанічні сади; допомогти збагнути, яке значення мають рослини для природи і життя людей? Виховувати любов до природи. (Слайд 2)

Хід уроку

І. Організаційний момент

Перевірка готовності учнів до уроку

Епіграф (Слайд 3)

Добрим світ створив творець,

Сонце – спільний наш отець,

А земля, звичано – мати,

Треба Землю зберігати!

ІІ. Спостереження за змінами у природі.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Послухайте вірш (Слайд 4)

Рве Мар`яна у торбинку

Подорожник, материнку.

Петрик, Оля і Дем`янко

Накопали валер’янки.

  • Про що повинні пам’ятати діти?

  • Чому?

  • Сьогодні на уроці ми більше дізнаємося які рослини потребують особливої охорони.

Завдання уроку (Слайд 5)

  • Дізнатись що таке ботанічні сади.

  • Розширити знання про Червону книгу України.

  • Дати відповіді на запитання: Для чого створена Червона книга України?

ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

  1. Робота в парах.

Складіть розповідь про те, що мого б статитися, якби на Землі зникли рослини. (Слайд 6)

  1. Робота в групах.

Завдання для груп (Слайд 7)

І. Рослини лісу, які потребують охорони. (Слайд 8)

ІІ. Рослини степу, які потребують охорони. (Слайд 9)

ІІІ. Рослини Карпатських гір, які потребують охорони. (Слайд 10)

IV. Рослини боліт, які потребують охорони. (Слайд 11)

  1. Робота з підручником

Прочитайте розповідь Мудрого Лісовичка.

Дайте відповідь на запитання:

  • Якими бувають рівні загрози для кожного виду. Як вчені позначають рівні загрози в Червоній книзі.

  1. Розповідь вчителя.

  • Щоб побачити, як ростуть у природі рослини занесені до Червоної книги України, та багато інших дикорослих рослин, потрібно відвідати ботанічний сад.

Запам`ятай. (Слайд 12)

Ботанічний сад – це музей живої природина свіжому повітрі.

Ласкаво прошу до музеїв живої природи.

Демонстрація малюнків ботанічних садів. (Слайд 13, 14, 15, 16)

V. Закріплення вивченого

1. Сторінки Книги важливих знань про природу. (Слайд 17)

- Рослини – багатство Землі.

- Бережи рослини.

- Червона книга – це наукова праця, що містить списки зникаючих рослин і тварин.

- Ботанічні сади – це музей живої природи.

2. Запитання від Матінки Природи.

Робота в парах за підручником.

VI. Підсумок уроку.

  • Для чого створена Червона книга України (Слайд 18)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
0
міс.
2
7
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!