Як легко зняти стрес

Психологія

08.04.2020

318

10

0

Опис документу:
В наш бурхливий, буремний час, стрес може чатувати нас майже на кожному кроці. Стрес є однією з умов формування нашої особистості, він може відкрити для нас нові можливості, про які ми навіть не здогадувались, та зробити нас сильнішими ніж ми були вчора. Але при умові що ми безболісно зможемо вийти зі стану стресу. Тож пропоную вашій увазі пам"ятку: "Як легко зняти стрес"
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Пам'ятка

Як легко зняти стресс

  1. Спорт. Посильні фізичні навантаження допоможуть впоратись з тим психосоматичним напруженням яке виникло в наслідок стресу. Головне не виснажувати себе вправами, щоб не знизити захисну функцію організму.

  2. Масаж. Цей вид терапії швидко зніме напругу у вашому тілі, що позитивно позначиться на психічному стані в цілому.

  3. Близькість з коханою людиною. В процесі близькості в організмі виділяється гормон тестостерон, який ще називають «гормоном щастя».

  4. Музика. Ми можемо захоплюватися якимось одним жанром в музиці, але коли відчуваємо стрес іноді незрозуміло для себе обираємо той жанр який не є звичним для нас. Прислухайтеся до себе. Можливо зараз вам треба відновити саме ті функції психіки на які впливає та чи інша мелодія.

  5. Концентрація уваги та дихання. Вмостіться в зручну для вас позу, (можна увімкнути заспокійливу музику – звуки природи та ін.) всю свою увагу концентруйте на диханні. Відчуйте як ви дихаєте. А потів відреагуйте: плавно вдихніть, затримайте повітря на 2 секунди та повільно видихніть. Зробіть декілька таких дихальних вправ доки не відчуєте що заспокоїлися.

  6. Крик. Хочеться кричати? Покричіть. Не можете це зробити в даній обстановці, чи в присутності людей? Відійдіть на «безпечну» для вас та інших дистанцію та викричіться. Не бійтеся своїх емоцій. Краще «виплеснути» негатив зараз, в нікуди, чим потів він нагадає про себе в вигляді хвороби або поганого настрою, який відчують на собі близькі та люблячі вас люди.

  7. Знищіть щось! Якщо під час стресу вам хочеться щось розбити, розірвати, одним словом знищити – зробіть це. Знайдіть в тій кімнаті де ви знаходитесь предмет який не несе великої цінності для вас (папірець, стара тарілка та таке ін.) та розбийте чи розірвіть її. Вимістіть всю біль/тривогу на даний предмет.

  8. Проговоріть свої емоції. Проговоріть свої емоції, почуття (дайте їм образ - промовте в слух). Поділіться своїми почуттями з близькою людиною, другом, якщо поруч не має нікого просто промовте в слух те що відчуваєте.

  9. Прогулянка/природа. Прогулянка (в ідеалі на березі моря, лісі, парку) позитивно впливає на весь організм в цілому, та активує функції мозку які відповідають за спокій та гармонію. Синхронізація рухів (кроки) близькі до медитації.

  10. Домашній улюбленець. Вченими доведено позитивний вплив тварин на психіку людини. Так існує лікування з використанням котів, коней та дельфінів. Тож погладивши свого домашнього улюбленця, чи поспілкувавшись з ним, ми приводимо в нормальний для функціонування стан, свій організм і психіку на сам перед.

Головною умовою вибору методу зняття стресу є вміння «слухати» своє тіло та «розуміти» свої бажання і тоді будь-який стрес стане для вас помічником і відкриє нові якості, можливості про які ви навіть не здогадувались, і головне зробить вас сильнішими ніж вчора.

Підготувала:

пр. психолог КЗ ДНЗ №202КТ КМР

Вікторія Федоренко

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.