"Аборти треба заборонити"

Опис документу:
Протокол дебатів на тему "Аборти треба заборонити", формат - ціннісні (або Карла - Поппера)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Пояснювальна записка

Дебати проводилися в ціннісному форматі (Дебати Карла – Поппера). Протокол складено за виступами команд. Команди отримують тему гри заздалегідь, готують обидві лінії – і ствердження, і заперечення. Формулювання, добір аргументів і фактів на їх підтримку належить учням 10-го класу Каховської гімназії. Яку саме позицію захищатиме команда, визначає жереб перед самим початком гри. Вступи гравців оцінюються за критеріями організації, аргументів, доказів, презентативності оцінками «погано», «задовільно», «добре», «відмінно», «чудово», які відповідають 1-5 балам. Шляхом складання балів визначається переможець гри і кращий промовець.

Тема: «Аборти треба заборонити»

Дата: 16.04.2013

Місце проведення: Каховська гімназія

Команда ствердження:

1-й гравець – Денис Коржинський

2-й гравець – Дмитро Коровко

3-й гравець – Пічевський Сергій

Команда заперечення:

1-й гравець – Наталія Сєрова

2-й гравець – Оксана Клецько

3-й гравець – Єгор Сердобольський

С. 1. (до 6 хв.) Я, Коржинський Денис, перший гравець команди ствердження. Наша команда погоджується з твердженням, що «Аборти треба заборонити», адже ця тема є актуальною в усьому світі, включаючи Україну. Згідно з офіційними даними Міністерства охорони здоров'я, в 2011 році було зафіксовано понад 156 тис. абортів.

Нашим критерієм є життя людини як найвища цінність. Дефініції: Згідно з даними медичного словника, АБОРТ (лат. викидень, викидень) - штучне переривання вагітності шляхом умертвіння живого плода в матці в термін до 28 тижнів від моменту зачаття (тобто до моменту, коли можливе народження життєздатного плоду). Згідно з медичними дослідженнями, будь-який аборт шкідливий для здоров'я і психіки, потенційно небезпечний для життя і ставить під загрозу можливість материнства!

Аргументи:

  1. Аборт – це позбавлення життя ненародженої дитини, завдання їй болю

Аборт - це видалення вже утвореного зародку. Тобто це завжди вбивство живої істоти, незалежно від термінів (до затримки, після ...), способів (медикаментозний, інструментальний, вакуум-, ..) та розмірів зародка (міні-, не міні).

Згідно медичних досліджень відомо, що нервова трубка формується в ембріона вже на 21 день вагітності .

Тобто аборт після 21 дня - це позбавлення життя живої істоти, котра здатна відчувати біль.

2. Аборт – завжди неприродний процес і завжди супроводжується розвитком ускладнень.

- Фізичні ускладнення після аборту:

Зародок у матці закріплений усередині стінки. Його насильницький відрив призводить до досить сильної кровотечі. Після видалення ембріона в матці залишається ранева поверхня, дуже сприятлива для посадки мікробів, тому часте і небезпечне ускладнення аборту - інфекція і запалення матки - ендометрит.

Відомий факт, що хронічний ендометрит веде до зміни властивостей внутрішньої оболонки матки, порушення її здатності прийняти ембріону, тобто до безпліддя.

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновки про те, що після аборту жінка втрачає можливість мати дітей, а різноманітні ускладнення під час операції загрожують її життю.

Аборт призводить до сильного гормонального зриву.

Аборт сприяє розвитку важких гормональних зривів. Це може відбутися не тільки в статевій сфері, але і в пов'язаній з нею загальній системі органів внутрішньої секреції - у надниркових залозах, щитовидній залозі та гіпофізу. Самі ж яєчники страждають найбільше - їм загрожує як мінімум дисфункція.

З цього слідує, що аборт завдає шкоду не тільки на статеву систему, а я на весь організм загалом, адже відомо, що кожна з залоз відповідає за певну систему органів.

3. Аборт призводить до сильного нервового зриву

Багато жінок, які пережили аборт, стикаються з наступними психологічними наслідками: почуття втрати і скорботи; депресія; жаль і каяття; порушення сну; гнів, спрямований на себе або на батька дитини; почуття провини; почуття безнадійності; суїцидальні думки; кошмари, неприємні спогади; занижена самооцінка, втрата самоповаги; складнощі з ухваленням рішень; неможливість простити себе; ненормальний, підвищений інтерес до дітей;

Отже, аборт негативно впливає на психічний стан жінки. В результаті чого, жінка вимушена страждати все життя.

4. Аборт сприяє розвитку смертельних захворювань, наркотичної та алкогольної залежності

З абортом пов'язано багато негативних емоційних реакцій. Деякі жінки відчувають гостре почуття втрати, що відображає нездатність природним чином оплакати не народженої дитини. У інших, постабортний синдром набуває деструктивний відтінок - гнів і ненависть жінки обертаються проти неї самої, від чого виникають порушення харчової поведінки (булімія, анорексія), сексуальні розлади, розвивається наркотична і алкогольна залежність.

Отже, після аборту, жінка не здатна вести здоровий спосіб життя та існувати в соціумі.

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок про те, що аборт є складною і небезпечною лікарською операцією, в результаті якої можуть наступити різного роду гінекологічні, фізіологічні і психічні порушення. Існує більше ста можливих ускладнень, пов’язаних з абортом, більшість з них ведуть до смертельних захворювань. Отже, ми переконані в тому, що аборти треба заборонити.

Раунд перехресних запитань (до 3 хв.)

З – 3: Якими джерелами Ви користувалися у підготовці до гри

С – 1: Словником Шмеля, Інтернет – джерелами

З – 3: Статистичні дані якого року були наведені у вашій промові?

С – 1: Дані 2011 року.

З – 1. (до 6 хв.) Я, Сєрова Наталія перший гравець команди заперечення.

Наша команда заперечує твердження, що «Аборти треба заборонити», адже ми вважаємо, що аборт - це особистий вибір жінки. Жінка має право приймати рішення щодо свого тіла". Питання, пов'язані з дітонародженням, повинні бути виключно приватною справою людини.

Нашим критерієм є право людини на вибір. Дефініції: Згідно з визначеннями Мастере, Джонсона й Колодні, Аборт - "... переривання вагітності до того часу, коли зародок або плід був би здатний вижити поза маткою". Він може відбутися мимовільно, під впливом різних причин - захворювання, недорозвинення статевих органів та ін Такий аборт називають викиднем. Аборт може бути штучним, в цьому випадку вживається інший термін - штучне переривання вагітності.

Питання про збереження або припинення вагітності - це питання невідчужуване особистого вибору, пов'язаного з жіночим тілом, особистим здоров'ям і майбутнім. Виходячи з вищесказаного, ми вважаємо недоцільним забороняти аборти.

Аргументи:

  1. Право на аборт як право особистого вибору жінки

Головний аргумент полягає в тому, що ніхто, крім самої жінки, не повинен розпоряджатися її тілом, її долею і життям.

Все це входить в перелік прав, гарантованих конституціями багатьох країн.

У більшості законодавчих систем людина наділяється конституційними правами з народження, що дає жінці юридично більш високий статус, ніж ембріону, жінка має більше прав вважатися людиною і з моральної точки зору, оскільки вона, на відміну від ембріона, володіє свідомістю, здатна думати, відчувати, сподіватися та мріяти.

Право жінок вільно та відповідально вирішувати питання щодо кількості дітей та проміжків часу між їх народженнями й мати доступ до інформації, освіти, а також засобів, які дозволяють їм здійснювати це право, закріплене в Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (ч. 1, 3ос. 16, ратифікована Україною в 1981 р.) та Європейською Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Отже, ми вважаємо, що право на аборт має кожна жінка.

2. Ембріон не можна вважати повноцінною людською істотою

Ембріон не є людським індивідуумом до тих пір, поки він не досягне такого стану, коли буде точно визначена людська форма його тіла. Вказується, що ембріон на початку свого розвитку мало відрізняється від будь-якої іншої людської клітини, мільйони яких гинуть щодня.  Сем Харріс зауважує, що кожна клітина тіла кожної людини є потенційною людською істотою. Кожна пара гамет (сперматозоїд + яйцеклітина) є потенційною людською істотою з однозначно певним геномом, але прихильники заборони абортів не намагаються рятувати сперматозоїди і незапліднені яйцеклітини.

Отже, можна зробити висновок про те, що ембріон не може вважатися повноцінною людиною, отже, говорити про аборт як про «вбивство людини» недоцільно.

3. Аборт після зґвалтування є виправданим

Зґвалтування – це завжди акт насильства, це ситуація, загрозлива не тільки здоров’ю, але й життю жінки. Досвід, на жаль, різко негативний, який жінка переживає в результаті насильства, міняє все її життя. У кожної третьої жертви зґвалтування (31%) розвивається 4ост травматичног стресовий розлад, яке може залишитися на все життя. Більше 10% людей, що пережили зґвалтування, страждають від 4ост травматичного стресового розладу в даний момент. І, якщо жінка вагітніє в результаті зґвалтування, перше, від чого вона намагається позбутися як від матеріального підтвердження того жаху, який вона пережила – це від вагітності.

В результаті зґвалтування жінка здатна не тільки завагітніти, але і захворіти небезпечними захворюваннями, що передаються статевим актом. На жаль, більшість з них передається й майбутній дитині, що може загрожувати її життю.

Отже, не можна засуджувати рішення, котра прийняла рішення зробити аборт, в результаті зґвалтування

4. Заборона абортів призведе до народження небажаних дітей

Це сприятиме зростанню покинутих немовлят, сирітства, вбивства новонароджених та насильства над дітьми. Це також погіршуватиме можливість батьків створювати сприятливі умови для гідного життя вже народженим дітям та обмежуватиме їх життєві шанси, прирікаючи на злидні та безвихідь. Примус народжувати в умовах соціальної незахищеності населення та несприятливої економічної ситуації — це безвідповідальна ініціатива, яка призведе до ще більшого зубожіння населення та насильства над дітьми.

5. Загроза життю матері та загроза важкої патології плода є показаннями до аборту

Жінка має право зробити аборт, якщо є ризик її життю и здоров’ю при народженні дитини.

На жаль, існують випадки, коли дітям загрожує народження з паталогічними захворюваннями, такими як сидром Дауна, олігофрени, імбецили й різноманітне вроджене каліцтво. Сучасна медична генетика дозволяє з високим ступенем імовірності діагностувати можливі порушення в геномі ембріона, в тому числі по клітинахамніотичної рідини.

У цих випадках, жінки обирають зробити аборти задля того, щоб не призводити на світ заздалегідь приречену на муки дитину.

6. Заборона на аборти спровокує хвилю нелегальних (брудних) абортів

Вважається, що соціальні умови при офіційній забороні абортів лише переведуть явище в площину нелегальних абортів. Кримінальні і некваліфіковано зроблені аборти становлять особливу небезпеку: вони нерідко призводять до незворотних наслідків для здоров’я, вони відповідальні за більшу частину випадків безпліддя (внесення інфекції) і летальних випадків.

Непрофесійні кримінальні аборти є причиною смерті 70 тисяч жінок у всьому світі щорічно.

Отже, виходячи с усього вищесказаного, ми вважаємо недоцільним забороняти робити аборти. Адже це питання особистісного характеру, яке має вирішувати жінка.

Раунд перехресних запитань (до 3 хв).

С-3: Чому Ви не зважаєте на думку батька стосовно аборту?

З-1: Остаточне рішення має приймати саме жінка, бо воно безпосередньо стосується її здоров'я, життя й майбутнього.

С-3: У своїй промові Ви згадали законопроект про заборону абортів. Як Ви до нього ставитесь.

З-1: У моїй промові не було згадок про законопроект, бо він не є ратифікованим документом.

С-3: Чи не вважаєте Ви, що збереження здоров'я жінки має стати головним критерієм заборони абортів?

З-1: Кримінальні аборти, які значно поширяться у випадку заборони абортів, завдадуть набагато більшої шкоди здоров’ю жінок.

С-2: (до 5 хв.) Я, Дмитро Коровко, другий гравець команди ствердження.

Продовжуючи думку першого гравця, наша команда продовжує стверджувати, що «Аборти треба заборонити», адже вони наносять непоправної шкоди дитині та матері у різноманітних аспектах.

Аргументи:

  1. Аборт – це позбавлення життя ненародженої дитини, завдання їй болю.

Використовуючи данні медичних досліджень можна зазначити, що більшість абортів проводяться на восьмому тижні вагітності. До цього часу вже сформовані усі органи, на 28 день сформований і діє лицевий нерв з усіма трьома розгалуженнями на обличчі. На шостому тижні в ручках вже наявні чутливі нервові закінчення, які власне, є болепровідними волокнами. Ультразвукові записи показують, що пульс дитини під час аборту збільшується до 200 ударів на хвилину. Дитина у відчайдушній і марній боротьбі намагається відхилитись від інструментів, і у страху відкриває свій ротик. Тож твердження про те, що дитина нічого не відчуває, є хибним.

  1. Аборт – завжди неприродний процес і супроводжується розвитком ускладнень.

В результаті аборту є ранні та пізні ускладнення, які нагадуватимуть про скоєне, фізично, психологічно та духовно травмуючи батьків. Ускладненнями відразу після аборту можуть бути: порушення цілісності матки, її руйнування, кровотечі, інфекція, тромбози, неповне вилучення плодового яйця та ін. Виникають приблизно в 10 із 100 випадків на ранніх термінах та 1 із 50 випадків на пізніх термінах. Більш серйозними наслідками є (пізні ускладнення): безпліддя, запальні захворювання жіночої статевої системи, гормональні порушення в тому числі рак грудей, порушення функціонування яєчників, ускладнення перебігу подальших вагітностей, психічні порушення, серед яких яскраво виражається постабортний синдром або (ПАС). Це розлад, що викликаний фізичною та душевною травмою після аборту, наслідками якого можуть бути алкоголізм, наркоманія, розбещений стиль життя, думки про самогубство які нерідко втілюють у життя, відраза до дітей та насилля. Вищесказане підтверджує те, що аборт є неприроднім процесом і супроводжується розвитком ускладнень.

  1. Аборт призводить до сильного гормонального зриву.

При перериванні вагітності гормональний фон жінки дуже різко змінюється, що робить сильний негативний вплив на функціонування всіх систем організму. У жінок відзначається нестійкість артеріального тиску, порушення серцевого ритму, порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, запаморочення, мігрень і анемії. Такі ускладнення розвиваються, в середньому, у 40 - 45% жінок.

  1. Аборт призводить до сильного нервового зриву.

Найчастіше він призводить до постабортного синдрому або (ПАС).Основним механізмом виникнення постабортного синдрому є заперечення і пригнічення. З’являються безсоння, сум, безнадія, реакції "роковин”, втомливі сни, повторне переживання трагедії, почуття провини, образа і злість, думки про самогубство, сексуальна дисфункція, алкоголізм та наркоманія. Таке трапляється у 90% жінок, які зробили аборт.

  1. Аборт сприяє розвитку смертельних захворювань, наркотичної та алкогольної залежності.

В деяких випадках ускладнення після аборту можуть призвести до смерті. Особливо небезпечними є надмірна кровотеча, ушкодження органів і стінок матки і негативна реакція на анестезію. Ці ускладнення бувають рідко, але вони зустрічаються, наприклад, у США близько 20 випадків на рік. Також, через аборту відбувається несподіване зниження гормону естрогену, це робить клітини грудей схильними до захворювання на рак. Для цих жінок ризик захворювання раком збільшується в 2.3 рази в порівнянні з іншими. Також наслідком ПАС є наркоманія та алкоголізм, які є дуже небезпечними.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що аборти є дуже небезпечними, наносять непоправної шкоди дитині та матері у різноманітних аспектах.

Отже, ми переконані в тому, що аборти треба заборонити.

Раунд перехресних запитань (до 3 хв.)

З-1: Як Ви ставитеся до того, що у випадку заборони абортів будуть народжуватися небажані діти, які не будуть отримувати належного забезпечення й піклування.

С-2: Кожна людина, і дитина в тому числі, має право на життя, це в будь-якому випадку краще, аніж смерть внаслідок аборту.

З-1: Що б Ви запропонували вагітній матері, УЗД якої встановило, що її майбутня дитина має невиліковні вади?

С-2: Я б запропонував їй звернутися за порадою до лікарів.

З-1: Як Ви пропонуєте боротися з нелегальними абортами?

С-2: Цей злочин буде каратися у відповідності до чинного законодавства.

З-2: (до 5 хв.) Я, Клецько Оксана, другий гравець команди заперечення.

Продовжуючи думку першого гравця, я продовжую наполягати, що аборт – це особистий вибір жінки, і вона має право приймати рішення щодо долі частини свого тіла.

Аргументи:

  1. Право на аборт як право особистого вибору жінки

Народження дитини – це особистий вибір, а не громадянський обов'язок жінки. Заборона абортів позбавляє жінок права розпоряджатися власним тілом та примушує їх до материнства всупереч волі, бажання, стану здоров’я та матеріальних можливостей. Штучне переривання вагітності – це проблема прав людини, тому воно може гарантуватися та регулюватися виключно Конституцією України (п. 1 ст. 92), а не підзаконними актами. Зміна цивільного законодавства України та заборона штучного переривання вагітності є неправомірною, оскільки обмежує права громадянок та порушує Конституцію України й норми міжнародних договорів.

2. Ембріон не можна вважати повноцінною людською істотою

Енциклопедичні данні стверджують, що «ембріон – це організм на ранніх стадіях розвитку. Розвивається зазвичай з плідного яйця, живиться за рахунок наявних у ньому запасів поживних речовин або за рахунок материнського організму ... ». За рахунок материнського організму - значить, не в змозі забезпечити собі самостійне існування. До самого народження у плоду багато органів або зовсім не працюють, або діють не так, як після народження. Наприклад, у нього не задіяне легеневе коло кровообігу, інакше працює серце, всі поживні речовини з крові матері плід одержує не через рот, як жива людина, а через пуповину. Легені плоду не функціонують, як у дорослої людини. Закладка органів і систем плода відбувається в основному в першому триместрі вагітності - тобто переривання вагітності на цьому терміні не може бути оголошено вбивством людини.

3. Аборт після зґвалтування є виправданим

За статистикою більше 50% дівчат та жінок хоча б 1 раз в житті піддавалися сексуальному насильству. У 31% жертв розвивається посттравматичний стресовий розлад. Більше 10% з цих людей страждають від нього усе життя. Трапляються випадки, коли жінка вагітніє після зґвалтування, і в таких випадках не можна засуджувати жінку за те, що вона намагається позбутися від того, що нагадує їй про пережите.

4. Заборона абортів призведе до народження небажаних дітей.

Небажані діти – це діти, народження яких було небажано для обох або одного з батьків. Небажаних дітей можна розділити на 2 категорії : перша – це діти, народження яких не хотіли взагалі, а також незаплановані за часом так звані "несподівані" діти; друга категорія – це діти, небажані по статі. В обох випадках страждають і батьки і діти. Таким дітям можуть бути притаманні почуття самотності, залишених і неприкаяності. Вони частіше бажаних дітей відчувають депресію, афективні розлади, невмотивовану агресивність або аутоагресії (від обгризання нігтів до спроб самогубства), схильність до алкоголізму та інших залежностей. У свою чергу батьки відчувають подібні симптоми. Тож народження небажаних дітей несе за собою небажані наслідки для обох сторін.

5. Загроза життю матері та загроза важкої патології плода є показаннями для проведення аборту

Ця точка зору розглядає аборт, як засіб запобігання появи на світ дітей з важкими патологіями — несумісними з життям, чи які обмежують термін життя немовляти від 0,5-2 років тощо. Розвиток медицини, різноманітні аналізи дозволяють на ранніх термінах виявити важкі хвороби. Ультразвукове обстеження також дозволяє виявити низку органічних порушень розвитку, тож жінка може зробити аборт, та не піддавати нікого на подальші страждання.

6. Загроза втрати здоров'я та життя.

Заборона абортів – не здатна знищити аборт як явище, проте сприяє його тінізації, створенню корупційних схем підпільних та водночас ризикованих та дорогих абортів. А це ставить під загрозу життя та здоров’я тисяч жінок. Щороку в світі від нелегальних абортів помирають 70000 жінок. Тож, заборона абортів буде тільки сприяти зростанню цього числа.

Підсумовуючи усе вищесказане, ми вважаємо рішення заборонити аборти недоцільним. Адже заборона абортів позбавляє жінок права розпоряджатися власним тілом та примушує їх до материнства всупереч волі, бажання, стану здоров’я та матеріальних можливостей.

Раунд перехресних запитань (до 3 хв.)

С-1: З якою метою Ви використовуєте вираз «тіло – це власність жінки»?

З-2: Коли жінка приймає рішення зробити аборт, це рішення стосується саме її тіла, яке є її особистою власністю.

С-1: Чи знаєте ви про виключення із законопроекту, в тому числі аборти, пов’язані зі зґвалтуванням?

З-2: Я знайома з текстом цього законопроекту.

С-1: Чому в своїй промові Ви враховуєте права жінки, але не враховуєте право дитини на життя?

З-2: У моїй промові йдеться не про дітей, а про абортований матеріал.

Команда ствердження бере час на підготовку (6 хвилин).

С-3: (до 5 хв.) Я – третій гравець команди ствердження, Сергій Пічевський, хочу звернути увагу суддів на те, що ми, як і раніше, вважаємо більш цінним прийнятий нами критерій – людське життя як найвища цінність. На цінності людського життя наголошують як усі відомі у світі релігії, так і ратифіковані більшістю країн документи – «Декларація прав людини», «Декларація прав дитини». Це повністю стосується і дитини.

У ході гри команда ствердження переконливо довела, що аборти недопустимі в сучасному світі. Переконливі аргументи, висунуті нашою командою, були підкріплені беззаперечними фактами, статистичними даними, думками відомих людей. Жоден з аргументів не був розбитий командою опонентів.

Аргументи команди – супротивника містили менш інформативну доказову базу, тому були менш переконливими. Ми не отримали змістовної відповіді від наших суперників про право батька на вплив при прийнятті рішення про аборт. Наші опоненти повністю ігнорують це право. У цілому, ми вважаємо виступ команди ствердження більш аргументованим і переконливим.

Команда заперечення бере час на підготовку (3 хв.)

З – 3. (до 5 хв.) Я, третій гравець команди заперечення, Сердобольський Єгор, наполягаю на тому, при введенні заборони на аборти буде порушене одне з головних прав людини – право на вибір.

Своїми промовами команда заперечення аргументовано довела, що аборт має бути легальною медичною процедурою. Ми навели аргументи, підкріплені прикладами, які команда опонентів не змогла розбити.

Команда супротивників використовувала як докази Інтернет – джерела, які не можуть вважатися безперечними доказами.

Ми не отримали жодної логічної, аргументованої відповіді на свої запитання під час раундів перехресних питань.

Отже, ми вважаємо, що виступ команди заперечення був більш аргументованим і переконливим.

Висновок: «Краще дебатувала команда заперечення».

Суддя – Стрельчук С.І., бібліотекар Каховської гімназії

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!