7. Оздоровчі форми занять з мол школярами. Вправи для релаксації

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Збірка

Тема. Спортивне свято «Змагаємося, скачемо

І ніколи не плачемо!»

Збірка "Оздоровчі вправи з молодшими школярами"

«Турбота про здоров’я – це

найважливіша справа вихователя.

від життєрадісності, бадьорості дітей

залежить їхнє духовне життя,

світосприймання, розумовий розвиток,

міцність знань, віра у свої сили»

В.О.Сухомлинський

ВПРАВИ ДЛЯ РЕЛАКСАЦІЇ

Мета: звільнення від фізичної та психічної напруги, переключення уваги, налаштування на позитив.

Вправа 1 «Квітка пречудова - семикольорова»

Зручно сядьте, заплющте очі, протягом 2 хвилин уявляйте собі чарівну семикольорову квітку, кожна пелюстка якої виконує одне бажання. Помилуйтеся квіткою. Відчуйте як вас заповнює почуття спокою, гармонії. Роздивіться уважно всі кольори цієї семикольорової квітки. Запам’ятайте кожний колір. Зафіксуйте почуття гармонії із світом. Повільно повертайтеся до сьогодення.

Вправа 2 «Лижі мчать по цілині – дуже радісно мені»

Зосередьтеся. Почувши командуз’їжджаємо на лижах з гори», згинаємо ноги, згинаємо руки, зжимаємо кулаки. Тулуб трохи нахиляємо уперед. Зосереджуємо увагу на уявному спуску з гори. Через 10-15 сек розслабляємося, сідаємо прямо, руки кладемо на коліна, голову трохи нахиляємо. Насолоджуємося приємним почуттям рівноваги. Ви молодці! Ви з’їхали з гори і тепер відпочиваєте.

Вправа 3 «Наче в лузі калина, я росту без упину»

Зручно сядьте, заплющте очі, протягом 2 хвилин уявляйте собі квітучий луг. Біля джерела там росте квітуча калина. Уявіть себе нею.

Ви – калина, тонка і гнучка. Ваше коріння добуває із землі воду. А ваше гілля тягнеться до сонця. Чудові білі квіти розкриваються під промінням сонця. До них прилітають бджілки за медом. Легенький вітерець лагідно перебирає ваше зелене листя. Птахи, прилітаючи до вас, співають своїх пісень. Навколо вас панує мирі і гармонія. Запам’ятайте це відчуття! Насолодіться ним.

Повільно повертайтеся до сьогодення.

Вправа 4 «Як годинник старовинний, плавно рухаємося нині»

Зосередьтеся. Встаньте рівненько, ноги на ширині плечей. Заплющте очі протягом 2 хвилин уявляйте собі старовинний годинник. Ви наче секунда стрілка повільно, але ритмічно качаєтеся з боку в бік: «Тік – так!» Вас охоплює почуття врівноваженості, постійності буття. Думки вишиковуються у рівні ряди, складають логічні ланцюжки суджень. Все навколо стає зрозумілим. Вслухайтеся в це почуття гармонії і врівноваженості. Запам’ятайте його.

Повільно повертайтеся до сьогодення.

Вправа 5 «Наче метелик порхаю – клопоту зовсім не маю»

Зручно сядьте, заплющте очі, протягом 2 хвилин уявляйте собі сад, де росте багато чудових квітів. Над ними літають метелики. Ви – метелики. Ви – легкі і невагомі. Літаючи над квітками, ви милуєтеся ними. Роздивіться кожну квітку. На яку б ви хотіли присісти? Сідаємо на ніжну пелюстку квітки. Квітка легенько похитується під легеньким подихом вітерцю. Ви відчуваєте себе найщасливішою істотою у світі. Чудове відчуття? Запам’ятайте його. Зрідніться із ним. Згадуйте про нього повсякчас.

Повільно повертайтеся до сьогодення.

Вправа 6 «Водоспаду линуть води і несуть всім прохолоду»

Заплющте очі, зручно сядьте, покладіть руки на коліна долонями до гори. Уявіть собі високі гори. Їх схили покриті зеленими лісами. З найвищої гори з шумом зривається лавина водоспаду. Вода у своєму стрімкому бігу на мить зависає на самому вершечку і з шумом падає вниз. Її бризки діамантами сяють у світлі сонця. Біля підніжжя гори вода заспокоюється і плеще хвилями. Це чарівне видовище захоплює вас. Вам хочеться роздивитися кожну краплинку. Вам здається, що ви навіть відчуваєте подих вітру і бризки водоспаду на своєму обличчі. Запам’ятайте це відчуття.

Повільно повертаємося до роботи в класі.

Вправа 7 «Море плеще і хлюпоче, ніби спокій знайти хоче»

Заплющте очі, зручно сядьте, спирайтеся спиною об спинку стільця. Зробіть глибокий вдих. Уявіть, що ви стоїте на березі моря. Ви дивитеся – до самого горизонту, аж поки небо не зустрінеться із землею, повільно перекатуючись, плеще вода. Синє безкрайя зустрічається з блакитним. Вода плеще біля самих ваших ніг. Вдих – прилине, видих – відлине. Поспостерігайте за нею. Цей ритм зачаровує. Вдих-видих. В небесній блакиті світить сонце. Повільно хлюпочуть хвилі. Вдалині пливуть білі вітрила. Вам дуже добре. Ви бажаєте, щоб ця мить тривала ще і ще. Затримайте її ще на декілька секунд….

Повільно відкриваємо очі і повертаємося до нашого класу.

Вправа 8 «Райдуга у небі сяє – мені спокою бажає»

Займіть зручну позу, заплющте очі. На вдиху свідомо концентруйте увагу на м’язах вашого тіл, не видиху послаблюйте увагу. Відчуйте розслаблення вашого тіла. Зробіть глибокий видих, потім видих. Згадайте: ось у полі шумить злива, але поступово її сила зменшується. Сонечко визирає з-за хмари. І ось диво! Там, де сонечко зустрічається з краплинами дощу, на небі з’являється семикольорова райдуга. Хочеться порахувати і назвати всі кольори: червоний, жовтогарячий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий. Кольори плавно перетікають один в другий, милуючи око. А райдуга сяє переливається, відділяючи темні хмари від світлого блакитного неба. Картина настільки захоплююча, що її не можна передати словами. Ці відчуття ми зберігаємо у серці. Відкриваємо очі і повертаємось до сьогодення. Спробуємо створити райдугу вражень сьогоднішнього дня.

Вправа 9 «Дзвоник весело лунає і до школи закликає»

Займіть зручну позу, заплющте очі. Зробіть глибокий видих, потім видих. Згадайте: ясний сонячний ранок першого вересня. Ви щасливі і схвильовані разом з мамою поспішаєте до школи. На вас чекає зустріч і з вчителькою, однокласниками, друзями. Почуття радості, приємного очікування охоплює вас. Ось і шкільне подвір’я. Ви вітаєтеся із вчителькою, дітьми. Слухаєте захопливі розповіді дітей. Потім триває урочиста лінійка. І нарешті звучить перший у цьому році дзвоник на урок. Його відлуння охоплює усе шкільне подвір’я. На душі сумно і радісно одночасно. Літо закінчилося – здрастуй, школо! Зафіксуйте приємний образ. Прокиньтесь.

Вправа 10 «У садочку квітнуть липи – як радіють цьому діти!»

Займіть зручну позу, заплющте очі. На вдиху свідомо концентруйте увагу на м’язах вашого тіл, не видиху послаблюйте увагу. Відчуйте розслаблення вашого тіла. Спробуйте відновити в пам’яті момент, коли ви побачили, що у садку зацвіли липи. Згадайте, як літнього спекотного дня ви відчули приємний солодкий аромат. Ви пішли за ним. Ось і липа. Листя - сердечки погойдуються під легеньким вітерцем. Солодкий аромат кличе до себе не лише вас, а й працівниць-бджілок. Вони низько дзижчать, збираючи мед. Пригадайте ваші відчуття у цей час, уявіть найменші деталі. Чим більше ви згадуєте, тим краще себе відчуваєте. Запам’ятайте ваші відчуття.

Повільно відкриваємо очі і повертаємося до нашого класу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.