Оберіть одну правильну відповідь.
1. Яке з наведених дієслів є безособовим? (1б.)
А) колише
Б) відмовляюся
В) зібрано
Г) працює
2. Частку НЕ з обома дієсловами пишемо окремо в рядку (1б.)
А) не/дочув, не/добачає
Б) не/покоїтися, не/хтувати
В) не/прочитав, не/з'ясувала
Г) не/зчувся, не/ відкладай
3. Який спосіб дієслова вжито в реченні "Якби я знав, то сказав би"? (1б.)
А) дійсний
Б) умовний
В) наказовий
4. До якої дієвідміни належить дієслово "читати"?(1б.)
А) І
Б) ІІ
5. Букву е треба писати на місці пропуску в обох словах рядка (1б.)
А) вважатим..мо, хапат..ме
Б) зворуш..ш, зачеп..ш
В) пиш..мо, будитим..ш
Г) відчин..мо, люб..мо
6. Дієслово наказового способу є в кожному реченні, ОКРІМ(1б.)
А) Після дощу тобі, напевно, доводилось бачити веселку.
Б) Нехай цим займаються науковці.
В) Приснись мені квіткою в лузі, хмаринкою в небі приснись.
Г) Говорімо про наші досягнення.
7. Потрібно відредагувати речення (1б.)
А) Лікарі порадили нам пити морквяний сік.
Б) Нікуди поки що не піду.
В) Давайте поїдемо в Карпати наступного року.
Г) Заспіваймо веселу пісню.
8. Дієслово теперішнього часу в значенні майбутнього вжито в реченні (1б.)
А) Завтра їду додому.
Б) У Карпатах падає сніг.
В) Милуватимусь красою.
Г) Я поїду через місток на велосипеді.
9. Помилку допущено під час творення форми першої особи однини в рядку (1б.)
А) бачити-бачу
Б) обіцяти-обіцяю
В) ловити-ловлю
Г) виходити-вихожу
10. З'ясуйте, яким членом речення є виділене слово (1б.)
Після роботи він має звичку ПРОЙТИСЬ надбережжям .
А) присудок
Б) означення
В) підмет
Г) додаток
11. Випишіть із тексту по одному слову за таким ознаками: (2б.)
А) дієслово наказового способу
Б) дієслово минулого часу
В) дієслово майбутнього часу
Г) безособове дієслово
Сходила вечірня зоря, батько сповіщав родині, що Святвечір настав. Перш ніж приступити до вечері,він годував худобу і запрошував гостей. Надворі з мискою куті у руках господар кликав:
-Морозе, морозе, йди до м кутю їсти!
Вслухався і ще закликав, а після третього разу погрожував і промовляв:
-Як не йдеш, то не йди. Іди краще на моря, на ліси та на круті гори .А нам шкоди не роби.
Господиня брала з рук господаря кутю, ставила її на стіл, і родина вечеряла. Ставало затишно. Малі діти тішилися ялинкою, залазили під стіл і там ,,квоктали"- "щоб квочки сідали".
Наприкінці Святвечора голосно звучало:
" Бог предвічний народився!".













