Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Робота над граматичною будовою мови на корекційних заняттях з розвитку мовлення для дітей з ООП
»
Взяти участь Всі події

5 лайфхаків «Як заохотити дитину до читання»

Читання

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас

26.11.2019

564

10

0

Опис документу:
Від сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості, шлях до шкільного навчання. Важливим також є партнерство між сім’єю, вчителем та бібліотекою. Давайте разом подумаємо про читання ваших дітей, поговоримо про найулюбленіші книги та обміняємося досвідом підбору літератури для дітей.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Від сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості, шлях до шкільного навчання.

Важливим також є партнерство між сім’єю, вчителем та бібліотекою.

Ваша власна поведінка

найвирішальніша річ.

Ви думаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її.

Ви виховуєте її кожну мить Вашого життя, навіть тоді, коли Вас немає вдома.”

А.С. Макаренко

5 лайфхаків «Як заохотити дитину до читання»

1. Поки ваша дитина ще зовсім маленька, обов’язково читайте їй вголос та купуйте спеціальні інтерактивні дитячі книжки з цікавими поліграфічними ходами, що сповнені різноманітними елементами – клапанами, вставками, аплікаціями, тощо. Це можуть бути м’які книжки-іграшки, книжки для купання, книжки з об’ємними ілюстраціями, книжки-панорами, так звані «pop-up books» і віммельбухи, на сторінках яких зображена величезна кількість деталей, предметів і дій, які можна безкінечно розглядати.

2. Коли дитина навчиться читати, заведіть якийсь забавний ритуал: «коротка казка на ніч», «обідня книжка» чи «вечірній книжковий клуб». Читайте з дитиною вголос, по ролях, по черзі, робіть паузи для обговорення дій головних героїв, їхніх емоцій та розглядання ілюстрацій. Також можете скористатись психологічним принципом «незакінченої дії»: читаючи вголос, зупиніться на найцікавішому моменті («ой, вибач, мені потрібно щось терміново зробити – ми зупинились ось тут!») і залиште дитину один на один із книгою. Через деякий час запитайте: «Ти раптом не читав, що там було далі? Так цікаво, чим же все закінчилось!»

3. Для тренування навичок читання можна застосовувати цікаві вправи – гоутвати диитні малеьнкі розопвіді і міянти місяцми бувки у солвах. Наприклад: Маша живе недалеко від КОЛИШ. Одного разу вона поверталася ДООДМУ і… Такі «коряві» розповіді дуже подобаються дітям, особливо, якщо ви даєте можливість придумувати такі речення і для вас.

4. Складайте разом казки, наприклад на основі малюнка вашої дитини. Можете навіть пограти у видавництво: ваш малюк може бути автором тексту, ілюстратором, головним редактором або верстальником (особливо це сподобається любителям комп’ютерів).

5. Для того, щоб стимулювати самостійне читання у більш старших дітей, важливо свідомо підійти до вибору літератури. Книги не мають бути складними і нудними. Почати можна із енциклопедій, атласів, дитячих журналів, коміксів. Також можете запитати у друзів вашої дитини, що вони зараз читають і підібрати щось подібне. Пам’ятайте, не так важливо, Що саме читає дитина, головне – це підігрівати інтерес до читання як такого!

На допомогу батькам:

 • Книжки допомагають встановленню особливого зв’язку муж дитиною та батьками (особливо якщо читати дітям книжки на ніч, цей приємний спогад залишиться назавжди в їх пам’яті ).
  - Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову
  , проговорюйте прочитане. Цікавтесь її оцінкою прочитаного, які почуття викликав той чи інший твір, казка і т.д..
  - Надавайте дитині самостійності в діях і прийнятті рішень, нехай вона сама обере, яку книжку на ніч прочитати, взяти в бібліотеці або купити в магазині.
  - Не відгороджуйтесь, коли дитина просить почитати з нею, пояснити не зрозуміле слово або допомогти намалювати малюнок.
  - Важливо показати власний приклад читання .
  Дитина повинна пишатися Вами.
  - Пам’ятайте, що дитина коли–небудь подорослішає і ї
  й доведеться жити самостійно. Готуйте її до майбутнього життя, читайте та проговорюйте :А що зробив би ти у такій ситуації? Чи гарно вчинив герой? Чому ти так вважаєш?
  - Ви – перший друг і порадник дитини
  ! Завітайте до шкільної бібліотеки разом з дитиною.

Тата, мами, бабусі,

Опікуні і дідусі,

Запрошуємо Вас до нас

Шкільна бібліотека чекає на вас!

Давайте разом подумаємо про читання ваших дітей, поговоримо про найулюбленіші книги та обміняємося досвідом підбору літератури для дітей.

З турботою про Вас!

шкільний бібліотекар

Семенова О.А.

aleksandramamonova92@gmail.com

https://aleksandramamonova6.wixsite.com/biblio10

Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Добропільської міської ради

Любов до книги починається з родини

2019 рік

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.